Сучасні натільні пристрої, такі як Apple Watch, використовують гіроскопи, акселерометри та інші сенсори для того, щоб відстежувати рухи руки. Ці компоненти дозволяють їм вмикати дисплеї, коли користувач піднімає руку, або навіть слідкувати, щоб користувач мив руки як слід. Але завдяки зусиллям команди науковців з Корнелльського університету та Університету Вісконсину в Медісоні (США), натільні пристрої майбутнього зможуть набагато точніше відстежувати рухи пальців за допомогою термальних камер.
Команда науковців розробила пристрій під назвою FingerTrak. Цей гаджет відстежує рухи пальців, використовуючи чотири термальні камери з низькою роздільною здатністю, кожна завбільшки з горошину, які слідкують за контурами кисті. Камери роблять численні фото руки, які нейромережа комбінує, щоб відтворити тривимірну модель кисті.
Науковці, які створили цей пристрій, стверджують, що їх розробка є першою системою, яка слідкує за контурами кисті й відстежує рухи пальців, та ще й застосовує для цього саме термальні зображення. Досі майже всі дослідження в цьому напрямі головну увагу приділяли використанню традиційних камер, і результати їх часто були не надто вражаючими. Такі прототипи були громіздкими, складними у використанні й могли розрізнити хіба що пару конкретних жестів. Натомість FingerTrak «бачить» точне положення пальців, навіть якщо його користувач в цей момент тримає в руці якийсь предмет.
Від перекладу до діагностики
Таку технологію можна застосувати для різних речей, і одним з найбільш перспективних напрямів тут є переклад жестової мови. Команда розробників також переконана, що у майбутньому технологію FingerTrak можна буде використовувати для того, щоб на ранньому етапі діагностувати такі когнітивні розлади як хвороба Паркінсона чи хвороба Альцгеймера. І це вже не кажучи про її потенціал застосування у віртуальній реальності.
Звісно, як і з будь-якою іншою новою розробкою, варто зауважити, що можуть минути роки, перш ніж команда розробників FingerTrak знайде спосіб комерціалізації свого винаходу. Втім, багатообіцяючим є те, що цей пристрій застосовує досить типові та доступні компоненти і вже навіть на етапі прототипу є достатньо високоточним.
Ще одним пристроєм, який відстежує рухи пальців та може використовуватися для перекладу жестової мови, є спеціальна рукавичка, розроблена у Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі.