• Про проєкт
  • Контакти
  • Логін
CreativityUA - Official CIAU Media
  • Ідеї
  • Інсайти
  • Ремесло
  • Бізнес
  • Люди
  • М’язи
  • Тренди
  • Натхнення
  • Більше
    • Всі новини
    • Відео
    • Спецпроєкти
      • LIONS Live
      • Креативний дайджест
      • Cannes Lions 365
      • Філософський Сад
      • Комунікації для культурних менеджерів
      • Знакові проєкти України
Немає результатів
Переглянути всі результати
Creativity Ukraine
  • Ідеї
  • Інсайти
  • Ремесло
  • Бізнес
  • Люди
  • М’язи
  • Тренди
  • Натхнення
  • Більше
    • Всі новини
    • Відео
    • Спецпроєкти
      • LIONS Live
      • Креативний дайджест
      • Cannes Lions 365
      • Філософський Сад
      • Комунікації для культурних менеджерів
      • Знакові проєкти України
Немає результатів
Переглянути всі результати
Creativity Ukraine
Головна Історії

#занепідтримкиУКФ: «Культура за ґратами»

27 Травня, 2021
Час прочитання: 2 хв.
A A
#занепідтримкиУКФ: «Культура за ґратами»
Share on FacebookShare on Twitter

Creativity.ua як офіційне медіа Асоціації Креативних Індустрій України запускає інформаційну підтримку проєктів, які пройшли експертну оцінку УКФ, зайнявши топові позиції в рейтингових реєстрах, і яким прийшли відмови від Наглядової ради УКФ. Редакція публікуватиме історії цих проєктів у спецрозділі сайту «Знакові проєкти України». Асоціація Креативних Індустрій України закликає спільноту підтримувати та сприяти реалізацї цих проєктів.

«Культура за ґратами»

Заявник: Громадська організація «Культурне місто»

Програма «Знакові події», ЛОТ 1 «Знакові події в Україні», 22 місце в рейтингу ЛОТу, загальний бал — 450 із 500.

Про проєкт

«Культура за ґратами» — всеукраїнський проєкт, спрямований на збереження історичної пам’яті, вшанування та демонстрацію творчості жертв політичних репресій 1917-1991 рр. на території сучасної України. Проєкт відображає стан розвитку різних сфер культури в Україні за умов тоталітаризму, репресій, голодомору, голокосту, цензури, утисків та політичного впливу, а також демонструє якість та рівень творчості жертв політичних репресій. Проєкт охоплює музику, літературу та візуальне мистецтво та продемонструє твори українських, єврейських та кримськотатарських митців. Заходи включають симфонічні концерти українських, татарських та єврейських композиторів спільно з Львівською національною філармонією; довоєнне танго; світову класику в перекладах репресованих перекладачів, виставку творів репресованих художників спільно з музеєм «Територія терору», наукову конференцію спільно з кафедрою перекладознавства та контрастивної лінгвістики ім. Г. Кочура ЛНУ ім. І. Франка та постановку опер спільно з Київським муніципальним академічним театром опери і балету для дітей та юнацтва.

Проєкт не зможе продемонструвати твори усіх репресованих поетів, письменників, перекладачів, художників, композиторів. Проте він стане першим розділом уроку про події, які не мають повторитися. Ми хочемо популяризувати митців, які творили всупереч обставинам, для яких це був своєрідний вихід з тіні. Важливим акцентом є залучення молоді до культурного просвітництва та ознайомлення з цілим пластом товрів жертв політичних репресій, чиї доробки дійсно мають вагому мистецьку цінність та заслуговують на впізнаваність в сучасну епоху. В рамках проєкту піднімаємо пам’ять 100 майстрів слова, пісні та пензля.

В рамках проєкту заплановано прем’єри зарубіжних опер, українські перекладачі лібретто яких були репресовані і заборонені. Постановки опер будуть йти й після завершення проєкту спільно з Київським муніципальним академічним театром опери і балету для дітей та юнацтва. Для проєкту з численних опер ми відібрали дві опери авторства одних з найвизначніших постатей українського художнього перекладу, чиї прикрі долі не завадили їм створити одні з кращих зразків перекладу оперного лібрето. Це – опера “Бал-Маскарад” у перекладі Бориса Тена та “Ріґолетто” у перекладі Лариси Старицької-Черняхівської. Постановка опер в перекладі Лариси Старицької-Черняхівської та Бориса Тена наблизить до розуміння феномену цих визначних особистостей та підніме їх імена з тіні.

А фантастичний виставковий проєкт «Re:ARTоталіризація» продовжиться після завершення проекту разом з партнерами «Територія терору».

Культура за ґратами — це не просто фестиваль, це — унікальний соціальний цикл заходів мистецького спрямування, покликаний підняти соціально важливі теми за допомогою мистецтва. Стрижневою ідеєю усього проекту є соціальна складова. Всупереч деструктивному впливу репресій та втрату чи не найкращих представників культурного середовища, чимало з їхніх праць і творів “вижили” й звучать і досі. Вони несуть в собі характер автора, біль і тягар зовнішніх умов, внутрішніх переживань, силу духу і незламність волі. Ці симфонії, вірші, пісні, картини – свідки минулої трагедії і нащадки втрачених життів. Завдяки постановкам та експозиції цих праць – їхні автори наче оживають у музичній формі під батутою диригента чи художній формі у вигляді картин. Це пам’ять, яку не вдалося стерти жодним репресіям чи утискам. 

Оцінка проєкту експертною радою УКФ

  • загальний бал заявки: 450;
  • місце в рейтингу — 22;
  • розпочалися переговорні процедури 20 квітня;
  • експертні оцінки позитивні. Критичних зауважень немає.

Думки експертів

  • «Проект “Культура за ґратами” піднімає важливе і ще повністю не вивчене історичне питання, повертаючи нас до страшного періоду української історії. Автори проекту не тільки розповідають нам про видатних українських митців, нагадуючи про страшні долі тисяч творчих особистостей, але й повертають їх до життя шляхом інсценізації величезного творчого спадку. Насамперед, цей проект — велика і кропітка робота з популяризації української культурної спадщини в усьому світі. За умови, якщо цей проект буде реалізовано, можна із впевненістю прогнозувати його успіх серед чисельної глядацької аудиторії і інтенсивний розвиток, враховуючи сучасні тренди та виклики сьогодення».

Експертом було поставлено максимальну оцінку, оскільки проєкт повністю відповідає вимогам та цінностям Українського культурного фонду, а головне те, що його реально реалізувати технічно саме в тому вигляді, в якому його подано на конкурсну програму.

  • «Проект незвичайний, сміливий і корисний для плекання поваги до історії, розуміння її трагізму і, водночас, величі духу і сили таланту закатованих діячів культури різних націй у радянській Україні. Вшанування їх пам’яті сприятиме розвитку культури і міжнаціональної єдності. Проект розроблено переважно якісно, детально і прозоро. Він має всі підстави претендувати на маркер знакової події».
  • «Переваги проекту: проект унікальний; проект потрібний для самоствердження українців та пам’яті своєї історії; заявник знає, яка потенційно цільова аудиторія буде в проекті, а саме сегментує її та вказує кількість; у проекта гарна та потрібна суспільна цінність»

Відповідь від Наглядової ради УКФ

«Шановний Заявнику! У 2021 році ми реалізуємо вже четвертий конкурсний відбір на отримання державної підтримки культурно-мистецьких проектів. На 11 конкурсних програм Українського культурного фонду надійшло 3217 заявок. Відповідно до Порядку проведення конкурсу ваш проект було винесено на схвалення Наглядової ради. Відповідно до Закону про Український культурний фонд (ст. 7 п. 1) ваш проект після схвалення Дирекцією був винесений на розгляд Наглядової Ради Фонду. Наглядова Рада Фонду на засіданні 20.05.2021 року прийняла рішення не підтримувати ваш проект через невідповідність пріоритетом обраного ЛОТ-у та програми в цілому та/або через відсутність демонстрації потенціалу позитивної динаміки масштабування та/або не врахування загальних стратегічних цілей Фонду. Через велике навантаження Фонд не надає додаткових роз’яснень щодо причин відхилення та не приймає апеляції на рішення Наглядової Ради. Ми вдячні за ті зусилля, яких ви доклали для участі у конкурсній програмі Фонду. Фонд надзвичайно цінує вашу довіру до конкурсу УКФ та конструктивне сприйняття результатів конкурсу. Щиро сподіваємося на розуміння прийнятого рішення. Запрошуємо вас слідкувати за новинами на нашому сайті та долучатися до інших можливостей Фонду. Команда Українського культурного фонду».

На превеликий жаль, проєкт не зможе відбутися без підтримки.


Більше історій «Знакових проєктів України» читайте в спецрозділі Creativity.ua.

Теги: #занепідтримкиУКФзнакові проєкти УкраїникультураподіїУКФ

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

UKRAINIAN DESIGN AND INNOVATION WEEK анонсує четвертий сезон
Інсайти

UKRAINIAN DESIGN AND INNOVATION WEEK анонсує четвертий сезон

31 Березня, 2025

З 28 квітня по 4 травня 2025 року відбудеться четвертий сезон Ukrainian Design and Innovation Week (UDIW) — масштабної події, що об’єднує інновації, дизайн і мистецтво. Флагманською подією цього сезону...

Читати даліDetails

Вечір пам’яті: Львів вшанує загиблих захисників і молодь, чиї мрії обірвала війна

Синьо-жовтий експеримент Юрка Гуцуляка

РЕКОМЕНДОВАНО

Люди

Українські експерти увійшли до журі Effie Awards Europe 2025

28 Травня, 2025
Маркетинг і Комунікації

Оголошено переможців Київського Міжнародного Фестивалю Реклами 2025

2 Червня, 2025

БІЛЬШЕ МАТЕРІАЛІВ

Ти не ти, коли голодний: нова рекламна кампанія Snickers з Жозе Моурінью
Відео

Ти не ти, коли голодний: нова рекламна кампанія Snickers з Жозе Моурінью

3 Червня, 2025
Поезія фінансової моди або мистецтво банків на “Мистецькому Арсеналі”
Бізнес та Інновації

Поезія фінансової моди або мистецтво банків на “Мистецькому Арсеналі”

6 Червня, 2025

Про медіа

CreativityUA – ми пишемо про креатив, що трансформує бізнес, змінює людину та розвиває суспільство. Надаємо можливість брендам та особистостям ділитись досвідом та цікавою інформацією. Тримаємо в курсі важливих новин креативних індустрій і надаємо майданчик для поширення свіжих думок.

Тематичні напрями

  • Творчість і дизайн
  • Бізнес та Інновації
  • Маркетинг і Комунікації
  • Культура і Життя
  • Наука і Технології
  • Розвиток і Ефективність
  • Суспільство та Держава
  • Фестивалі та можливості
  • Відповідальність

Контакти

Відділ реклами

Імейл редакції

+380 44 221 6131

Новини Каннських Левів в Україні

Cannes LIONS 365  |  LIONS Live

Подкаст Creative Digest

Soundcloud  |  Apple Podcasts |  Google Podcasts

Ми у соцмережах

© 2021 CreativityUA | Офіційне медіа Асоціації Креативних Індустрій України | CIAU

Політика конфіденційності

З поверненням!

Увійдіть з логіном Facebook
Увійдіть з логіном Google
OR

Увійти в обліковий запис

Забули пароль?

Відновіть свій пароль

Будь ласка, введіть своє ім'я користувача або адресу електронної пошти, щоб скинути пароль.

Увійти
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • РУБРИКИ
    • Ідеї
    • Інсайти
    • Ремесло
    • Бізнес
    • Люди
    • М’язи
    • Тренди
    • Натхнення
  • ТЕМАТИКА
    • Маркетинг і Комунікації
    • Бізнес та Інновації
    • Творчість і дизайн
    • Культура і Життя
    • Розвиток і Ефективність
    • Наука і Технології
    • Суспільство та Держава
    • Фестивалі та можливості
  • СПЕЦПРОЄКТИ
    • Cannes Lions 365
    • LIONS Live
    • Креативний дайджест
    • Філософський Сад
    • Комунікації для культурних менеджерів
    • Знакові проєкти України
  • ТИП МАТЕРІАЛУ
    • Новини
    • Добірки
    • Історії
    • Точка зору
    • Інтерв’ю
    • Аналітика
    • Відео
    • Події

© 2021 CreativityUA | Офіційне медіа Асоціації Креативних Індустрій України | CIAU

Цей вебсайт використовує файли cookie. Продовжуючи користуватися цим вебсайтом, ви даєте згоду на використання файлів cookie. Відвідайте сторінку Політика конфіденційності.