Нещодавно інтернет-публіка отримала можливість помилуватися цікавим анімаційним кліпом, який програміст та дизайнер Ейза Раскін в якості романтичного жесту створив для своєї коханої — співачки Зії Кори.
«Він поїхав на тиждень у відпустку, а потім через 48 годин надіслав мені цілий кліп, — розповідає Зія Кора. — Я навіть пригадати не можу, щоб я колись бачила щось настільки сюрреальне, зворушливе і прекрасне».
Досвід дизайнерської роботи у Раскіна неабиякий — він є, зокрема, автором Firefox Panorama і його вважають творцем нескінченного скролінгу. Але працюючи над цим відео, він не використовував ніякого традиційного дизайнерського програмного забезпечення чи відеоредакторів. Натомість, щоб створити кліп до нової пісні Зії Кори, він скористався алгоритмами штучного інтелекту, яким можна було задати словесний опис відеоряду до різних частин цього музичного відео. Наприклад «сумне і темне нічне небо із зорями та місяцем» або «мертве обличчя, ескіз вугіллям».
Як розповідає він сам, йому знадобилося 12 годин на ознайомлення із інструментами штучного інтелекту, серед яких був і CLIP OpenAI, а потім він запустив генерування відео на хмарному сервері. 36 годин по тому кліп був готовий (і обійшовся він у якихось три долари на комп’ютерні ресурси).
Цей процес Раскін порівнює зі спостеріганням за проявленням фотоплівки.
Згенероване відео переважно уникає ефекту «моторошної долини», властивого першим фільмам, створеним штучним інтелектом, нагадуючи, скоріше, результат роботи аніматорів-людей.
Цей кліп не є діпфейком, оскільки він не використовує машинне навчання для створення фейкового реалістичного зображення. Втім, це жодним чином не применшує його здатність зворушувати.
Сам дизайнер стверджує, що технологія, яка уможливила це, з’явилася лише впродовж останніх кількох місяців.
«І це ще найменш дивна річ із усього того, що ми ще побачимо у світі за наше життя, — зазначає Ейза Раскін. — Швидкість, з якою ця технологія прогресує, перевищує всі наші очікування».
Він переконаний, що задіяні ним інструменти штучного інтелекту, а також ті, що прийдуть їм на зміну, знайдуть хороше застосування у створенні, скажімо, фонової музики чи зображень, якими б супроводжувалися лекції чи виступи на конференціях.
Штучний інтелект здатен кожному дати можливість генерувати відео, музику, зображення і навіть спеціалізовані вебсайти. І для цього не треба бути досвідченим дизайнером або вміти послуговуватися каверзними графічними редакторами.
«Все, що може мати візуальний супровід, матиме візуальний супровід», — стверджує Ейза Раскін.
Нагадуємо:
Штучний інтелект Nvidia перетворює текст на зображення (і зазіхає на царину стокових фото).