7 листопада, у день знаменитого на весь світ Нью-йоркського марафону, розпочався ще один забіг — теж у Нью-Йорку — «Марафон, який ніхто не хоче бігти». В українському селищі, розташованому в Донецькій області, всього за кілометр від лінії фронту.
Проєкт створений, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до російської агресії на сході України. Відсьогодні кожен небайдужий може взяти участь у проєкті та пробігти будь-яку дистанцію будь-де ― і таким чином підтримати Україну. Розпочали марафон п’ятеро людей, чиє життя нерозривно пов’язане з війною: військовий, волонтерка, медик, військовий журналіст та переселенка. Вони закликають долучитися до забігу весь світ.
«З кожним роком бігові марафони набувають масової популярності, — говорить співзасновниця Нової пошти Інна Поперешнюк. — У марафонах Нової пошти беруть участь до десяти тисяч людей одночасно. А в Нью-йоркському марафоні — понад п’ятдесят тисяч бігунів з усього світу. Його широко висвітлюють ЗМІ. Однак не всі події привертають таку увагу. Минуло сім років відтоді, як Росія окупувала Крим і розпочала війну на сході України. Нова пошта з 2014 року відправила на схід майже 250 000 гуманітарних вантажів. Але для українського народу це щоденний марафон на виживання, бігти який без підтримки дуже важко. Саме тому ми заснували нью-йоркський марафон на лінії фронту та назвали його “Марафон, який ніхто не хоче бігти”, адже ніхто не хоче війни. Сподіваємося, що світ висловить свою підтримку».
«Пригадую, як уперше почула вибухи. Я дивилась, як вогники бігали туди-сюди над головою, а потім хтось крикнув: “Лягай!” Я навіть не зрозуміла, що мова йде про мене, що саме я маю лягати. Секунд десять роздивлялася навкруги, а потім хтось штовхнув мене ззаду, і я кинулася на землю. В ці хвилини зрозуміла: це серйозно, це війна», — розповіла Євгенія Бєліцька, переселенка, директорка Горлівського інституту іноземних мов.
Щоб підтримати Україну, кожен охочий може зареєструватись на марафон на сайті marathonnoonewantstorun.org. Подолати дистанцію можна будь-де та будь-коли. Будь-яку відстань.
Кожен, хто зареєструється на марафон, отримає стартовий набір бігуна. Він міститиме стартовий номер з фактами про війну на сході України та листівки зі світлинами відомого українського фотографа Олександра Чекменьова, зробленими в українському Нью-Йорку. А згодом, окремо від стартового набору, учасники отримають медаль, яка містить частинку використаної гільзи зі сходу України. Медаль — подяка кожному, хто підтримує українців у їх щоденному марафоні за життя та свободу. Участь у забігу безкоштовна, а підтримка учасників — неоціненна.
Проєкт отримав понад 1000 реєстрацій за перші години з України, Германії, США, Польщі, Сербії, Туреччини, Канади, Швеції, Литви, Марокко, Австрії, Нідерландів, Австралії, Італії, Словенії, Індонезії.
Сайт: marathonnoonewantstorun.org
Сторінка проєкту в Instagram: @marathonnoonewantstorun
Хештег: #marathonnoonewantstorun.
Читайте також:
Класичні обкладинки платівок стають гігантськими скульптурами в книзі Morgan Howell at 45rpm
Для життя та бізнесу: Нова пошта Глобал запустила серію рекламних роликів про легкість міжнародної доставки