Останніми роками ми дуже чітко бачимо, як фейкові новини, підживлені соціальними та мас-медіа, можуть посилити соціальні розриви й навіть розірвати спільноти на частини. Новий фільм, який створили до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, доводить цю динаміку до крайності, уявляючи, як дезінформація може буквально знищити історію.
Події рекламної кампанії
Реклама в документальному стилі від Музею Голокосту в Лос-Анджелесі зображує найближче майбутнє, коли світ оплакує смерть останнього, хто пережив Голокост. День у день новини згадують її спадщину, побожно слідкуючи за її похороном і фіксуючи панегіричні слова від громадських та урядових лідерів. З її смертю відбувається поховання «останньої розповіді з перших уст про найстрашніший масовий геноцид в історії», — говорить диктор.
Потім на трибуну підіймається політик: «Це важливе нагадування, що нам потрібно вивчити уроки історії, щоб не повторювати помилок», — наголошує він.
Але на дев’ятий день після її смерті фільм стає темним, оскільки з’являються нові голоси. Ведуча правого ток-шоу говорить: «Є багато доказів того, що те, що ми знаємо про Голокост, було сильно перебільшено. І раптом помирає ця стара жінка, про яку ми ніколи не чули, і ми повинні перестати ставити питання?»
Через місяць впливові люди й експерти також зважують, кількість антисемітських злочинів на ґрунті ненависті різко зросла, і майже половина країни заперечує існування Голокосту. Ефекти переходять аж до будівлі Капітолію, де лідери США ухвалюють закони, щоб навчати «обидві сторони» кожного питання. Потім фільм закінчується в університетській аудиторії, де професор проводить урок: «Голокост: факт чи вигадка».
Передісторія
Новий фільм з’являється вчасно до Дня пам’яті Голокосту, але також з’являється у зв’язку зі зростанням злочинів на ґрунті ненависті в США, як зазначає генеральний директор Музею Голокосту в Лос-Анджелесі Бет Кін. У 2021 році ФБР і Антидифамаційна ліга виявили, що у 2020 році в США було зареєстровано найбільшу кількість злочинів на ґрунті ненависті за два десятиліття, причому американські євреї є групою, на яку найчастіше нападали через релігійну упередженість. У 2020 році також було третє місце за кількістю антисемітських інцидентів з 1979 року.
«Коли ми вступаємо у 2022 рік, Музей Голокосту в Лос-Анджелесі хоче це змінити, — сказав Кін. — Цей фільм говорить про небезпеку антисемітизму, расизму, ненависті та дезінформації. Зараз критичний час, щоб згадати та дізнатися про Голокост та залучити студентів до дискусій про небезпеку ненависті та упереджень, історію Голокосту, сьогоднішні світові гуманітарні кризи та важливість соціальної справедливості. Заперечення Голокосту та спотворення в Інтернеті та соціальних мережах є важливою сучасною проблемою, з якою ми вважаємо, що важливо боротися, і є частиною наших намірів на 2022 рік і далі».
Ролик був створений і режисером Eric Hirshberg, колишнім президентом і генеральним директором Activision, який працював генеральним директором і креативним директором Deutsch LA. Після відходу з Activision у 2018 році Hirshberg присвятив час підтримці важливих справ Will Work for Change, творчу мережу, яку він заснував, щоб принести творчий досвід і маркетинг у неприбуткові та місіонерські організації.
Суть фільму полягає в тому, щоб показати «занадто правдоподібний процес, у якому інструменти дезінформації починають заражати історію», — сказав Hirshberg. Ідея, додав він, відповідає місії Музею Голокосту щодо освіти. «Люди ходять до музею і виходять з жахом, але для деяких це може здатися давньою історією, — сказав він. — Цей твір переносить нас в сьогодення».
Читайте також:
Покоління Z. Чому щирість та нестандартне мислення рятують світ