Андрій Палатний та Дем’ян Ом про театр як маленьке життя

Театр — це життя, яке неодмінно захопить у свої дещо божевільні обійми, щойно ви відкриєте йому серце. Принаймні, так говорять. Існує мільйон легенд, стереотипів та уявлень про театр. А проте, є й реальність, в міру романтична та шалена, в міру прозаїчна та практична, про яку можна дізнатися лише від того, хто дійсно живе театром.

У четвертому випуску подкасту і «Тез» проєкту «Філософський Сад» зібралися Андрій Палатний, театральний куратор ГОГОЛЬFESTу, актор ЦСМ «ДАХ», та Дем’ян Ом, автор проєкту і засновник Відкритого Університету U. Скільки б іронічних зморшок не з’являлося у кутиках очей під час розмови, серйозних тем все ж не оминули. Тож, поговорили про життєвий шлях і театр як рушійну силу генезису людини. А ще — про взаємодії.

Про життєвий шлях

Театр нерідко стає життєвим шляхом для тих, хто наважився його полюбити. Адже це місце, де людина, захоплена величним дійством, стає собою. З усіма сильними та слабкими сторонами, характером та вдачею. Без прикрас.

Людина бізнесу постійно програє поспіху.

Дем’ян Ом

Глядач завжди відчуває акторів на сцені, а сам спектакль починається з тиші. У певному сенсі, вистава — це пауза між ударами серця, зупинка часу та рутини. Саме у театрі людина може видихнути, зняти маску, поки її носитимуть актори. Побути наодинці з собою. Без страху зазирнути в очі іншого. Це неоціненний досвід. Особливо у сучасному світі надшвидкостей.

Про стереотипи

Існує думка, що театр — це дещо кітчевий, але красивий музей. За дверима якого вишукано одягнені люди п’ють коньяк та споглядають чарівні казки. 

Проте, коли занурюєшся в справжню театральну атмосферу, — відкриваєш абсолютно новий світ. Виявляється, він існує зовсім поряд, у тому ж місті, просто раніше цього не було помітно.

Усвідомивши це, людина починає по-іншому дивитися на реальність та отримує можливість поглянути зі сторони й на себе. Відкриває нові, важливі речі, ставить запитання: що я роблю в житті? Для кого? Навіщо?

Театр пробуджує внутрішню дитину, про яку також дуже часто забувають.

Завдання людини — викроїти час, дійти до театру, відкрити двері та зайти, решту театр зробить сам. Потрібно просто розбудити в собі дитину та віддатися дійству.

Дем’ян Ом

З іншого боку, театр нерідко допомагає побачити рішення, непомітні у звичайному житті, з його критичною свідомістю. Це стосується й бізнесу. Все-таки театр більше пов’язаний з творчим та інтуїтивним. Він викриває актуальні суспільні настрої і тенденції. У цей момент людина бізнесу може запитати себе: чи робить вона те, що потрібно суспільству?

театр як маленьке життя

Про синтез бізнес- та артистичного мислення

Існує система противаг: ​​те, на що здатен підприємець, не зможе зробити театрал, і навпаки. Про це важливо пам’ятати. Метою бізнесу все-таки залишається прибуток, а ось метою театру є створення іншої цінності. Саме тому синтез може сформувати новий тип людини, яка усвідомлює силу підприємництва та враховує гнучкість мистецтва.

Суспільство потребує міфології. Адже міф — це форма самоідентифікації та збереження себе. Завдяки цьому відбувається генезис.

Андрій Палатний

Стів Джобс та Ілон Маск — теж свого роду художники. Просто їхні продукти принесли мільярдний дохід компаніям.

Творчість таких людей — геніальне поєднання мистецтва та бізнесу. Подібні приклади демонструють силу взаємодії. Енергія руху грає роль не тільки у процесі монетизації. Вона здатна, скажімо, одухотворити звичайний смартфон.

Говорячи про сучасне мистецтво, нерідко торкаємося теми внутрішньої молодості людини. Саме креативність та творчість визначають, наскільки ми відкриті до нового, а відповідно — як довго можемо залишатися молодими душею.

внутрішню молодість людини+арт

Україна та культурне поле західноєвропейської цивілізації

Існує певний міст між зовнішнім і внутрішнім. Він впливає на те, як країна презентує себе за кордоном, і як взаємодіє зі своїми громадянами. Українці перебувають на умовному перехресті. Тож, важливо відповісти на питання: у якій країні ми хочемо жити? Яким культурним кодом користуватися? Які умови створимо для наших дітей? 

Можливо, наша держава досі обмежена складним історичним контекстом. Тому ми схильні озиратися на минуле і продовжуємо утримувати величезний бюрократичний чиновницький апарат. 

Проте, озираючись назад, ризикуємо не помітити унікумів, здатних створити ключові та революційні речі для нашого суспільства вже сьогодні. Тут і зараз.

[с]

Більше про молодість духу, світ театру та його співзвучність зі світом бізнесу слухайте в подкасті — за цим посиланням.

Також цей текст доступний російською мовою за цим посиланням.

Усі матеріали проєкту «Філософський Сад» — лонгріди і подкасти — доступні тут.


*Партнерський матеріал

**Познайомитись з людьми, які працюють над проєктом, можна тут. Дякуємо за небайдужість та часткову підтримку проєкту програму «Культурна Столиця» Дніпра i програму розвитку місцевого самоврядування та висвітлення діяльності Дніпровської міської ради.

«Філософський Сад» прямо зараз отримав продовження — триває краудфандінг на англійську версію тез для публікації на європейських платформах. Ми хочемо, щоб голоси українських мислителів зазвучали на міжнародному ринку культурних і креативних індустрій.

Багато героїв «Філософського Саду» стали запрошеними тьюторами Відкритого Університету U — нових програм з філософії, дизайну, проєктного менеджменту для культурних і креативних індустрій.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Ілля Кенігштейн та Дем’ян Ом про те, що значить — діяти інноваційноІлля Кенігштейн та Дем’ян Ом про те, що значить — діяти інноваційно

Ілля Кенігштейн та Дем’ян Ом про те, що значить — діяти інноваційно

Здорова конкуренція є запорукою прогресу економіки країни. Аби бути конкурентоспроможним в епоху науково-технічного прогресу, потрібно відчувати і передбачати тренди. Їх ...

Creative Digest CIAU. Випуск #017Creative Digest CIAU. Випуск #017

Creative Digest CIAU. Випуск #017

Соціальні кампанії для боротьби з домашнім насильством. Startup World Cup в Україні. Екопроєкти 2020. А також історії створення логотипів культових ...

«Креативна Європа» запустила безкоштовний онлайн-курс про залучення грантів

«Креативна Європа» запустила безкоштовний онлайн-курс про залучення грантів

Національне бюро програми Європейського Союзу «Креативна Європа» в Україні спільно з освітньою платформою Креативна Практика запустили безкоштовний онлайн-курс «Європейські гранти ...

Портал HomeAdvisor розглянув архітектурні споруди у відеоіграх

Архітектурні споруди у відеоіграх були представлені у вигляді воксельних моделей, щоб краще передати структурні деталі цих віртуальних витворів мистецтва.

Сергій Кутовий та Дем’ян Ом про науку, що зветься життямСергій Кутовий та Дем’ян Ом про науку, що зветься життям

Сергій Кутовий та Дем’ян Ом про бізнес, щастя і культурний код України

Сьогодні польотом у космос уже нікого не здивуєш. Навіть відпустку на Марсі теоретично вже можна організувати. Що потрібно для польоту ...

«Autism Friendly Space» вчить стоматологів та перукарів обслуговувати клієнтів з аутизмом

Триває набір на безкоштовну програму «Autism Friendly Space» (AFS) від Асоціації «Child.ua» для стоматологій та перукарень, які хочуть навчитися обслуговувати ...