Привіт, земляни! Поки ви звикаєте до думки, що весна завершується, і намагаєтесь привести себе у форму до літа, команда Nebo ideas agency продовжує виступати на сторожі трендів у рубриці «Nebo на культурній орбіті». І цього разу ми точно маємо, чим вас здивувати.
Послухати подкаст «Nebo на культурній орбіті» можна на:
Кожному з нас час від часу доводиться нюхати своє взуття. І це природньо, що запах кросівок чи черевиків може викликати запаморочення: що своє — те природньо. Однак, хтось нюхає чуже взуття, причому — за власної волі. І ні, це не новий фетиш чи TikTok-тренд, а справжня робота. Щоб боротися з підробками, на eBay створили відділ, де перевіряють кросівки на справжність, і один з методів — обнюхати чергову пару.
Люди люблять дивацтва
Багатьом і не уявити масштаб користі, яку приносять бджоли. Та, на жаль, скоро може випасти нагода уявити, бо бджоли масово втрачають у популяції. Ось National Geographic попросили Анджеліну Джолі двадцять хвилин простояти із бджолами по всьому тілу. Чи багато користі від цього — сказати важко, проте видовисько зачаровує.
Уявіть ситуацію: уряд вашого містечка отримує гроші на боротьбу з коронавірусом, а натомість витрачає їх на статую велетенського кальмара. Ну, жителям японського міста Ното уявляти такого не треба, для них це — реальність. Можливо, то якась тонка відсилка на комікси про Хранителів, а може, то японський гумор. Нам не зрозуміти.
Розумніше витратити гроші на пасму волосся Курта Кобейна. Прозвучить трохи крипово, але є чоловік, який колекціонує волосся знаменитостей. Він навіть занесений до Книги рекордів Гіннеса, бо ніхто інший такою колекцією похизуватися не може. І от, він виставив шість пасм Кобейна на аукціон і продав їх за 14 тисяч доларів. Оце от справді гідне капіталовкладення!
Еротика на будь-який смак
З широко закритими очима цикади влаштовують оргії. Невідомо, чи роблять вони це у маскарадних масках і чи присутній при цьому Том Круз, та явище в будь-якому разі викликає неабияку зацікавленість. І не треба засуджувати… От що ви робили б, якби вилазили на поверхність раз у 13-17 років? Та це ще не все. Коли цикада вилазить з-під землі, вона заражається грибком, який накачує її наркотиками, внаслідок чого і стаються шалені оргії, які тривають в буквальному сенсі до того моменту, поки у цикад не починають відвалюватися генеталії. Тепер не залишається сумнівів, ким треба народжуватися у наступному житті.
У Pornhub нарешті подумали про ретрофілів та відреставрували старовинні еротичні ролики, періодом з 1890 по 1940. Тепер таку екзотику можна подивитися у кольорі та 4К: від невинних поцілунків кінця ХІХ століття до софт-БДСМ першої половини минулого століття. А все завдяки нейромережам!
Не так ми собі уявляли sex education… Щось пішло не так, і до підручнику української мови за десятий клас завітало посилання на порносайт. Із ретро-еротикою у 4К це немає нічого спільного, та можливо даний інцидент спровокує появу нового розділу на Pornhub.
Додатки на сторожі людства
В Індонезії живе понад 270 мільйонів людей, та зараз не про це. Там популярна доставка їжі, як власне і всюди, і от конкуренція між водіями-доставниками протікає доволі цікавим шляхом. Умовно кажучи, десь 30 таких водіїв стоять на парковці біля McDonald’s, вони намагаються під’їхати як можна ближче до нього, аби алгоритми пошуку доставника надали найбільш пріоритетні місця у черзі. У той же час, недобросовісні водії користуються піратським додатком, який робить видимість, що їхнє місцезнаходження — найкраще для алгоритму, просуваючи водія вперед у черзі. Якось так люди і розважаються в Індонезії.
А ще на Vice вийшло інтерв’ю жінки-доставщиці, де вона розповідає про різні жахи, з якими вона зіштовхнулася на роботі. Моторошна сторона світу доставки.
Та в основному додатки роблять наш світ краще. От з’явився один, який допомагає розібратися з дерматологічними проблемами: фотографуєш родимку чи підозрілий висип, а додаток скаже, що воно таке, і що з ним робити. Визначити прямо усе він поки не може, але це — питання часу. Ну і ще одна проблема є, бо виявилося, що додаток поганенько визначає проблеми на темнішій шкірі. Упс, негарно вийшло! Проте, думаємо, вони виправляться якомога швидше.
Тема прикольних додатків продовжується. Тепер можна впливати на рішення незнайомих людей. Додаток називається NewNew і працює за такою схемою: хтось робить опитування, наприклад, на яку тему заспівати пісню, даючи два варіанта, а користувачі за 5 баксів, обирають. Потім автор опитування повинен продемонструвати результат. Нагадує чимось фільм «Нерв», але, сподіваємося, тут все буде невинно і без ризиків для життя.
Через рік завершиться епоха. З 15 червня 2022 Microsoft припинить підтримку Internet Explorer. Навряд хтось буде сумувати, але культурну спадщину браузер матиме потужну, без сумнівів.
Потенційні катаклізми
Той самий ісландський вулкан під невимовно прекрасною назвою Фаградальсфьядль виставлений на продаж! Точніше, продається земля, на якій він знаходиться. Ціна, кажуть, адекватна, однак є одна умова від уряду країни: не можна обмежувати доступ до вулкану туристам. І таку умову треба використовувати на свою користь, наприклад, встановити кіоск із шаурмою прямо біля вулкану. Або невелику кав’ярню збудувати. Далі буде видно. А поки зробимо припущення, що новий власник завершить угоду зі словами «люблю запах сіри зранку…».
4320 квадратних кілометрів. Цю площу важко осмислити. Айсберг саме таких розмірів нещодавно відколовся від Антарктиди. Просто для порівняння: площа Києва — 839 квадратних кілометрів. Ага, таке от коїться. До речі, минулого разу ми теж писали про айсберг, якому недовго судилося бути найбільшим. Що ж, життя мінливе.
Там, де айсберг, там і «Титанік». У Китаї добудовують копію сумнозвісного корабля, яка у результаті обійдеться у 150 мільйонів доларів. Не повірите, але розпочалося це через захоплення інвестора проєкту фільмом Кемерона. Китайську копію «Титаніка» випустять на воду в кінці року, а сам він буде виконувати роль музею. Звучить безглуздо, але дуже схоже на проєкт мрії, і якось радісно, що у когось він ось-ось здійсниться. І цікаво, чи доживемо ми до того часу, коли людина вирішить запустити «Титанік» у космос?
Nebo і небо
Фільми-катастрофи часто лякають нас астероїдами та метеоритами, які повинні знищити Землю. От вчені вирішили перевірити, скільки знадобиться часу, щоб ліквідувати небезпечний астероїд. Ну, якщо говорити коротко, часу не вистачить. За прогнозами, побачивши великий астероїд, у нас буде десь півроку на підготовку його знищення. А потрібно — років десять. Як-то кажуть: directed by Robert B. Weide.
That’s all, folks! Важко в це повірити, та почуємося вже улітку. І так, саме почуємося, бо «Nebo на культурній орбіті» існує й у форматі подкасту. See you soon!
Читайте також: про круасан на дереві, Марс і динозаврів — у минулій добірці трендів у рубриці «Nebo на культурній орбіті».
І заходьте в гості на сайт Nebo ideas agency 😉