Коли і як креатору варто звертатись до медіа?  Декілька  інсайдерських порад від журналістів

Ви вважаєте, що інтерв’ю чи стаття про вас в онлайн чи офлайн-медіа не матимуть прямого впливу на вартість вашої роботи? Ви сильно помиляєтесь.

Підвищення рівня впізнаваності в багатьох різних місцях та спільнотах допомагає креатору створити свій власний бренд і наблизити вас до багатьох впливових людей. Вони можуть не пам’ятати, звідки вони вперше про вас дізналися, але якщо ви отримаєте від них замовлення або постійну роботу, кого це хвилюватиме?

Секрет самопросування полягає в тому, що ви повинні бути помітним у всіх потрібних місцях і отримати чималий авторитет. Ви досягнете цього, якщо кожного разу будете нагадувати про себе постійно публікуючи пост чи історію. Наприклад, ваше останнє оновлення в Instagram має стосуватися розповідей, написаних про вас у журналах та блогах. І ваша стрічка в Facebook також повинна мати схожий зміст.

Чому це важливо? Тому що людей сьогодні буквально обстрілюють інформацією. Ви хочете, щоб ваше ім’я і ваша робота були миттєво впізнаваними? Зізнайтеся, ви мрієте, щоби арт-директор, на якого ви намагаєтесь справити враження, помітив вас на Creative Review і сказав: «О, я її пам’ятаю! Вона надіслала свій портфоліо минулого місяця, і я мав намір зв’язатися!»

Що робити, якщо у вас немає про що прокричати?  Іноді надсилання останнього портфоліо недостатньо, щоб привернути увагу  надто зайнятих редакторів журналів. Вам потрібен якийсь гачок – щось непересічне для мистецтва та дизайнера-журналіста. Тобто, вам потрібна ІСТОРІЯ.  Де її взяти ? Деякі художники та дизайнери створюють для цього спеціальні побічні проекти або разові серії, інші можуть запустити щось на зразок опитування для ілюстраторів, як, наприклад, блогер, відомий під ніком Бен Ілюстратор.

Насправді Бен нещодавно опублікував свій власний рейтинг дизайнерських робіт 2019/20 років, зроблений за результатами онлайн-опитування колег. І хоча він заявив, що робить це для підтримки творчої спільноти, додатковою перевагою стало те, що його ім’я згадувалося скрізь. Люди перепощують його оновлення, а його ініціатива з рейтингом була представлена ​​у великій кількості провідних журналів.

Але серед багатьох цікавих даних ми з тривогою виявили, що 86% колег-ілюстраторів ніколи не звертаються до онлайн-видань чи друкованих журналів, щоб представити свої роботи. Чому так? Ми можемо лише припустити, що в них або не доходять руки щось запропонувати, або вони не знають як це робиться, або не вважають, що їх роботи досить хороші для цих журналів.

Серед дизайнерів побутує думка, що для перших кроків оновлень в Instagram достатньо. На жаль, дні суцільного охоплення соцмережами закінчуються. Соціальні медіа занепадають. Натомість  на перший план знову виходить «традиційний піар» – намагання засвітитися у друкованій пресі та інтернет-ЗМІ. Ось де все ще лежить магія успіху. Ці видання поважають нішеві аудиторії та спільноти, для яких лайки в Facebook  – ознака «відстою».

Хочете піарити себе, але не знаєте, як почати? Ми із задоволенням поділимося нашими порадами. Ми також попросили деяких наших друзів з Digital Arts, Week Week, Elephant, Eye on Design також поділитися своїми.

Зрозумійте, що шукає кожен журналіст, блог чи журнал

Не думайте, що ви особливі! Ні, звісно кожен з нас – неповторна особистість Але не тоді, коли мова йде про журналіста, якого кожного дня обстрілюють електронними листами такі ж самі генії. Ваше серце заболіло би від співчуття, якби ви знали, з чим вони мають справу. Але ви все одно можете привернути їх увагу, просто потрібно знати, як докричатися до них скрізь суцільний шум.

Хорошим початковим пунктом є перевірка, чи надає журнал якісь рекомендації щодо форми і змісту подання. Наприклад, інструкції Creative Boom “Як стати популярним” пропонують розуміння того, що вимагають журналісти. Це може бути усталена форма релізу або певні вимоги до зображення. Перш за все вивчіть критерії видання та надайте їм все необхідне у відповідному вигляді.

Простіше!

Том Бенкс, Редактор Design Week, радить: «Будьте простіше. Хоча ми завжди намагаємося відшукати цікаві історії, ми також щодня отримуємо справжній потоп інформаційного сміття. Вам не обов’язково потрібен величезний докладний прес-реліз, якщо цього не вимагає ваш клієнт. Кілька рядків в електронному листі, в яких визначається, для кого був реалізований проект, його короткий опис та ілюстрації вашого креативного рішення – ось що треба.

Наші поштові скриньки переповнені, а наші телефони відімкнені. Я, мабуть, пошкодую, що сказав це, але варто слідкувати за тим, що ти надсилаєш, якщо хочеш, щоб твоє послання не провалилося в безодню. Насправді ми всі дуже доступні, якщо поважати наш час і нерви».

Пам’ятайте, що ви маєте справу з людьми

Адресати вашого електронного листа – теж люди, тому варто ставитися до них з повагою і розуміти, що вони просто намагаються виконувати свою роботу, як і ви. Докладайте зусиль для того, щоб більше дізнатися про тих, до кого ви звертаєтесь. Прочитайте їх публікації, зрозумійте типи історій, які вони висвітлюють, щоб в свою чергу усвідомити, як знайти з ними спільну мову.

«Щоб отримати хороший шанс на відгук, треба знати базові речі, наприклад, як назвати тему свого листа», – говорить Емілі Гослінг, яка є головним редактором журналу Elephant, редактором Type Notes, а також постійним автором Creative Boom і AIGA Eye. «Наприклад, я отримую багато листів, які адресовані «Любій Еммочці», що звучить принизливо і дуже дратує!  Замість цього краще вкажіть, до якого розділу медіа відноситься ваш лист, оскільки я пишу на декілька різних тем. В тілі листа поясніть, чому ваш лист стосується даної теми або в якому розділі він може бути опублікований. Так ви покажете, що ви насправді читаєте та знаєте наше видання».

При цьому Емілі додає:  «Будьте сміливі, не бійтесь відправити те, що на ваш погляд варте нашої уваги! Найгірше, що може статися, це те, що вам ніхто не відповість, хоча, на мою думку, це неправильно і грубо. Навіть якщо хтось надіслав маячню, треба завжди ввічливо відповідати».

Не перевантажуйте журналіста

Том Мей пише для видань Creative Boom і Creative Bloq, Computer Arts, ImagineFX, net та Professional Photography. Маючи безліч проектів, на які потрібно перемикатися, він свідомо обмежує час на розгляд електронних листів і радить враховувати це, звертаючись до будь-якого журналіста.

«Наприклад, коли креатори контактують зі мною, я постійно дивуюся тому, як важко дізнатися про них більше. Тому в нижній частині вашого повідомлення я завжди рекомендую вам надавати посилання на LinkedIn (щоб я міг зрозуміти вашу кар’єру на сьогоднішній день), Instagram / Twitter / Vimeo або будь-яку соціальну платформу, яку ви використовуєте, щоб я міг бачити ваші найновіші робота та заходи, в яких ви брали участь). Ну і, звичайно, адресу свого веб-сайту, якщо у вас він є його або сторінку з портфоліо на Behance, Artstation або DeviantArt».

«Так, я міг би витратити додаткові хвилини на пошуки цієї інформації в Google, але у мене немає на це часу», – зазначає він. «Особливо, якщо у вас  розповсюджене прізвище, типа Джонсон, яке можна сплутати з іншими людьми. Так само, якщо у вас є веб-сайт або обліковий запис у соціальних мережах, важливо переконатися, що ви включили свою електронну адресу в ці ресурси. Це дуже неприємно, коли я хочу  вами зв’язатися і не можу цього зробити. Тому що я вважаю за краще зберігати всі свої робочі комунікації в межах електронної пошти, а не розкидатися по всьому Інтернету. Я впевнений, що я не єдиний журналіст, який працює таким чином».

Джакомо Лі, оглядач цифрового мистецтва, дотримується тієї ж позиції. «Все, що нам потрібно, – це електронний лист із посиланнями на ваш Instagram та портфоліо. Я, частіше за все, дивлюся на особистий веб-сайт креатора, а не на соціальну сторінку. Чому? Якщо ваш веб-сайт добре організований, я отримую набагато краще уявлення про те, який ви художник, аніматор чи дизайнер. Instagram – це добре, але це дає мені лише уяву про ваші свіжі роботи, без повної картини вашої творчості. На веб-сайті набагато краще видно, для кого ви працювали, чим ви захоплюєтеся  і в чому ваші сильні сторони. Коли ми публікуємо щось про креаторів, це зазвичай інтерв’ю про їхні твори та методи. Нам потрібно знати вашу історію, щоб полегшити цю розповідь, тому переконайтеся, що ми зможемо знайти вичерпні відповіді на вашій домашній сторінці».

Переконайтеся, що ви не схожі на інших

Що ще ви можете зробити для того, щоб вас помітили? «Запропонуйте щось ексклюзивне , – каже Том Бенкс. – Оберіть правильну публікацію для правильного проекту та надайте нам пріоритет».

Пам’ятайте, ви отримуєте лише один шанс справити перше враження. Це означає, що ви повинні спробувати все, що можливо.

«Не використовуйте посилання Wetransfer!», – радить Емілі Гослінг. «Зображення достатньо побачити в електронному листі, щоб відразу було зрозуміло, яку роботу нам пропонують опублікувати, а не витрачати час на завантаження величезних файлів».

Джакомо Лі дотримується тієї ж точки зору. «Якщо ви, як ілюстратор, дизайнер, аніматор або навіть піарник, прагнете до участі у проекті, то будь ласка, просто додайте зображення до електронного листа», – благає він. «У вас більше шансів, що я натисну на посилання WeTransfer, якщо мені сподобається зовнішній вигляд того, що ви мені надіслали в листі. Крім того, будь ласка, переконайтесь, що ви надсилаєте інформацію про досить свіжий проект а не той, що був випущений кілька років тому».

Том Мей в свою чергу пропонує вам трохи персоналізувати своє повідомлення, щоби воно не читалося так, ніби ви просто копіювали та вставляли один і той же текст у 100 електронних листів. «Журналісти також люди, і вони хочуть відчувати певну повагу до себе, навіть у електронній пошті», – пояснює він. «Не зайвим буде також переглянути сторінки журналістів у  соціальних медіа, подивитися, що ми обговорюємо, чим цікавимося, і з’ясувати, чи справді у нас з вами є щось спільне. Це прекрасний спосіб навести мости».

Запропонуйте коментар

«Ви навіть не уявляєте, скільки в моїй електронній пошті листів з запитаннями на кшталт: «Будь ласка, ви можете написати статтю про мене?». І чесно кажучи, моя відповідь, як правило негативна», – зізнається Том Мей. «Але є й інші способи висвітлити своє ім’я. Я б рекомендував, пропонувати журналістам прокоментувати цілий ряд питань.  Якщо у вас є конкретні знання або досвід з якогось питання (наприклад, нещодавно ми обговорювали проблеми фрілансу для молодих мам-дизайнерів) чи певний набір навичок (наприклад, друк Giclée), тоді у вас є шанс побачити вашу думку опублікованою.

Не буду брехати, може пройти кілька тижнів, навіть місяців, перш ніж хтось прийме таку вашу пропозицію, але потім ваше терпіння і наполегливість окупиться в довгостроковій перспективі. Ще одна порада – слідкувати за каналами Twitter журналістів, і ви побачите яка тема їх зараз цікавить і турбує. Це працює.

Як надання пари цитат у чужу статтю може допомогти вашій справі? Ну, для початку роботодавці та клієнти сприйматимуть вас серйозніше, оскільки вони побачать, що ви знаєте предмет та маєте деяку вагу у професії. Також журналіст може згодом попросити наочні матеріали вашої роботи, щоб проілюструвати свої думки».

Що в підсумку?

Емілі Гослінг додає: «Публікація відкриває ваші роботи для широкої аудиторії, демонструє їх потенційним клієнтам, які часто вивчають такі ресурси як Creative Boom. Для них це –  своєрідні каталоги робіт. Крім того, це демонструє вашу творчу сміливість і готовність брати участь у ширших дискусіях про дизайн та його місце у світі».

Джакомо Лі додає: «Це більше про те, щоб і ви, і ваші клієнти визначили гідне місце для вашого мистецтва, яке не буде обмежене жорсткими рамками соціальних мереж, для яких головне – монетизація. Ваші роботи буде розміщено на веб-сайті, який з повагою та розумінням представлятиме їх. Звісно, ви можете започаткувати власний блог але де гарантія, що він не загубиться у величезному океані результатів пошуку Tumblr та Pinterest?».

Автор: Кеті Коуен

Джерело

Фото: https://unsplash.com/

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

Тренди у графічному дизайні 2021 від Depositphotos (Інфографіка)

Тренди у графічному дизайні 2021 стали відображенням змін, що відбулися минулого року та вплинули на стилі, ідеї, які обирають дизайнери ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Стажування, курси, стипендії: добірка актуальних можливостей для креаторів

Де креатору підвищити свій професійний рівень, знайти нові джерела для натхнення або новий трамплін для зростання? Це питання завжди актуальне, ...

Анімація на пательні: режисери Wriggles&Robins спекли відео до Дня млинця

Яким би млинцям ви не надавали перевагу, певно ви оціните майстерність режисерів-аніматорів, які спекли 600 млинців, перетворивши їх на відео до Дня млинця.

McDonald’s здійснює глобальний редизайн упаковки

McDonald’s і команда дизайн-агенції Pearlfisher здійснюють глобальний редизайн упаковки бренду. В центрі редизайну — графічна система, яка служить єдиним візуальним ...