Важко наперед визначити, що спонукало цілу низку провідних всесвітньо відомих брендів до зміни іміджу та айдентики. Причини, мабуть, все ж таки були у кожного свої. Але ця серія масштабних ребрендингів визначає головну тенденцію: на сцену виходять нові генерації споживачів, з якими треба по-новому вибудовувати комунікацію. І ребрендинг — один з найпомітніших кроків на цьому шляху.
Ми знайшли 5 найгучніших ребрендингів 2020-го – початку 2021-го і заглянули в закулісся їхнього створення.
Ребрендинг Burger King — «Булочки не блищать»
Burger King представив свіжу айдентику бренду, коріння якої пірнає в минуле. Айдентика відрізніється новим логотипом, кольорами та шрифтом, який відображатиметься на упаковці, формі персоналу та інтер’єрі закладів. Освіжаюче наповнення бренду, для втілення якого знадобилося близько двох років, — перше для Burger King за 20 років.
Зокрема, новий логотип може здатися знайомим давнім фанатам BK. Фернандо Мачадо, керівник маркетингу Restaurant Brands International (материнської компанії Burger King), поділився передісторією ребрендингу:
«Джерелом нашого натхнення та прагнення змін став логотип, який ми мали з 1969 по 1999 рік, — сказав він. — Головна відмінність зараз полягає в тому, що ми скоригували колір, щоб зробити його більш живим і більш схожим на кольори їжі. Ми також скоригували пропорції булочки, щоб вона більше нагадувала те, що ми продаємо. Шрифт теж зробили смачним і круглим, як наша їжа».
За словами Мачадо, попередній логотип Burger King просто не витримав випробування часом і, що важливо, не був оптимізований для цифрового та мобільного використання.
«Це не та старість, якою милуєшся, — сказав він. — Це фальшиво, як золотий блиск на булочці… адже справжні булочки не блищать».
Як вважає Мачадо, для оновлення айдентики обрано правильний час, оскільки нова айдентика більше відповідає місцю, яке сьогодні посідає бренд, і динаміці його розвитку.
Ребрендинг General Motors — тому що електричний
Автовиробник General Motors змінив логотип, який використовувався з 1964 року. Він став п’ятою варіацією за більш ніж вікову історію бренду.
Фірмовий знак змінений в межах нової стратегії, за якою компанія зосередиться на випуску електромобілів. Новий логотип GM відображає візуальне уявлення технології батарей Ultium, повідомляється в прес-релізі компанії.
Ініціали GM написані не малими, а великими літерами. Логотип зберіг квадратну форму, але відрізняється більшою закругленістю. Нижнє підкреслення змістилося під букву m — порожній простір між ними символізує електричну вилку. Фон логотипу став прозорим, для напису лого і рамки використаний синій колір різних відтінків, що ототожнює «безхмарне майбутнє з нульовими викидами речовин, які забруднюють довкілля».
Одночасно автоконцерн підготував редизайн офіційного сайту — запуск відбувся 11 січня. Разом з оновленням логотипу GM запустила рекламну кампанію Everybody In, яка покликана підкреслити переваги Ultium і прискорити перехід на електричні машини.
З новим роком! З новим KIA!
Автомобільна марка KIA представила свій новий логотип та слоган, тим самим переосмислюючи свій імідж на швидкому, мінливому сучасному ринку. Відображаючи кардинально інший типографський підхід, форму та колірну схему, новий логотип далекий від впізнаваного старого образу бренду, від якого бренд намагається відступити якнайдалі.
Вперше KIA презентувала новий логотип на епічному феєрверку та світловому шоу в Сеулі, Південна Корея, де знаходиться штаб-квартира компанії. Це неймовірне шоу транслювалося в усіх куточках світу, так що новий логотип заявив про себе гучніше, ніж будь-який інший. Це шоу також встановило новий світовий рекорд для найбільшої кількості безпілотних літальних апаратів, що одночасно запускають феєрверки.
KIA також анонсувала свій новий слоган «Рух, який надихає», замінивши колишній слоган «Сила дивувати». Бренд додає, що його смілива трансформація та абсолютно нова мета представляє амбіції створити провідне місце в майбутньому автомобільної індустрії шляхом модернізації майже всіх аспектів свого бізнесу.
«Новий логотип KIA відображає прагнення компанії стати знаком змін та інновацій, — говорить Хо Сун Сонг, президент і генеральний директор KIA. — Автомобільна промисловість переживає період швидких перетворень, і KIA активно формує та адаптується до цих змін. Наш новий логотип відображає наше бажання надихнути клієнтів у міру того, як розвиваються їхні потреби в мобільності, а для наших співробітників це відповідь на виклики, з якими ми стикаємось у галузі, що стрімко розвивається».
Оновлення айдентики Pfizer: від комерції до науки
Фармакологічна компанія представила нову айдентику, спрямовану в майбутнє. Оновлений бренд Pfizer символізує зрушення від комерції до науки. Саме тому в основу логотипу була покладена подвійна спіраль ДНК, а новий слоган фармацевтичної компанії звучить так: «Прориви, які змінюють життя пацієнтів».
У айдентиці зашифрована ДНК компанії, прихильність науці, яка стоїть за усіма її інноваціями, а також відданість пацієнтам. Тепер Pfizer позиціонує себе як «більше, ніж фармацевтична компанія», і від старого способу-таблетки було вирішено відмовитися.
Голова Pfizer Альбер Бурла підкреслив, що завдання їхньої компанії — не просто лікувати, а й запобігати захворюванням. За словами виконавчої віце-президентки Саллі Зусман, нова айдентика відображає гідну історію Pfizer, дух інновацій і фокус на науці.
У відборі логотипів брали участь 12 внутрішніх фокус-груп. Крім того, компанія провела опитування серед 4000 пацієнтів і 2000 медиків. У результаті з 200 варіантів дизайну до фіналу дійшли чотири, а з них вже вибрали кращий.
За креативну складову ребрендингу відповідало агентство Team із Нью-Йорка, а розробкою бренд-стратегії і супутнього наративу займалося агентство Landor & Fitch (WPP). Одночасно з ребрендингом Pfizer запустила масштабну кампанію Science Will Win («Наука переможе»).
31 смак: оновлення логотипу Baskin-Robbins
Бренд морозива Baskin-Robbins оновив логотип. Дизайнери з Jones Knowles Ritchie підсвітили число 31, яке весь цей час «ховалося» в абревіатурі. Тепер воно кодує різні смаки: полуницю, апельсин, м’яту, ваніль, мигдаль — для кожного є своя іконка.
Число 31 для компанії особливе. Воно символізує те, що у Baskin-Robbins є новий смак на кожен день місяця. Ідея різноманітності завжди була головною для компанії.
«Колись маленька сімейна крамниця виросла до величезних розмірів завдяки оригінальним смакам, створеним у пошуках усього нового і незвичайного. Але з розвитком крамниці її сприйняття дещо розмилося і велике стало нудним, — кажуть в агентстві Jones Knowles Ritchie. — Майже через 75 років після створення бренду прийшов час повернутися до первісного бізнес-плану Берта Баскіна і Ерва Роббінса: більше різноманітності».
А за цим посиланням ми збираємо добірку найгучніших українських ребрендингів.