Штучний інтелект вперше створив новий антибіотик

Вчені з Массачусетського технологічного інституту за допомогою штучного інтелекту відкрили нове потужне лікувальне з’єднання.
Алгоритм вивчив величезний цифровий архів, що містить більше 100 млн хімічних сполук, і виявив ті, які могли вбивати бактерії.

Цей метод виділив молекулу, яка, мабуть, має дійсно незвичайні антибіотичні властивості. Команда назвала молекулу халіцин, на честь розумної системи штучного інтелекту Hal з фільму Стенлі Кубрика 2001: Космічна одіссея.

При тестуванні на мишах халіцин був здатний ефективно лікувати туберкульоз і лікарсько-стійкі ентеробактерії, сімейство бактерій, в яке входять кишкова паличка і сальмонела. Він також виявився надзвичайно ефективним проти Clostridium difficile, «шлункової бактерії», яка часто зустрічається в лікарнях, і інший лікарсько-стійкої бактерії, яка може викликати інфекції крові, сечовивідних шляхів і легенів.

«Наш підхід виявив цю дивовижну молекулу, яка, можливо, є одним з найбільш потужних антибіотиків, які були виявлені», — сказав Джеймс Коллінз, професор в Інституті медичної інженерії і науки Массачусетського технологічного інституту.

Що найдивніше, цей потужний антибіотик структурно не схожий на будь-який інший антибіотик, який зустрічався раніше. Якби пошуком з’єднання займалися тільки люди, дуже ймовірно, що цей антибіотик не був би виявлений взагалі, тому що він виглядає занадто незвичайним.

«Ця революційна робота знаменує собою зміну парадигми в області відкриття антибіотиків і, в загальному, в області відкриття ліків в цілому», — додав Рой Кішоні, професор біології та інформатики в Technion (Ізраїльський технологічний інститут), який не брав участі в дослідженні.

Після успіху халіцина команда повернулася в базу даних і використовувала алгоритм штучного інтелекту, щоб виявити більше потенційних кандидатів. Всього за три дні було виявлено 23 кандидата, які структурно не схожі на існуючі антибіотики і не токсичні для клітин людини. Пізніші випробування довели, що принаймні вісім з цих молекул володіли антибактеріальними властивостями.

Всі ці кандидати можуть виявитися безцінними інструментами для боротьби з супербактеріями і стійкими до антибіотиків інфекціями.

Джерело

Ілюстрація в заголовку : https://ua.depositphotos.com/

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

У новій кампанії Durex закликає не повертатися до «нормального» життя

Час іде невпинно, і карантинні обмеження потроху зменшуються. Час повертатися до нормального життя. Але чи було життя до карантину насправді ...

Кабмін проголосував за виділення фінансування на розвиток культури і креативних індустрій

Сьогодні на засіданні Кабінет міністрів України проголосував за виділення фінансування культури та креативних індустрій. На даному етапі кошти виділено в ...

У Швеції МакДональдз надсилає дідусям та бабусям «пошту» від онуків

Замість іграшки в наборах Happy Meal Senior містяться малюнки, намальовані дітлахами власноруч для своїх дідусів та бабусь.

Гурт Twenty One Pilots запустив нескінченний музичний кліп

Ті, хто останнім часом зазирали на канал Twenty One Pilots на YouTube, бачили, що трансляція потоку мінливих зображень, дійсно все ще триває.

У червні 2020 року стартував громадський проєкт ISOLATED

У червні 2020 року розпочався соціально значущий проєкт ISOLATED для підтримки людей, які роками перебувають у вимушеній ізоляції. Основне посилання ...

Визначено переможців Young Lions Competitions Ukraine 2020

Міжнародне журі визначило переможців українського Young Lions Competitions в категоріях Print, Film та Design. Команди, які посіли перше місце в ...