Прогнози Zenith стверджують, що витрати на подорожі в 2022 році зростуть на 36%, що суттєво більше за приріст у 24%, який ми спостерігали в 2021 році. Тому організатори Cannes Lions запропонували увазі своєї аудиторії п’ять туристичних кампаній, які у найрізноманітніші способи переконували людей подорожувати: від QR-кодів на снеках до сільського телефону.
#SnackHolidays (Transavia, Humanseven Paris, 2015)
Щоб вирізнитися з-поміж інших транспортних компаній, які пропонують дешеві подорожі, Transavia інтегрувала авіаквитки в пакетики з усілякими чипсами, желейними ведмедиками, шоколадками тощо, позиціюючи придбання квитків на рейс як імпульсивну покупку. Такий спосіб демонстрації своїх конкурентоспроможних цін привернув неабияку увагу і спонукав чимало людей замислитися про подорож у той момент, коли вони купували снеки з полиць супермаркету чи вендингового автомату. Доказом тому є бронювання квитків, яке після цієї кампанії зросло на 41%.
Do It For Denmark and Do It For Mom (Spies Travels, Robert/Boisen & Like-Minded Copenhagen, 2016)
Щоб зарадити спаду народжуваності в Данії, туристична агенція Spies створила спеціальну пропозицію для батьків, які не можуть дочекатися, коли вже вони нарешті стануть дідусями та бабусями. За цією пропозицією батьки могли відправити на активний відпочинок своїх дорослих дітей разом із їхніми коханими, щоб пришвидшити появу онуків на світ. Підвищення продажів на 21% принесло цій кампанії золото на Eurobest в категорії Creative Effectiveness і довело, що кумедна й помітна ідея може бути дуже цінною, особливо якщо її сполучити з кмітливим ретаргетингом.
Out Of Office Travelogue (Qantas, Accenture Sydney, 2017)
Компанія Qantas охопила цією кампанією понад 110 мільйонів людей, скориставшись листами на тему «я-не-на-роботі-зараз» як медіаканалом, здатним приносити реальні прибутки. Таке розміщення реклами у неочікуваному місці, далеко від конкурентів, принесло свої плоди.
Holidays On Demand (Transavia, Humanseven Paris, 2016)
Партнерство з Canal Plus дозволило авіалінії генерувати контент, що пасував до фільмів та серіалів, які переглядає споживач. Тобто, скажімо, перегляд «Хрещеного батька» лише декілька кліків відділяли від бронювання квитка до Палермо. Така смарт-колаборація закидала ідею про подорож у той момент, коли глядач насолоджувався краєвидами іншого куточка світу, перетворюючи бажання на дії. Як результат, продажі квитків підвищилися на 14%.
The Village Phone Promotion (Graubünden Ferien, Jung Von Matt/Limmat Zurich, 2016)
Села швейцарського кантону Граубюнден — хороше місце для тих, хто бажає тиші та спокою у відпустці. Тут зазвичай так тихо, що, коли дзвонить вуличний телефон, його чутно на все село. Тим, хто сумнівається, було запропоновано перевірити це самим, спостерігаючи за «дійством» через об’єктив камери. Оригінально, дотепно і ефективно.
Нагадуємо:
Невзаємозамінні коники: туристична кампанія запропонувала «найгірші» різдвяні подарунки для дітей.