Картину англійського живописця Девіда Гокні «Сплеск», яку вважають однією з найвизначніших в стилі поп-арт, продали на аукціоні в Лондоні за 23.1 мільйона фунтів стерлінгів ($29.8 млн). Продаж відбувся 11 лютого, повідомляє CNN.

В аукціонному домі Sotheby’s зазначають, що це третя за величиною ціна, яку коли-небудь платили за роботу 82-річного Гокні. Митець, до речі, є одним з найдорожчих сучасних художників.

«Сплеск» – частина триптиха, який Гокні створив в Лос-Анджелесі в 1966-1967 рр. Всі три картини мають подібну композицію, але відрізняються за розмірами. Найбільша – «Великий сплеск» – має розміри 96*96 дюймів та зберігається у лондонській галереї Tate Modern з 1981 року.

Фото: Sotheby’s

Sotheby’s не вперше виставляє «Сплеск» на торги. У 2006 році витвір продали за £2,9 млн ($5,4 млн). І з того часу роботи Гокні користуються популярністю на аукціонах, зокрема його «Портрет художника» («Басейн з двома фігурами») придбали за 90,3 мільйона доларів в 2018 році.

Фото на головній: Christopher Furlong/Getty Images Europe/Getty Images

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Платформа Playform пропонує кожному креатору тренувати штучний інтелект з нуля особисто для себе

Платформа Playform намагається зробити мистецьку сторону штучного інтелекту доступною для креаторів та пропонує зручний інтерфейс.

Borderlands Science: як відеогра допомагає науковцям вивчати мікрофлору людського тіла

Нова інтерактивна міні-гра Borderlands Science – це спосіб допомогти науковцям, які працюють у галузі біомедицини та вивчають мікрофлору людського тіла.

Рейтинг популярних сайтів за березень 2020 від Kantar

Рейтинг популярних сайтів за березень 2020 від Kantar

Згідно з даними Kantar CMeter, новинні ресурси та освітні портали для школярів суттєво збільшили свої охоплення у березні. Також українці шукали лікарські ...

ArtOfQuarantine_Cover_1920x180

Шедеври світового живопису закликають протистояти коронавірусу

Міністерство культури та інформаційної політики України підтримало інформаційну кампанію «Мистецтво Карантину», ідея якої належить креативній агенції LOOMA. Надзвичайна ситуація, масова ...

NASA at Home

Ініціатива NASA at Home робить космос ближчим

Ініціатива NASA at Home включає в себе добірку відео, подкастів, електронних книжок і навіть тури у віртуальній та доповненій реальності.

Docudays

Фестиваль 17 Docudays UA відбудеться онлайн

Цього року у зв’язку з карантином організатори вирішили провести 17 Docudays UA онлайн з 24 квітня по 3 травня! Усі фестивальні ...