Українська компанія IT-Enterprise є лідером ринку в сфері розробки рішень для управління середніми та великими компаніями. Вона існує вже понад 30 років і за цей час реалізувала понад 800 проєктів, здобувши значний досвід роботи в 26 сферах бізнесу. Завдяки своїй команді з 350 висококваліфікованих фахівців IT-Enterprise здатна запропонувати потужні інструменти для оптимізації бізнес-процесів. Розроблені нею системи для планування ресурсів виробництва і управління виробничими процесами, ланцюгами постачання та відносинами з клієнтами (ERP, MRPII, MES, APS, EAM, SCM, CRM тощо) охоплюють всі можливі аспекти підприємства чи бізнес-групи.
Матеріал опубліковано в межах партнерства з TechUkraine.
Свої рішення компанія IT-Enterprise запроваджує у три етапи:
- Експрес-діагностика підприємства
- Реінжиніринг та автоматизація бізнес-процесів
- Надання підтримки та подальше вдосконалення проєктів
Завдяки своєму чималому досвіду та всебічній обізнаності в сфері інжинірингу компанія IT-Enterprise здатна вирішити доволі складні проблеми широкого кола індустрій. Зокрема:
- Виробництво (підвищення обсягів виробництва на 60% та скорочення термінів випуску продукції на 25%)
- Науково-дослідні роботи (цикл підготовки або модифікування проєктної документації скорочується на 40–60%)
- Закупки та логістика (ефективність закупок зростає на 20%, потреба в інвентаризації зменшується на 25%, а матеріальні витрати скорочуються на 20%)
- Витрати та контроль (відхилення реальної собівартості від запланованої зменшується на 30%)
У чому була проблема?
Харківський машинобудівний завод «ФЕД» випускає складні модулі для аерокосмічних підприємств. Клієнтами заводу є спеціалізовані виробники міжнародного рівня, і попри запеклу конкуренцію в цій ніші український завод має перевагу завдяки високій якості своєї продукції.
Природно, що клієнти бажають своєчасно отримати необхідну їм кількість високоякісної продукції, виготовленої з дотриманням технологічних процесів, за найнижчу можливу ціну.
Щоб втримати свою лідерську позицію в таких непростих умовах, завод провадить безперервні виробничі процеси, інвестує у нове обладнання, тренує персонал і розробляє систему управління підприємством (EMS).
Яке рішення?
Один зі способів втримати на належно високому рівні якість роботи підприємства полягає у мінімізації недотримання термінів виконання клієнтських замовлень. Завод «ФЕД» вирішив цю проблему, скориставшись інтегрованою ERP-системою (планування ресурсів), розробленою для нього фахівцями IT-Enterprise.
За допомогою цієї ERP-системи завод оптимізував навантаження на своє виробниче обладнання (MES-планування) та запровадив пошук і своєчасне виявлення «слабких ланок» виробничого процесу згідно з теорією обмежень Голдратта.
Завдяки ERP-системі, яку розробила компанія IT-Enterprise, та її модулям планування виробництва фахівці «ФЕД» виявили «слабку ланку» там, де вони її зовсім не очікували. MES-планування її ідентифікувало і дозволило вжити заходів для її усунення. Дати виконання замовлень були пересунуті з урахуванням пріоритетів заводу, були заплановані закупки нового обладнання а людські ресурси перерозподілені, щоб забезпечити безперебійну роботу.
Тепер завод регулярно аналізує свою виробничу програму за допомогою модуля MES-планування, щоб своєчасно виявляти її «слабкі ланки».
Які кінцеві результати?
Завдяки автоматизованій системі планування виробництва нові «слабкі ланки» швидко ідентифікуються. ERP-система дала можливість керівництву «ФЕД» уникнути порушення важливих контрактів, укладених зі світовими лідерами в галузі авіаційної техніки, сумою у 90 мільйонів доларів.
А докладний аналіз виробничої програми дозволив керівництву уникнути кредиту на придбання нового обладнання з річною відсотковою ставкою в 20%. Натомість завод «ФЕД» долучився до Європейської позикової програми зі ставкою в 4,5%, що за 7 років запланованих позик заощадить йому понад 400 тисяч доларів.
Проєкт «Підвищення конкурентоспроможності креативних індустрій та машинобудування завдяки рішенням українських ІТ-компаній» реалізується платформою TechUkraine у партнерстві з АППАУ — Асоціацією підприємств промислової автоматизації України, Міжнародною асоціацією Culture and Creativity та за фінансової підтримки уряду Німеччини через GIZ.
Читайте також:
Як компанія Everscan допомагає промисловості й археологам створювати високоточні цифрові моделі об’єктів.
Як компанія Radmirtech розробляє високотехнологічні рішення, що сприяють охороні здоров’я.
Як компанія DroneUA допомагає українським фермерам збільшити врожаї.
Як компанія Sigma Software розробила технологію автономного маневрування вантажівок для Knorr-Bremse.
Як компанія ELEKS вдосконалила контроль якості на фабриках BADER.