Люди з порушеннями зору стикаються з численними перепонами у своєму повсякденному житті щоразу, коли вони йдуть до магазину, відвідують виставку або просто переходять дорогу. Тому компанія Dot Incorporation створила мобільний застосунок Dot Go, який є справжньою платформою, здатною розпізнавати об’єкти, визначати відстань до них і виконувати відповідну дію в кожній конкретній ситуації.
Платформа Dot Go покликана допомогти людям з порушеннями зору орієнтуватися у світі навколо них, знаходити об’єкти та автоматизувати рутинні щоденні дії, щоб зробити їхнє життя незалежнішим.
Кожен об’єкт може бути сполученим з будь-якою відповідною дією, що відкриває численні можливості для індивідуальних налаштувань. Платформа Dot Go ставить за мету замінити собою численні вузькоспеціалізовані (і не завжди безкоштовні) застосунки, ставши якомога універсальнішим рішенням для незрячих людей.
Наприклад, якщо людина використовує Dot Go, щоб ідентифікувати витвір мистецтва, застосунок можна запрограмувати, щоб той в такому разі відкривав і зачитував сторінку з Вікіпедії. Якщо застосунок ідентифікує дорожній знак «Стоп», він може вібрацією попередити про це користувача, а розпізнавши автобусну зупинку — автоматично зачитати розклад руху транспорту.
Dot Incorporation працювала над розробкою Dot Go 18 місяців, і в грудні цей застосунок вже має з’явитися у вільному доступі на App Store.
Dot Go — не просто застосунок, а платформа
Принцип роботи Dot Go такий: сенсори LiDAR вимірюють відстань до об’єктів, об’єкти розпізнаються та класифікуються, після чого, залежно від обраних користувачем налаштувань, смартфон виконує відповідну дію (звуковий сигнал, вібрація, таймер, перехід на сайт тощо). Кожна дія спрацьовує за принципом «якщо …, то ….».
Як платформа Dot Go дозволяє користувачам створювати власні налаштування і ділитися ними з іншими. І, як зазначає Dot Incorporation, для розбудови цієї платформи необхідне партнерство.
В якості потенційних партнерів Dot Incorporation називає бренди, організації та заклади, які прагнуть створити у себе безбар’єрне середовище. Підхід до Dot Go як до платформи дозволяє в цьому сенсі значно скоротити витрати та зусилля, які інакше було б витрачено на розробку окремих застосунків на кожен випадок.
Читайте також:
Кунжутні послання та «третє око»: шість кампаній для людей з порушеннями зору.