Компанія Radmirtech була заснована в 2011 році в Харкові на базі Науково-дослідного інституту радіовимірювань. Сьогодні Radmirtech – це команда професіоналів, сучасне високотехнологічне виробництво і широкий асортимент якісної конкурентоздатної продукції.
Radmirtech розробила чимало різноманітних датчиків і приладів передачі даних для різних груп споживачів, використовуючи бездротові технології зв’язку, такі як GPRS, NB-IoT, LoRaWAN і Zigbee.
Основними сферами діяльності компанії є:
- Розробка та виробництво приладів і обладнання для обліку газу, води тощо під потреби клієнтів.
- Створення апаратних і програмних систем для збирання, передачі та обробки даних.
- Обладнання для моніторингу технічного стану лічильників.
Матеріал опубліковано в межах партнерства з TechUkraine.
Завдяки високотехнологічному виробничому устаткуванню, досвіду в сферах технологій і дизайну та команді висококваліфікованих IT-фахівців компанія Radmirtech здатна запропонувати своїм клієнтам широкий спектр послуг з розробки, виробництва та техобслуговування газових лічильників. Також вона спеціалізується на автоматизованих системах для збирання, моніторингу та фіксації даних, отриманих з різних приладів обліку.
Ці автоматизовані системи збору даних, призначені як для промисловців, так і для фізичних осіб, вже не перший рік успішно працюють в приміщеннях, під’єднаних до систем газопостачання.
У чому була проблема?
В часи COVID-19 підтримання чистоти в приміщеннях стало важливим, як ніколи, і в оселях, і на роботі, і в громадських місцях. Недостатня чистота повітря може призводити до респіраторних захворювань, алергій, астми, ослаблення імунної системи, зниження уваги, та й взагалі погано впливає на самопочуття людини.
Найважливішими параметрами, які тут необхідно відстежувати, є:
- Леткі органічні речовини (VOC) в повітрі – якщо їх загальний рівень перевищує допустимі норми в 5 разів, навчатися або працювати в таких умовах стає неможливим.
- Синдром хворого будинку – значно погіршує стан здоров’я і знижує працездатність.
- Якість повітря в приміщенні (IAQ) – в тих же США незадовільна якість повітря щороку призводить до 125 мільйонів пропущених навчальних днів серед школярів і 10 мільйонів пропущених робочих днів серед дорослого населення.
- Концентрація забрудників – якщо вона висока, уважність і здатність до розумової праці різко знижуються.
Яке рішення?
Компанія Radmirtech розробила датчик телеметрії повітря IoT Sensor Vega, який допомагає вимірювати, аналізувати та покращувати якість повітря в приміщенні, перешкоджаючи поширенню патогенних бактерій і вірусів та знижуючи частотність респіраторних і серцево-судинних захворювань.
Що моніторить система IoT Sensor Vega:
- Загальний рівень летких органічних речовин в повітрі (TVOC).
- Рівень вуглекислого газу (призводить до відчуття втоми і частих захворювань).
- Вологість повітря (якщо вона зависока чи занизька, це призводить до розвитку алергій і ослаблює імунну систему).
- Температура (перегрів або переохолодження також не кращим чином впливають на фізичний стан людини).
- Освітлення (погане освітлення згубно впливає на психоемоційний стан людини, знижує увагу і працездатність).
- Тиск (різкі перепади тиску призводять до відчуття слабкості, задишки, головного болю, болю в серці, ослаблення імунної системи та зниження працездатності).
Налаштування датчиків IoT Sensor Vega відбувається в п’ять етапів:
- Підключення до електромережі.
- Бездротове підключення до інтернету.
- Надання доступу до Wi-Fi мережі.
- Авторизація датчика.
- Кастомізація, де задаються параметри моніторингу і права доступу до зібраної датчиком інформації.
Які кінцеві результати?
Мобільний застосунок Smart Sensor відображає всі значення показників (склад повітря, рівень летких органічних речовин, атмосферний тиск тощо) і аналітичні дані, передані датчиками системи IoT Sensor Vega.
Серед переваг мобільного застосунку є те, що він доволі простий в користуванні, має інтуїтивний інтерфейс і автоматично звітує про технічний стан датчиків.
Проєкт «Підвищення конкурентоспроможності креативних індустрій та машинобудування завдяки рішенням українських ІТ-компаній» реалізується платформою TechUkraine у партнерстві з АППАУ — Асоціацією підприємств промислової автоматизації України, Міжнародною асоціацією Culture and Creativity та за фінансової підтримки уряду Німеччини через GIZ.
Читайте також:
Як компанія Everscan допомагає промисловості й археологам створювати високоточні цифрові моделі об’єктів.
Як платформа DOCUSPACE стала точкою доступу до спільноти документалістів.
Як платформа Pangram допомагає розвивати креативні індустрії в Україні та світі.