Привіт, земляни! Поки мільярдери Джефф Безос і Річард Бренсон підкорювали космос, команда Nebo ideas agency збирала для вас найкосмічніші тренди не лише з Землі, а й з усієї Галактики. Лишаємо ліричні відступи позаду і біжимо гарячими слідами усього, що відбулося в культурі та науці за цей місяць.
Послухати подкаст «Nebo на культурній орбіті» можна на:
Кінематограф звертається в минуле
Технології deepfake завжди створюють багато галасу в мережі, але зазвичай негативного. Цього разу ефект був зворотнім. В одній із серій «Мандалорця» Lucasfilm вирішали згадати молодість, і засвітили юного CGI-ного Люка Скайуокера, але виглядав він там, м’яко кажучи, не дуже. Тоді блогер Shamook, що відомий створенням серіальних діпфейків, зробив свій варіант омолодження героя, використавши вищезгадану технологію. У результаті чоловіка запросили на роботу в Lucasfilm, бо його версія виглядає набагато крутіше за оригінальну.
Після обговорення франшизи «Зоряних війн» хочеться згадати й про ще одну. Спеціально до 20-річчя фільму «Гаррі Поттер і філософський камінь», вийде перевидання стрічки на Blu-Ray і DVD. В оновленій версії можна буде побачити вирізані сцени, а також коментарі щодо особливостей знімального процесу від режисера Кріса Коламбуса. Гарний привід, щоб вкотре передивитися усі фільми Поттеріани.
Безперечно, в DVD є своя романтика, та набагато приємніше спостерігати як література та кіно трансформуються у нові формати й старі проєкти отримують нове життя. Нещодавно Стівен Кінг оголосив, що за його оповіданням Strawberry Spring запишуть декілька серій подкасту. У проєкті візьмуть участь актори Гаррет Хедлунд, Майло Вентімілья, Сідні Свіні, Кен Маріно, Аль Мадригал та інші.
Останнім часом кіноіндустрія виробляє багато продуктів, пов’язаних з документалістикою, на тему моди та її найгучніших представників.
Вже скоро ми побачимо на великих екранах стильну кримінальну драму House of Gucci з Леді Ґаґою та Адамом Драйвером в головних ролях, а на Apple TV виходить стрічка Looking for Louis, присвячена 200-річчю бренду Louis Vuitton. Як правило, подібні фільми створюють справжній резонанс у культурі, тож чекаємо з нетерпінням.
Звичайно, ми не могли не згадати 74-й Каннський кінофестиваль і його відданість старим традиціям світових кінопремій. Одним словом — заспойлерили! Коли ведуча церемонії закриття попросила Спайка Лі (голову журі), оголосити перший приз — він сприйняв це занадто буквально й оприлюднив головний: «Золоту пальмову гілку виграв фільм “Титан” Жюлі Дюкурно». А далі все як завжди: понервували, удали, що ніхто нічого не чув і продовжили у звичайному порядку.
Зміщення фокусу науки на фауну
Вчені увесь час роблять серйозні відкриття, і це прекрасно. Але коли вони доводять існування Губки Боба та Патріка — це фантастично.
Морський біолог Крістофер Ма з Національного управління океанічних досліджень США знайшов в Атлантичному океані губку та морську зірку, дуже схожих на персонажів мультсеріалу «Губка Боб». Цю новину він запостив у твіттер і вона одразу привернула увагу мільйонів користувачів.
Як виявилося, це не єдина історія, пов’язана з губками. Нещодавно геологиня Елізабет Тернер опублікувала результати дослідження, яке може бути доказом того, що життя тварин почалося на сотні мільйонів років раніше, ніж вважали вченні. Причина цьому — знайдений жінкою у горах Канади губчастий організм, якому може бути понад 890 мільйонів років.
Тепер здається, що динозаври жили й не так давно, якщо порівнювати з цією скам’янілою губкою. До речі, про динозаврів теж маємо що розповісти. Палеонтологи знайшли у штаті Іллінойс новий вид мікрозавра, який, на думку вчених, був розміром з людський палець. Іронічно, що мікрозаврик отримав назву «Ермунганд» (ім’я змія-велетня зі скандинавської міфології).
Інфлюенсинг соціалізує світ
Якщо ви й досі сприймаєте Tik-Tok як щось дитяче та суто розважальне — час змінити погляди. Не так давно платформа запустила нову функцію — Resumes. Завдяки цьому кандидати на роботу мають можливість креативно розповісти про свої скіли у відео і запостити його під хештегом #TikTokResumes. Ініціативу вже підтримали такі компанії-роботодавці, як-от: Chipotle, Target, WWE, Alo Yoga, Shopify, та інші.
Створити нестандартний та ще й ефективний канал комунікації з job seekers — справа не з легких. Ми в Nebo й самі переконались в цьому, працювавши над свіжою HR-капманією для бренду Mazars. Ми вирішили шукати топпрацівників через креативні вакансії на Linkedin, у яких зверталися не до потенційних працівників, а до їх родичів та друзів. Про деталі кемпейну дивіться у кейсі нижче або читайте тут.
Багато соцмереж активно починають впроваджувати нові програми підтримки молодих інфлюенсерів. Слідом за ініціативою Facebook YouTube представили нову функцію SuperThanks — вона дозволить донатити блогерам «на чай». Для цього під відео з’явиться окрема кнопка. Поки функцію тестують в бета-версії, і на території України її ще немає, проте це, безперечно, дуже крута можливість для монетизації контенту.
Але перш ніж заробляти на контенті в соцмережах, треба навчитися бути успішним інфлюенсером. Цю можливість вам з радістю нададуть фіни. Бо вони відкривають першу академію інфлюенсерів. Основним предметом курсу буде підприємництво, а після навчання, що триватиме 3,5 роки, випускники отримають офіційні дипломи про вищу освіту. Усе рухається до того, що блогерство набуває нового статусу в суспільстві й незабаром, ймовірно, це вважатиметься досить престижною справою.
Парадоксальний діджитал масштабується
На аукціони часто виставляють дивні речі. Наприклад, фекалії. «Що за треш?» — ймовірно, подумали ви! «Новий артперформанс», — відповідаємо ми. Аукціонний будинок Phillips збирається продати п’ять банок з фекаліями канадського художника-трансгендера Cassils. Кожен день митець буде дотримуватися раціону одного з сучасних найприбутковіших художників-чоловіків. Усе це частина проєкту Shit Coin. А у комплекті з незвичними банками мистецтва будуть продаватися ще їхні NFT-копії. Такий парадоксальний Shock Art покликаний підкреслити посередність сучасного мистецтва.
Курйозний продакт-плейсмент нещодавно трапився у Великій Британії. Там на фотографіях нової кімнати для проведення пресконференцій Бориса Джонсона неочікувано засвітився вакуумний пилосос Генрі. Це стара модель пилососу, якою протягом десятків років користувалася кожна родина Британії, незалежно від прибутку. На контрасті з бюджетом, вкладеним в створення приміщення та його помпезністю, старенький пилосос виглядає кумедно. Невідомо, чи був це спланований PP, чи випадковість, але подія викликала багато обговорень і мемів в інтернеті.
Компанія Amazon розробила бота, що слідкує за роботою кур’єрів та навіть може їх звільняти у разі невиконання обов’язків. З одного боку — технології, що покращують сервіс. Але з іншого — машина не враховує важливих показників і оцінює роботу співробітників не досить чесно. Наприклад, якщо кур’єр не доставив товар через відсутність замовника вдома, механізм розцінює це за неякісно виконану роботу. У цьому можна вбачати певну боротьбу людей та машин.
Наступна новина має декілька наслідків: телефонні пранки тепер стануть ще правдивішими, а кіберзлочинці — ще ефективнішими. Все тому, що комп’ютерні програми навчилися майже ідеально синтезувати голос людини. Із запису розмови програма може повністю відтворити ваше мовлення, враховуючи не тільки акцент, але й тембр, темп, дихання та інші деталі. Наприклад, технології компанії VOCAliD дозволяють генерувати навіть гендерно нейтральні або трансгендерні голоси.
Поширення клонування голосу впливатиме на багато сфер, наприклад, програма зможе дублювати фільми на інші мови з мінімальним залученням акторів дубляжу.
До речі, щодо голосів. Амазон розширили голоси, якими розмовляє Amazon Alexa, додавши до нього голоси Меліси Маккарті та Шакіла О’Ніла. Тепер користувач може промовити «Привіт, Меліссо» або «Привіт, Шаку», щоб прослухати анекдот, життєву історію або останні прогнози погоди голосом зірок.
Пандемія продовжує визначати вектори розвитку діджиталу. Зараз перед музеями як ніколи раніше стоїть завдання захопити увагу відвідувачів та відшкодувати збитки через пандемію. Дослідницька група з нових технологій країни ENEA розробила систему, яка може обчислити, як довго і наскільки уважно відвідувачі музею спостерігають за певним витвором мистецтва. На основі цих даних у музеї робитимуть перестановку, виставляючи більш популярні експонати подалі від входу. Такий технологічний мерчендайзинг дозволить зробити роботу музеїв більш ефективною, а подібні технології вже скоро можна буде зустріти навіть у сфері ритейлу.
Екосвідомість розширює кордони
«Новини без екології — не новини», — заявляємо ми й розповідаємо про тренди та ініціативи з цієї сфери. Земляни активно продовжують шукати шляхи екологічного криптомайнінгу. У минулій статті ми розповідали вам про майнгінг на основі коров’ячого перегною, а вже сьогодні компанія Daymak оголосила про розробку електрокара, що завдяки встановленій сонячній батареї майнить криптовалюту під час зарядки та паркування. Поки ти на роботі заробляєш гроші, автівка не стоїть без діла і теж працює на сімейний бюджет. Погодьтеся, зручно.
До речі, країни Євросоюзу планують повністю відмовитися від бензинових автомобілів на користь електрокарів. Вже до 2035 року на автомагістралях будуть встановлені зарядні станції через кожні 60 кілометрів. Отож, водіям не довго залишається насолоджуватися запахом бензину та газу.
Якщо на цьому моменті ви здивувалися, що комусь прикольно нюхати бензин, тоді як вам таке: згідно з опитуванням Ford, кожен 5-й власник електрокару сумує за запахом бензину в автівці. Щоб не залишати водіїв сам на сам зі своїм смутком в компанії вирішили створити ароматизатор Mach-Eau із запахом бензину та гумових шин.
З транспортом розібрались, тепер можна і про пішу екологію.
11-річний хлопчик з Йоркширу, прочитавши книгу про глобальні зміни клімату, вирішив негайно брати ситуацію у свої руки (чи, краще сказати, ноги). Для того, щоб звернути увагу британського парламенту на проблеми екології, хлопець відправився у піший похід до Лондона (а це понад 320 км). Мета ходи — уведення Парламентом податку на викид вуглекислого газу.
Наступна новина знаходиться на межі прекрасного і моторошного. Саме так можна охарактеризувати фотопроєкт Mandy Barker, яка зробила знімки 769 футбольних м’ячів, виловлених з океану. Проєкт має назву «Пенальті» і покликаний звернути увагу на забруднення планети сміттям. Візуально неймовірні кадри вкотре нагадують про необхідність піклуватися про природу.
Nebo і небо
Завершити нашу добірку хочеться на світлій ноті, буквально, на світлій. У підручниках з фізики усі ми стикалися з теорією відносності Ейнштейна. І нещодавно вона була підтверджена вченими-астронавтами, які зафіксували як з-під чорної діри пробивається світло. 50 років тому астрофізики могли лише уявляти подібні процеси в голові, але тепер вчені мають змогу зазирати у найпотаємніші куточки Всесвіту і досліджувати його нескінченні простори.
Простори нескінченні, а от наша стаття — ні. Не викидайте старі м’ячі у водойми та слухайте про усі ці тренди детальніше у подкасті на Creativity. Зустрінемось за місяць вже у новому, осінньому сезоні, і з новими культурними трендами.
Читайте також: про повітряне таксі, «живі» фотографії природи та шоколадних жаб — у минулій добірці трендів у рубриці «Nebo на культурній орбіті».
І заходьте в гості на сайт Nebo ideas agency!