Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба представив сайт про сучасну Україну для іноземних аудиторій — UKRAINE.UA.
«Ми створили сайт UKRAINE.UA, аби світ дізнався про справжню Україну: креативну, динамічну, інноваційну. Країну різноманіття та чаруючої природи. Країну свободи та гідності. Країну, в якій тисячолітня історія та культура доповнені амбітним баченням майбутнього», — зазначає Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
За словами міністра, до створення проєкту були залучені провідні фахівці та профільні агентства, і він залишатиметься відкритим до колаборацій та розвитку і після запуску.
«Зокрема, на сайті розміщений фотобанк «Україна», який я анонсував влітку. Тоді на мій заклик відгукнулися багато фотографів, чудові роботи яких згодом увійшли до збірки. Світлини можна вільно використовувати в некомерційних цілях для просування України за кордоном», — додає Дмитро Кулеба.
Дмитро Кулеба додав, що головними драйверами створення проєкту були Міністерство закордонних справ та Український інститут, а його метою є формування позитивного іміджу України за кордоном. За словами глави МЗС, нині працює англомовна версія сайту, а протягом 2021 року планується запуск французької, німецької, іспанської, арабської та китайської мовних версій.
Мета та перспективи нового сайту
«Іноземці зможуть познайомитись із Україною онлайн, зацікавитися нею і згодом відвідати, інвестувати чи приїхати на навчання до нашої держави», — додав глава МЗС України.
Міністр висловив вдячність команді МЗС, усім партнерам та учасникам створення сайту, насамперед, Посольству Великої Британії в Україні. До роботи над проєктом долучились Програма розвитку ООН в Україні, Depositphotos, Ukraїner, «Ілляшев та партнери», Офіс із залучення інвестицій UkraineInvest, Український державний центр міжнародної освіти, Державне агентство розвитку туризму України, Український інститут національної пам’яті, Асоціація в’їзних туроператорів України, Ukrainian Fashion Week, Громадська Спілка «Дорога вина та смаку Української Бессарабії», експертка з винної культури та викладачка Ukrainian Wine & Spirit School Євгенія Ніколайчук, Український культурний фонд, українські фотографи, стартапи, культурні інституції.
Чекаємо на фото та ідеї
Насамкінець, Дмитро Кулеба закликав всіх, хто має ідеї, як покращити сайт про Україну, хоче передати фотографії для фотобанку чи поділитись своїми враженнями про проєкт, скористатися електронною адресою зворотного зв’язку, розміщеною на сайті.
Пропонуємо вам також переглянути добірку найпопулярніших статей українськомовного розділу Вікіпедії у 2020 році.