2021: тренди у дизайні та архітектурі від Sergey Makhno Architects

У 2020 році ми всі зрозуміли одну річ — життя ніколи не буде таким, як раніше. І наші будинки теж. Команда студії Sergey Makhno Architects поділилась своїми думками про те, якими будуть тренди у дизайні та архітектурі в 2021 році.

Тренд 1: автономний будинок з власною грядкою, садком та офісом

Городи на балконах, розумні квіткові горщики, автономні домашні ферми, підземні плантації — зелень стає незамінною частиною кожного будинку. Тут, звісно, потрібне додаткове оснащення: штучне фітоактивне освітлення, схема водопостачання, фільтрація повітря й удобрення ґрунту. Та чого тільки не зробиш заради свіжого помідорчика.

автономний будинок з власною грядкою, садком та офісом
автономний будинок з власною грядкою, садком та офісом

Кабінет же тепер буде обов’язковим для кожного члена сім’ї. Якщо вже й працювати з дому, то в призначеній для цього кімнаті, а не за обіднім столом.

автономний будинок з власною грядкою, садком та офісом
автономний будинок з власною грядкою, садком та офісом

Тренд 2: накопичення і доступність технологій

Віддаємо перевагу важливим речам — усю рутину залишаємо на машини. Якщо зараз систему «Розумний дім» можуть дозволити собі не всі, то сучасні технології стануть доступнішими та будуть покривати більшість домашніх обов’язків.

накопичення і доступність технологій

Тренд 3: зміна форми власності житла (класична оренда, спільне користування житлом, тимчасовий обмін житлом, комунальне житло)

Зараз це може звучати досить незвично, але шерити житло — зручно та досить вигідно. Придбати будинок на дві сім’ї й жити в ньому по черзі. Або ж викупити землю для декількох родин та побудувати своє мінімістечко. Шеринг землі та нерухомості — наше майбутнє.

зміна форми власності житла

Тренд 4: кризова архітектура, що реагує миттєво

Тренд, який зароджується вже зараз. Кризова архітектура замінить адаптивну, яка реагує на світові зміни поступово. Чудовий приклад — 600 тисяч носилок, які стали огорожами у Лондоні після Другої світової війни.

кризова архітектура, що реагує миттєво

Тренд 5: новий погляд на екологічність

Те, що екологічно для людини, — не завжди екологічно для планети. Безпечні паперові пакети насправді приносять більше шкоди планеті, ніж пластикові. Ми прогнозуємо, що на заміну полімерам прийдуть «екомери» — штучні речовини, безпечні для обох: людини та планети.

новий погляд на екологічність

Тренд 6: функціональний мінімалізм

Залишається незмінним вже декілька років. Сюди ж можна додати японський мінімалізм. Базові зносостійкі, практичні та прості речі завжди будуть у моді. Функція диктує зовнішній вигляд предметів та інтер’єру загалом.

функціональний мінімалізм

Тренд 7: самовираження через декор і мистецтво

На фоні мінімалізму людина захоче проявити свій внутрішній світ — за допомогою сучасного мистецтва, бабусиної вази або килима з барахолки. Мистецтво відповідатиме за персональний акцент інтер’єру.

самовираження через декор і мистецтво

Тренд 8: кастомність

Привіт, «гаражний» американський стиль 80-х років. На зміну італійському серійному дизайну та китайському масовому приходить кастомність — неідеальні предмети, виготовлені вручну та в єдиному екземплярі.

кастомність

Тренд 9: локальність

У твоєму домі — український предметний дизайн, на стінах — глина, як вдома у бабусі, а на тобі — одяг локальних дизайнерів. Це твоя ідентифікація роду, історії, культури та традицій місця, в якому ти народився. І це хороший привід пишатися.

локальність
локальність

Тренд 10: зміна організації міст

Міста перевантажені машинами, бізнес-центрами, людьми. Суспільство намагатиметься вирішити цю проблему різними шляхами, в тому числі перенесенням інфраструктури за межі великих міст. Компанії перевозитимуть свої офіси в містечка біля мегаполісів, тим самим розподіляючи навантаження на центр міста. 

зміна організації міст

Це вже не вперше, коли команда студії Sergey Makhno Architects говорить про тренди у дизайні та архітектурі. Раніше онлайн-журнал Dezeen опублікував роздуми Сергія Махно про те, як можуть змінитися домівки після всесвітнього карантину

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Охоплення інтернет-аудиторії України нативною рекламою досягло 95%

За результатами рейтингу медіапанелі Gemius Україна, за 1-й квартал 2021 року нативною рекламою було охоплено майже 27 млн користувачів. Це ...

Передвісники весни: дев’ять велетенських арт-інсталяцій, що занурюють у природу

Білі круки, цифрові квіти та гриби зі стелі – пропонуємо вашій увазі кілька велетенських арт-інсталяцій, які дозволяють хоча б подумки зануритися у природу.

IKEA зображає домівки як крихітні (і екологічні) всесвіти

Наші домівки, навіть крихітні, стали офісами, школами, спортзалами, ресторанами та кінотеатрами і, як показує IKEA, перетворилися на справжні всесвіти.

Google відзначив розблокування Суецького каналу веселими гіфками

Окрім того, що Google радує користувачів щоденним цікавими дудлами, час від часу він викладає в Пошук особливі приколи. Наприклад, на ...

Видання The Drum опублікувало власний World Creative Rankings

Сьогодні The Drum розпочав пубікацію результатів World Creative Rankings. Це щорічне дослідження брендів, агентств та персоналій, які відзначилися в минулому ...