Андрій Провотар, креативний директор відеоагентства Lovivideo, в складі групи TWIGA Ukraine, розповів про надемоційний кейс для PEPSI — «Прорив до мрії». Це відео про талановитих підлітків, які отримали змогу познайомитися та потренуватися з зірками футболу. Андрій поділився, як створити проморолик соціального проєкту, що надихає, передати живий захват учасників і влучно інтегрувати у відео бренд.
Про ініціативу
Цьогоріч PEPSI та «Шахтар» запустили надзвичайно круту соціальну ініціативу для юних футболістів та футболісток. Будь-який хлопець чи дівчина віком від 12 років могли взяти участь у конкурсі, де приз — справжнє професійне тренування з зірками футбольного клубу «Шахтар». Потрібно було продемонструвати свої вміння на короткому відео — наприклад, записати найкращий фінт. Тег та відмітка PEPSI в інстаграмі — і все, ти автоматично береш участь у конкурсі.
Переможців обрали 2 травня 2020 р. Після цього перед Lovivideo постало завдання зняти ролик, як усе відбувалося з боку учасників конкурсу: від моменту публікації відео в інстаграмі до знайомства та тренування з ФК «Шахтар». Загалом бренд PEPSI завжди підтримує напрям футболу в Україні. Та саме ця кампанія особисто для нас була особливою та зворушливою. Не кожен підліток, та й навіть дорослий, має змогу познайомитися зі своїми кумирами, більш того — вийти на поле та зіграти разом з ними. Ми очікували, що це буде дуже емоційно, та реальність перевершила будь-які наші здогадки та сподівання.
Про процес знімання — щирість та захват, що надихають
Особливим це відео було насамперед тому, що його метою було показати звичайних підлітків, що стали переможцями конкурсу. Не акторів, не масовку, а звичайних дітей, мрії яких збувалися просто під час знімання. І тут найважче — спіймати ту саму мить в об’єктив, коли юні футболісти витріщаються на автобус «Шахтаря», який постійно возить їхніх кумирів на матчі. Та мить, коли вони вперше заходять на стадіон «Олімпійський» — ці емоції не підробити, камера не здатна їх «домалювати». А для нас було критично важливим вихопити цю мить та передати її якомога живіше. Кадри, на яких вони вітаються зі своїми кумирами — це кадри, які й ми, і вони запам’ятають на все життя. Адже це було вперше, і цієї миті вони чекали з того моменту, як вперше торкнулися футбольного м’яча.
Щоб відзняти максимум емоцій, необхідно не зупинятись. Це ще називають дієсловом «поливати» — коли фільмування відбувається без зупинки дійових осіб. Це дозволяє вихопити все, а вже потім відбирати матеріал на постпродакшені.
Ми лише направляли хлопців — куди піти й де стати, а далі вони могли робити вже що завгодно. По-справжньому. А ми — «поливати». До того ж під час знімання такого формату часто використовуються не одна, а декілька камер, щоб мати можливість схопити більше потенційно важливого матеріалу.
Підсумки
Ми не могли зробити кілька десятків дублів, адже це не актори. Не могли сказати переможцям, що треба показати подив, адже вони не здатні це зіграти. Та й магія вражень була б знищена. Тому ми слідували насамперед за реальними емоціями учасників, аніж за сценарієм. Ми зібрали весь наш досвід виробництва реклами та знімання реаліті-проєктів на ТБ, щоб створити емоційно справжнє відео, яке б розвивало свій сюжет. Чи нам вдалося? Це вирішувати глядачам. Але кожна усмішка хлопців у відео натякає, що в нас вийшло 🙂
Читайте також: Знаменитий український художник Анатолій Криволап знявся у дебютному відео ROXOLANA.