Зусиллями дизайнерської студії Extraordinary Facility інформація про викиди вуглекислого газу набула вигляду відеогри Seeing CO2. Така інфографіка у форматі відеогри з відкритим світом має стати зрозумілішим та інтерактивнішим способом подання даних.
В цій онлайн-грі гравці їздять у маленькій синій машинці та досліджують ландшафт, заповнений дедалі більшими чорними кубами. Кожен з них перевищує розмірами попередній у десять разів і втілює в собі фізичні обсяги двоокису вуглецю від однієї тонни до мільярду тонн. Поруч із кожним кубом для порівняння розмірів можна побачити модель якогось відомого об’єкта. Наприклад Ейфелева вежа розташована поруч із сотнею кілотонн CO2, а гора Еверест – поруч із однією гігатонною CO2. Видовище тривожне, особливо враховуючи, що викиди вуглекислого газу в атмосферу за, скажімо, 2019 рік становили 35 гігатонн.
Популярний формат
Засновник Extraordinary Facility Метт Браун свого часу був дуже вражений книгою про проєкт Drawdown, яка, на його думку, обрала дуже конструктивний, але не моралізаторський тон, щоб пояснити, як можна зменшити викиди вуглецю. Вона окреслювала всі суттєві шляхи зменшення викидів, а величини були вказані у гігатоннах. І тут Метт Браун усвідомив, що йому складно уявити, скільки це – гігатонна. Так йому і спала на думку інфографіка у форматі відеогри.
Подорож віртуальним світом та розглядання велетенських чорних кубів умозірного CO2 має допомогти гравцям уявити, наскільки багато вуглекислого газу ми насправді викидаємо в атмосферу. Сам розробник вважає Seeing CO2 не грою, а, скоріше, чимось на кшталт статті чи публічного повідомлення, які просто існують в ігровому світі. Так, він міг би представити цю інфографіку у вигляді принту чи анімації. Але з огляду на те, якими популярними є ігрові світи в поп-культурі, такий ігровий дизайн здався йому актуальнішим і ефективнішим.
Він зазначив, що візуалізація даних завжди була важливою складовою геймінгу, але ігрові рушії лише нещодавно почали використовуватися в неігровому контексті. Від інструментів тут багато що залежить. Тому в часи, коли рушії Unity та Unreal стають не менш широковживаними, ніж Photoshop, можна очікувати чимало цікавих експериментальних ідей, пов’язаних із ними.
Ознайомитися з Seeing CO2 можна тут.
Схожий віртуальний проєкт було запущено на основі Google Карт, щоб відтворити історичний вигляд міської забудови.