ГО «Форум видавців» та «Дитячі наукові студії» запустили платформу BOOKMINT’s. Мета платформи — популяризація читання та інноваційних технік вивчення науки.
Організатори BOOKMINT’s зазначають, що цей проєкт — синергія читання та прикладної науки. Частина назви BOOK позначає зв’язок із промоцією читання, а MINT — сучасний підхід до вивчення науки через експерименти й досліди. MINT — це німецькомовна абревіатура від математики, інформатики, природознавчих наук і техніки (англійською це звучить як STEM). MINT-освіта скерована на те, щоб навчати дітей критично мислити, спонукати їх робити власні відкриття, аналізувати свої дії, не боятися помилитися.
На платформі BOOKMINT’s фахівці проєкту розмішують добірки експериментів та тематичної літератури, що допомагатимуть осягнути дітям ту чи іншу тему. Відеодосліди допоможуть вивчати «науку на пальцях» — кожна дитина зможе відчути себе винахідником. А книжки за темами й віком цікаво й зрозуміло пояснять наукові явища, наприклад, через історії в коміксах чи сюжети казок.
Крім того, BOOKMINT’s стане новою платформою, де зможуть промотуватися видавці та STEM-центри. А також це буде нетворк-ресурсом для батьків, вчителів, бібліотекарів та організаторів літературних подій.
Анна Батищева, координаторка проєкту BOOKMINT’s, підкреслила, що завдяки MINT діти розвивають навички, які допоможуть їм зрозуміти сенс речей, розпізнавати зв’язки між ними, вчаться критично мислити.
«Що відбувається під час виверження вулкана? Чому великий корабель пливе, а маленький камінь тоне? Багато наукових і технічних явищ можна пояснити за допомогою захопливих історій так, щоб це викликало однаковий ентузіазм і в дітей, і в дорослих. Читання є базовою передумовою для освіти, а освіта – ключ до самовизначення. Діти, які читають та отримали хорошу MINT-освіту, безперечно мають додаткові можливості, щоб бути успішними в юному та дорослому віці.
Завдяки MINT діти розвивають навички, які допоможуть їм зрозуміти сенс речей, розпізнавати зв’язки між ними, вчаться критично мислити. Промоція читання потрібна для покращення цих навичок у дітей та пробудження у них мотивації. Також це важливо для закріплення ролі читання у повсякденному житті», — сказала координатка проєкту.
За її словами, платформа BOOKMINT’s має на меті спростити для дорослих –—батьків, бібліотекарів, вчителів — пошук книжкових новинок для дітей від українських видавництв. Також BOOKMINT’s допомагатиме добирати наукові активності, які можна разом втілити вдома, в школі чи бібліотеці.
«Впевнені, читацькі MINT-проєкти скоро стануть улюбленими проєктами не лише для юних читачів та дослідників, але й серед видавництв та STEM/MINT-центрів. Це нове джерело можливостей для промоції власної діяльності», — додала Анна Батищева.
BOOKMINT’s підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe, проєкт реалізується у партнерстві з Goethe-Institut Ukraine та разом із Центром інноваційної освіти для дітей «Дитячі наукові студії» (м. Київ).
Дізнатися більше про BOOKMINT’s можна за посиланням.
Читайте також: Судмедексперт і письменник Володимир Саркісян в інтерв’ю Creativity.ua росказав про поєднання непоєднуваних професій та креативну популяризацію науки