Молочна компанія «Галичина» продовжує розвивати свою місію зі збереження та популяризації українських традицій. У рамках нової креативної кампанії бренд звернув увагу на унікальну давню традицію спілкування українців.
Спілкуватися можна не лише за допомогою слів. Невербальна комунікація? Так, але сьогодні не про неї. В Україні є одна техніка, яка називається «егокання», або «кугикання», а на Бойківщині – «гоякання». Це не просто спосіб передачі інформації на великі відстані, але й автентичний елемент культурної спадщини, який передавався від покоління до покоління.
Василь і Параска Романюки, носії традиції полонинського перегукування, стали героями нової кампанії карпатського йогурту «Галичина». Команда бренду не просто провела 3 дні з цими дивовижними людьми в горах, а й пробувала перейняти традиції (що складно), їла хліб за рецептом родини, який не розкривають і пізнавала багато інших тонкощів полонинського життя.
Щоб про егокання дізналося якомога більше українців, “Галичина” разом з родиною Романюків розробили відеословник, в якому сім’я Романюків розповідає, що означають ці містичні гірські співи.
«Зі студентських часів я знайома з поняттям егокання. Єдине що, чула наживо вперше у цій поїздці. Родина Романюків – це унікальні люди, носії традиції, мала за честь слухати їх, працювати і просто бути поруч», – Марія Квітка, співачка, стилістка кампанії.
Отже, егокання. Український музикознавець Богдан Луканюк пояснює природу жанру і говорить про першу фіксацію цього явища – у 60х роках 20 століття, на Закарпатті. Перш за все, так спілкувалися діти, коли пастушили присадибно, не на полонині. Це той вік, коли дітям довіряють серйозну відповідальність – самотужки вести худобу, а егокання – певною мірою, спроба дорослого діалогу. А для чого так спілкуватися? Справа в тому, що вівчарство – це діяльність у великому просторі, навколо нікого немає і час від часу треба звірятися, чи поруч худоба, чи немає небезпеки.
«Егокання збереглося тільки в горах. Очевидно, необхідності у такому методі спілкування вже немає, але краса традиції живе і вона є унікальною.
Для людини, яка цінує атрибути минулого, уважна до деталей, хоче розуміти походження традиції, це важливий елемент культури, який відіграє реліктову роль», – зазначає Ярема Павлів, етномузиколог, доктор філософії.
Отож, розібралися з тим, що таке егокання і з чим його їдять.
А їдять його з карпатським йогуртом «Галичина», який містить унікальну закваску Carpaticus, що походить з Карпат і має пробіотичну дію, що позитивно впливає на наше травлення та імунітет.