У вільному від цензури та заангажованості YouTube-просторі днями з’явився новий експериментальний медіапродукт — Kremlin’s Unicorns. Це український YouTube-канал, створений російськомовними українцями з різних куточків світу, які не погоджуються з політикою Кремля. Автори каналу мають одну мету. Вони кажуть: «Ми хочемо, щоб із вуст перших осіб долинала правдива та об’єктивна інформація!». Канал називається «Єдинороги Кремля».
Як змусити лідерів країн казати правду? Можливо, фантазійно вкладаючи їм це у вуста.
Перші випуски ексцентричного шоу з включеннями експертів та окремою рубрикою «Кремлівський ЛІКНЕП» вже доступні для перегляду.
У проєкті, в ролі експертів у діалогах з мета-персонажем очільника Кремля, вже взяли участь Роман Цимбалюк, Ігор Соловей, Олексій Мацука та Денис Казанський. Для тих, хто не лише любить правду, а й ловить тонку іронію авторів проєкту, наш канал можна переглянути за посиланням
Можна не лише дивитися, а й підтримати «Єдинорогів». Ми змогли власними зусиллями протриматися у цей складний для України тиждень. Нам дуже цікаво почути вашу думку про такий підхід, дізнатися, наскільки корисним є наш продукт і як його зробити ще краще. Більш того, ми максимально відкриті до співпраці з медіа та блогерами, й готові створювати схожий контент для вас. Ми пропонуємо вам впливати на зміст «Єдинорогів», надсилаючи нам власні сценарії, нові образи та креативні підходи.
Медіа — наше поле битви, тому єднання сил важливе тут не менш ніж на фізичній війні. Чекаємо на ваші коментарі та пропозиції — відверто й прозоро — на нашому YouTube-каналі. Щоб запропонувати свій контент, ми його виготовили для вас — можна відповісти на цей лист, а можна заповнити форму за посиланням.
Більше про проєкт «Антидіпфейк Шоу або Єдинороги Кремля»
Єдинороги — міфічні створіння. Фантазійні, чарівні, манливі.
До речі, у європейській літературі ці тварини неодноразово згадувалися у бестіаріях. В епоху Відродження єдиноріг описується як «істота лісова і надзвичайно дика». В образі єдинорога вбачали чистоту та витонченість, а також приписували їй здатність робити отруєну воду — придатною для пиття. Заманливо, правда?
Однак, ще тоді все це скидалося на обман. По-перше, жодна незаймана не спромоглась завести собі єдинорога в якості домашнього улюбленця (ходили чутки, що лише непорочна діва могла зустріти в лісі це казкове створення). По-друге, рівний спіралеподібний ріг морського ссавця нарвала часто навмисне видавався за ріг «єдинорога».
Єдинороги — вже давно не лише казкові тварини, а й конкретний понятійний образ. Єдинороги у Кремнієвій долині. Єдинороги у мультиплікації та книгах. Чому ж досі немає сталого визначення поняття «політичні єдинороги», адже політики також розповідають нам небилиці?
Ми живемо у світі оманливих образів, нестримних обіцянок та інформаційних маніпуляцій. Тут, у реальному житті — все не так солодко, як у фантазіях політиків, які живуть у своїх казкових замках та розповідають з усіх екранів про те, що завтра нам усім стане краще жити. Та ми й не віримо вже…
Чого ми хочемо? Правди! Нехай навіть гіркої, але правди. І насамперед — від політиків. Подобається, не подобається, терпи…
Читайте також:
«Коли вагаєшся — просто спитай»: Prom.ua запустив рекламу до 14 лютого і 8 березня