Прайд-місяць добігає кінця, тому наостанок ми вирішили нагадати креативні кампанії в підтримку ЛГБТ-спільноти. Вони дуже різні: зворушливі, іронічні, яскраві, лаконічні, такі, що апелюють до історії, релігії, політики… Але будь-яка підтримка важлива.
«The Obstacle Course» (агенція TBWA, асоціація Inter-LGBT, 2016)
У час, коли чимало країн та релігій все ще намагаються викорінити гомосексуалізм як явище, асоціація правозахисних організацій Inter-LGBT та агенція TBWA запустили кампанію, яка показала, що опір всюдисущій ЛГБТ-фобії є суцільною смугою перешкод для тих, кого це зачіпає безпосередньо. І ця смуга триває все життя: школа, спілкування з однолітками, батьки, пошуки роботи тощо.
Ця кампанія була приурочена до червневих прайд-парадів у Франції.
«LBGTAvatars» (агенції Geometry Global та Ogilvy, фестиваль Prague Pride, 2014)
Фестиваль Prague Pride створив соціальну мережу, яка дозволила жителям країн, де гомосексуалізм переслідується законом та робить людей мішенню для дискримінації, взяти участь у цьому заході опосередковано, з допомогою інших учасників. В рамках цієї кампанії в підтримку ЛГБТ-спільноти більше тисячі людей виступили в якості аватарів під час прайд-параду у Празі, поділившись фото, відео та розповідями про цю подію з віддаленими учасниками з 22 інших країн. Контент було зашифровано, щоб убезпечити користувачів від можливих переслідувань.
В 2015 році на Фестивалі Cannes Lions ця кампанія здобула срібло в категорії Mobile та бронзу в категорії Media.
«The Pride Shield» (агенція Rethink, організація Fondation Émergence, 2018)
Канадська агенція Rethink провела балістичний експеримент з 193 райдужними прапорами (за кількістю країн, які входять до ООН) проти кулі 45-го калібру. Перший прапор куля пробила легко, але кожен наступний гасив її рух, аж доки не настав момент, коли кулі не вистачило сили пробити тканину. Завдяки цій кампанії було створено креативну платформу для обговорення тих проблем, з якими ЛГБТ-спільнота стикається в менш прогресивних країнах.
Минулого року кампанія «The Pride Shield» перемогла на канадському конкурсі Strategy Awards в двох номінаціях: Social Strategy та Cause.
«Whopper Diamond» (Grabarz & Partner, мережа Burger King, 2019)
Привізши солідну колекцію Левів з Фестивалю у Каннах, мережа Burger King одразу ж запустила нову оригінальну кампанію: діаманти з Вопперів. Щоб відзначити Місяць гордості ЛГБТ у 2019 році, бренд перетворив на коштовне каміння попіл своєї іконічної страви. Ці діаманти прикрасили шлюбні обручки одностатевої пари, Діми та Елвара, яких Burger King запросив до Німеччини, щоб вони могли там офіційно укласти шлюб. Вони обоє родом із країн Східної Європи, а на батьківщині одного з них одностатеві шлюби заборонені законом і немає жодних законів проти дискримінації людей з нетрадиційною орієнтацією.
«Life’s a Ball» (агенція RanaVerse, компанія Equinox, 2019)
Американська мережа фітнес-салонів Equinox, запустила цю кампанію разом зі спільнотою драг-квін New York City Ballroom. Особливу увагу ця кампанія привертає до незабутнього стилю темношкірих транс-жінок та їх сценічних виступів і просуває ідеї рівності, гордості та єдності. Кожній з учасниць кампаній присвячена також окрема віньєтка, що показує один із характерних елементів виступу, який цілком можна додати до своїх спортивних вправ.
«DRÄG» (агенція Rethink, компанія IKEA, 2018)
Будучи офіційним спонсором прайд-парадів, компанія IKEA вирішила задіяти ту креативність, яка загалом притаманна драг-культурі. Звернувшись до тієї практики, що давно існує в драг-спільноті – створення сценічних костюмів із нетипових речей – IKEA та Rethink разом із 10 драг-королевами влаштували оригінальне шоу, в якому можна було побачити сукні зі штор, кошиків, парасольок та усього того, що можна купити в IKEA.
«Columbus» (креативний директор Kike Boatis, мережа Axel Hotels, 2019)
Після успіху своєї кампанії «Ноєв ковчег» дружня до ЛГБТ мережа готелів здивувала світ ще однією кампанією, приуроченою до свого виходу на американський ринок. Тому не дивно, що цього разу креативний директор Кіке Боатіс (Kike Boatis) творчо переосмислив прибуття на береги Америки Христофора Колумба. Історично зустріч Європи та Америки була кривавим та жорстоким процесом. Але цього разу бар’єри між людьми не зводяться а руйнуються і світ постає перед нами не таким упередженим.
«Love Verses Hate» (агенція Propel Manila, ряд філіппінських періодичних видань, 2019)
Філіппіни – країна переважно католицька. І релігія, Біблія та вірші з неї завжди використовувалися як зброя проти ЛГБТ-спільноти. Жоден гей-парад на Філіпінах не обходився без зіткнення з тими, хто використовує релігію, щоб сіяти ненависть. Це виглядає якось так:
Тому минулого року ряд періодичних видань (Team Magazine + Young Star + Preen Ph + Scout Magazine + Village Pipol) спільно з агенцією Propel Manila обернули зброю цих релігійних активістів проти них самих, перетворивши її на послання любові. Під час кампанії в підтримку ЛГБТ-спільноти ці провокативні плакати були розміщені у місцях скупчення ненависників. Око за око, зуб за зуб, вірш за вірш.
«Illegal Celebration» (агенція Havas, організація Amnesty International, 2018)
Ця принт-кампанія скористалася популярністю світового чемпіонату з футболу, фінальний етап якого в 2018 році пройшов у Росії, щоб привернути увагу до абсурдних законів проти «пропаганди» гомосексуалізму. В ході гри футболісти різних національних команд нерідко поводяться доволі провокаційно (особливо коли радіють вдало забитому голу!), що є цілком природно з огляду на емоційну напругу гри. І це може виявитися несподівано небезпечним, адже за таку поведінку у Росії можуть оштрафувати, ув’язнити чи депортувати.
«Daily Twist» (агенції DraftFCB New York, 360i, Weber Shandwick та MediaVest, бренд Oreo, 2012)
В 2012 році улюбленому печиву Америки виповнилося 100 років. Тож, щоб відсвяткувати таку нагоду, протягом 100 днів бренд Oreo публікував оригінальний дизайн печива, що відображав головну подію дня. Якісь з цих дизайнів були заплановані заздалегідь (Олімпіада), якісь – ні (прем’єра «Бетмена» чи випуск iPhone5). Але розпочалося все з райдужного печива в якості триб’юту ЛГБТ-спільноті.
Дискусія у Facebook спалахнула дійсно запекла. Супротивники ЛГБТ-спільноти закликали бойкотувати Oreo. Але прихильників веселки виявилося більше, а перепости райдужного печива тривали ще довгі роки по тому. Начебто дрібниця, але дрібниця, яка виявилася надзвичайно впливовою.
І наостанок:
«We Go All the Way» (агенція Volt, Збройні сили Швеції, 2017)
Так, Збройні сили Швеції висловилися у підтримку прайд-параду у Стокгольмі. Адже свій обов’язок вони бачать в тому, щоб захищати право людей жити так, як хочуть, з тими, кого люблять.