Минуло чимало часу, відколи в ніч Хелловіну костюми та маски надягали для відлякування злих духів. Змінилося не лише призначення костюмів, а й вони самі. За останні сто років хелловінські костюми перетворилися зі скромних саморобних речей з дитячим рейтингом у щось страшніше (або сексуальніше), що легко можна знайти на полицях магазинів.
Ось декілька класичних хелловінських костюмів: якими вони були та якими стали.
Костюм Мінні Маус не завжди був таким милим, як зараз.
Замість простої червоної сукні у білий горошок головним елементом костюму Мінні Маус були величезні (і доволі моторошні) стилізовані кисті та стопи. До цього додавалася маска, що закривала всю голову і органічно доповнювала костюм миші, від якої ви з криком прокидатиметеся по ночах.
Зараз костюми Мінні Маус зовсім не такі страшні, особливо ті, що призначаються для дітей. Червона сукня і мишачі вуха – от і все.
Костюми супергероїв з’явилися в 1950-ті роки.
Завдяки Голлівуду та Marvel супергерої зараз переживають відродження. Але діти вдягалися як улюблені персонажі коміксів ще в далекі 1950-ті.
З часом їх популярність лише зросла. Зараз такі костюми роблять переважно зі спандекса. Як результат, їх простіше обирати по фігурі і вони є суттєво зручнішими. Але найголовніша частина супергеройського костюму в наші дні – це гаджети. Відповідно, костюм людини-павука з функціональними веб-шутерами може влетіти в копійчину.
Костюми ковбоїв завжди лишалися в тренді.
Щороку кожен міг назвати хоча б одного зі своїх друзів, хто вдягнувся ковбоєм. Так воно лишається й зараз. Але оскільки тоді костюми робили переважно самотужки, таке вбрання було на порядок складнішим, ніж готовий варіант з магазину. Всі ці ковбойські штани та жилети шилися вручну, як у часи Дикого-Дикого Заходу, і були, можна сказати, цілком автентичними.
Зараз вони теж популярні, от тільки вважаються вибором тих, хто про костюм в останню хвилину згадує. Зрештою, джинси, ковбойку та капелюха можна знайти майже у кожній шафі.
Костюми привидів були найпростішими.
Який же це Хелловін без привидів? Завдяки своїй простоті такий костюм довго лишався популярним серед дітей та дорослих. Зробив кілька дірок в простирадлі – і готово!
Але у часи онлайн-побачень слово привид набуло дещо іншого значення, і це привело до разючого перетворення одного з класичних хелловінських костюмів. Менш моторошним він від цього не став. Варто лише поглянути на цей костюм гостинга з текстовими повідомленнями, які назавжди лишаться без відповіді.
Відьомські капелюхи завжди були хелловінською класикою.
Люди вдягалися відьмами на Хелловін ще з 17 століття, тобто ще з тих часів, коли їх палили на багатті. Чорний одяг та гостроверхий капелюх – це перевірена часом класика. Але у 1960-ті роки, коли з’явилися перші екранізації «Чарівника країни Оз», цей образ зазнав певних змін. Відтоді люди почали фарбувати шкіру в зелений колір, ліпити на обличчя бородавки тощо, щоб більше скидатися на злих відьом з книги.
І хоча всі ці традиційні елементи певною мірою зберігаються й досі, костюм відьми став у наш час набагато сексуальнішим. Гостроверхі капелюхи та мітли нікуди не щезли, та й чорна сукня лишилася теж. Щоправда, тепер це може бути що завгодно: від «маленької чорної сукні» до пишних кринолінів та мережив.
Клоуни не завжди були такими страшними.
Розфарбоване обличчя та завеликий одяг – ще один з класичних хелловінських костюмів.
Але завдяки успіху книги Стівена Кінга «Воно» від сучасних клоунських костюмів для Хелловіну часто мороз поза шкірою дере. І хоча прихильників веселих клоунів ще де-не-де можна знайти, загальна тенденція набагато моторошніша.
Люди вдягали справжню форму медсестер.
Костюм медсестри – ще одна річ, без якої жоден Хелловін не обходиться. Колись такі костюми були абсолютно ідентичними справжній формі медсестер.
Зараз реалістичності в такому костюмі мало, а сексуальність зашкалює. Минули ті дні, коли на Хелловін ряджених можна було переплутати зі справжніми медичними працівниками.
У костюм кішки вдягалися з голови до ніг.
Такий костюм передбачав комбінезон, який повністю закривав тіло. Гострі вуха та намальовані на обличчі котячі вуса доповнювали образ.
Але зараз ними часто все й обмежується. Тепер такий костюм став набагато простішим, а побачити його можна частіше. Костюм кішки, як і ковбойський, став вибором тих, хто не любить з цим всім морочитися і згадує про костюм в останню мить.
Маски колись робилися вручну.
Їх робили з чого завгодно, що було в домі: паперові пакети, простирадла, обрізки тканини… Така саморобність лише додавала їм моторошності.
Тепер маски виготовляють професіонали, і вони часто є гіперреалістичними: політики, знаменитості, чудовиська з фільмів тощо. Так, саму лише готову маску, скоріш за все, теж назвуть вибором для лінивих. Але хай там як, але вона здатна повністю перевтілити людину.
Деякі з класичних хелловінських костюмів зараз вважаються образливими.
Наприклад костюм безпритульного. Або костюм корінного американця.
Втім, такі костюми й зараз нікуди не щезли, як не щезла й проблема культурної апропріації. До них лише додалися такі проблемні костюми як сексуальна гейша в міні-кімоно, надувна балерина плюс-сайз, гамівна сорочка, тюремна форма, костюм «втікачки з концтабору часів Другої світової війни» та інші.