З 17 по 25 жовтня представники України візьмуть участь у Dutch Design Week — найбільшому дизайн-форумі у Північній Європі. Цьогоріч нашу країну представлятимуть три команди дизайнерів, які вибороли це право у конкурсі в рамках міжнародного проєкту European Design Upgrade. Він реалізується у партнерстві фонду K.Fund, громадської організації GoLocal та інноваційно-технологічних хабів Brussels Creative у Бельгії та Urban Mill у Фінляндії.
«Під час серйозних глобальних змін у світі та Європі участь України в ролі лідера міжнародного консорціуму культурних інституцій особливо важлива. У процесі реалізації проєкту українські дизайнери та ментори обмінялись величезною кількістю ідей з фінськими та бельгійськими партнерами та збагатили один одного безцінним досвідом», — коментує віце-президентка K.Fund, концептуальна лідерка European Design Upgrade Олена Добророднєва.
«Проєкт European Design Upgrade показав стійкість нашого креативного сектору. Нас часто називають майбутнім двигуном європейської економіки. І я думаю, що виклики, пов’язані з Covid-19, збільшать вагу цієї ролі. Під час пандемії наша програма перейшла у гібридний формат — і в результаті ми отримали багато нових та надихаючих ідей. А крос-культурні команди зробили проєкти креативнішими та більш мультидисциплінарними», — зазначає Ален Ор’є, співзасновник кластера творчої економіки Brussels Creative.
Участі українських дизайнерів у Dutch Design Week передували лекційна програма, хакатони, розробка прототипів та конкурсний відбір, за яким з 37 претендентів сформували три команди-переможці. Всі проєкти мають соціальну спрямованість і є реакцією на гострі суспільні проблеми.
Розробки-переможці
Автори проєкту Nano Retention розробили спеціальний біоматеріал, який має затримувати воду та блокувати шум міста. Для цього дизайнери використовують бактеріальну целюлозу — матеріал, який виробляють бактерії в процесі ферментації чайного гриба — комбучі.
Команда проєкту Changeable створює зйомні текстильні та 3D-друковані кавери для протезів. Такий підхід дозволяє не приховувати протез, а зробити з нього стильний аксесуар.
Принти на одязі від проєкту Pink Glasses в ультрафіолетовому світлі доповнюються новими деталями — і висвітлюють проблеми глобального потепління, забруднення природи, війни чи дискримінації.
Протягом Dutch Design Week українські дизайнери планують проводити презентації та зустрічі в онлайн-форматі. Деталі будуть опубліковані на Facebook-сторінці проєкту.
Окрім цього, 22 жовтня о 10.30 в рамках Dutch Design Week в інноваційному парку UNIT.City (приміщення UNIT.Core) відкриється виставка проєктів дизайнерів-фіналістів та відбудеться міжнародна дискусія «What is radical creativity?», на якій експерти з Бельгії, Фінляндії та України поговорять про сучасні виклики, з якими зіштовхується українська креативна екосистема, та обговорять можливості для розвитку та співпраці.
А вчора ми писали про те, що вийшла друком книга «Нарбут» — перша книга в Україні, кожний екземпляр якої має унікальну обкладинку, згенеровану алгоритмом.