Проєкт «Практичні поради з людинознавства» за підтримки сайту пошуку роботи Work.ua запускає освітню кампанію «Все про Pet-friendly офіси», яка присвячена новому тренду pet-friendly офісів в Україні. Для цього організатори шукають героїв – компанії, які готові ділитися досвідом створення робочого простору, дружнього для домашніх улюбленців. До проєкту будуть залучені зоопсихологи та фахівці із догляду за тваринами, аби показати усі тонкощі з організації таких робочих місць.
В Україні цей міжнародний тренд стає все більш популярним. Багато компаній або вже взяли тварину з притулку і поселили у себе в офісі, або планують це зробити. Це допомагає сформувати більш приязну атмосферу на роботі, зменшити кількість конфліктів і згуртувати колектив. Організація pet-friendly офісу працює на внутрішній і зовнішній бренд компанії, як соціально відповідальної.
«Ми вже багато років приймаємо домашніх тварин у наших офісах. Це стало фундаментальною частиною нашої корпоративної культури, в рамках якої бізнес піклується про кращі умови життя, як для домашніх тварин так і для їхніх власників. І це також корисно для бізнесу. Дослідження вчених доводять, що в компаніях, які дозволяють мати тварин на роботі, співробітники краще справляються зі стресом. Також підтверджено, що присутність собаки в офісі створює більш комфортну та доброзичливу атмосферу в колективі, підвищує рівень довіри між колегами, нівелює конфліктні ситуації », – розповідає Руслан Скиба, директор з корпоративних зв’язків компанії Mars Україна .
Реалізація pet-friendly офісу є непересічним завданням для компанії. Це велика відповідальність, в першу чергу перед тваринами. Тому у проєкті будуть детально висвітлені теми, як все організувати правильно, якщо компанія зважилася на такий крок. Процес повинен проходити у максимально екологічний спосіб із залученням зоопсихогічної експертизи. Зокрема, потрібно правильно провести адопцію тварини, врахувати інтереси всіх співробітників, які знаходяться у робочому просторі та ін. Все не так просто, як може здатися на перший погляд.
«Мене дуже тішить, що серед українських компаній стає все більш популярним бути pet-friendly. Водночас, якщо ви берете в офіс тварину під кураторство, пам’ятайте про весь об’єм функцій по догляду та адаптацію. Якщо ви берете тварину з притулку, буде потрібна допомога в інтеграції у соціум. Потрібно, щоб хтось один був відповідальний за неї, хто буде її вигулювати, якщо це пес, хто буде забирати його на вихідні та святкові дні. І це лише кілька нюансів, яких насправді дуже багато. Тому, що коти і собаки дуже різні і тому підхід до їх виховання та догляд буде різний. Все це потрібно враховувати»,– розповідає Оксана Галан, провідний спеціаліст з поведінки собак і котів школи взаєморозуміння з тваринами Pets & People.
Про ці та інші аспекти створення pet-friendly офісу ми будем розповідати в циклі публікацій на сайті Work.ua.
«Важливо розповідати про компанії, які в Україні стали флагманами формування культури співіснування з тваринами. Проєкт «Все про Pet-friendly офіси» буде йти протягом найближчих 3-х місяців. Створені матеріали будуть публікуватися на сайті Work.ua. Їхні герої будуть ділитися досвідом, розповідати про лайфхаки, обговорювати дискусійні питання, пов’язані із перебуванням домашніх тварин на роботі»,- говорить Карине Макіян, PR-менеджер Work.ua
«Для компаній, які хочуть приєднатися до міжнародного руху pet-friendly, важливо отримати підтримку, яка допоможе оминути підводні камені і створити умови для максимально комфортного співіснування людей і їхніх улюбленців. Адже місія нашої спільноти – формувати культуру комфортного співіснування тварин та людей, щоб зменшити кількість безхатніх чотирилапих. Зараз люди відмовляються від тварин через нерозуміння їх поведінки», – говорить Юлія Гусєва, ідеолог та співзасновник проєкту «Практичні поради з людинознавства».
Яких героїв ми шукаємо:
- Компанії, які дозволяють своїм співробітникам брати домашніх улюбленців на роботу (як вирішити перебування в одному просторі кішок та собак, які умови були створені для перебування тварин і т. ін.),
- Компанії, які завели спільних вихованців, взявши тварин із притулку (яка процедура адопції, які є труднощі з боку законодавства тощо),
- Компанії, які хочуть дозволити приводити домашніх тварин до робочого простору, або вирішили завести спільну тварину (як зрозуміли необхідність цього, як домовляються з іншими співробітниками та ін.)
Отже, якщо ви маєте в офісі тварину та вважаєте, що можете стати героєм однієї зі статей – пишіть організаторам проєкту: [email protected] до 21 червня.