Чи можливо за допомогою грамотно спланованої PR-кампанії повернути любов та інтерес лояльної аудиторії? Давайте розбиратись на прикладі нашої співпраці з «Філейними».
«Бащинський» — один із багатьох брендів компанії МХП, з яким ми плідно співпрацюємо протягом 2023 року. Завдання завжди нетипові та мають прихований «челендж». Такий челендж був і в брифі «Філейних». Разом із командою МХП та блогерами ми шукали нетипове та ефективне рішення.
У чому полягав челендж
У 2022 році «Філейні»перейшли на інший тип оболонки та рецептури, через це відбулося падіння продажів. Наше завдання полягало в тому, щоби повернути собі місце в серденьках споживачів, які переключилися на бренди-конкуренти.
Нам потрібно було гарно попрацювати з інфлюенсерами та з їхньою допомогою створити комунікацію, яка буде виконувати одразу декілька важливих цілей:
- буде логічно підсилювати актуальний кормеседж «Філейні зʼїм першими»
- дозволить яскраво продемонструвати різні ситуації споживання для різних ЦА
- повернути споживачів, що «перейшли» до брендів-конкурентів, транслюючи основні переваги: смак та якість (підтверджено дослідженням)
Креативне рішення
Нам потрібно було інтегрувати існуючий кормеседж «Зʼїм першими» в креативну комунікацію з блогерами. Тому ми вирішили за допомогою інфлюенсерів розкривати неймовірно життєві ситуації, у яких зʼїсти філейні першими — найкраще смачне рішення. Для кожної ЦА підбирали максимально близьку, життєву та зрозумілу ситуацію.
За допомогою інтеграцій у блогерів ми демонстрували:
- розуміння ЦА, потрапляли ситуаціями в яблучко;
- концепцію «зʼїм першими, бо дуже смачно», але не просто констатували факт, а робили це за допомогою реальних життєвих ситуацій;
- у кожного блогера — своя ситуація, але одна композиція: початок — ситуація, коли блогери обирають зʼїсти філейні серед інших продуктів, бо вони дуже смачні;
- купу різних варіантів приготування: смажимо, варимо, загортаємо, нарізаємо;
- у сториз — розповідали більше про якість та смак та відправляли на конкурс в інстаграм бренду.
Алгоритм роботи був таким:
- Пропрацювання загальної ідеї;
- складання персоналізованого ТЗ для кожного блогера;
- підбір та залучення релевантних блогерів в інстаграм та тікток;
- підбір та розміщення в телеграм каналах інтеграції у ютуб-блогерів.
На всіх майданчиках ми розкривали найжиттєвіші ситуації, у яких зʼїсти філейні першими — найкраще смачне рішення.
Процес
У процесі реалізації проєкту було використано креативну та логічну комунікацію, що стимулювала не лише іміджевий розвиток бренду, але й позитивно вплинула на продажі. Комунікація була побудована для різних соцмереж із використанням рилз, тиктоків та сториз. До загальної медіастратегії включили також ютуб та телеграм.
Ось декілька прикладів інтеграцій у різних ситуаціях споживання:
відео сосиски
Коли він уже на порозі, а ти трохи засиділась у соцмережах…
https://www.instagram.com/reel/CsJlWj5oxzF/
Заманювали друзів на «море», і ледве вистачає сосисок…
https://www.instagram.com/reel/CsBoYqhoJ_S/
І навіть здійснювали мрії…
https://www.tiktok.com/@annatrincher/video/7234577556094061829
Інсайт від команди: ми точно знаємо, що коли споживач бачить у рекламі себе — це відбудовує емоційний зв’язок із брендом. Залучити інфлюенсерів — найкраще рішення, адже їхня аудиторія вже довіряє їм — а отже і їхньому смаку. Важливо створювати повноцінну підтримуючу піар-кампанію, тому ми завжди залучаємо декілька майданчиків, детально пропрацьовуємо сценарії під основну концепцію.
Результати
За кампанією «Філейні з’їм першими» вдалося перевиконати плани за KPI та охопленнями.
За допомогою інфлюенс-маркетингу вдалося закрити основний біль аудиторії бренду, що сосиски змінили свій смак — ми змогли показати, що цей продукт завжди під рукою та поруч і все ще з тим самим знайомим і улюбленим смаком.
Якісно й успішно закрили піарні потреби інструменти телеграм промо та ютуб. Важливо розуміти, що ютуб отримує охоплення за більший проміжок часу, тому контакти ще будуть надходити протягом деякого часу, що створює додаткову цінність такої реклами.