Графіті та доставка штанів: шість кампаній з творчим підходом до електронної комерції

За якихось вісім тижнів пандемії (від середини березня до середини травня 2020 року), сфера електронної комерції в США пройшла шлях, на який знадобилося б не менше десяти років, якби справи йшли, як звичайно. Але й до того її розвиток не стояв на місці. Ось шість кампаній минулих років, які можуть похвалитися творчим підходом до електронної комерції та вмінням зацікавити в ній людей.

Graffiti Stores (Nike, AKQA Sao Paulo, 2019)

Компанія Nike перетворила електронну комерцію на культурний феномен, який зацікавив усю її бразильську аудиторію. До того ж вона своїм прикладом спонукала й інші бренди замислитися про те, що на точку продажу можна перетворити що завгодно. Магазини-графіті розмили межу між фізичним та цифровим світом у дуже цікавий та функціональний спосіб. Недарма ця кампанія минулого року здобула Гран-прі в категорії Creative e-Commerce на фестивалі Cannes Lions.

KFC Christmas Pocket Store (Yum!, Isobar Shanghai, 2019)

Давши можливість своїм китайським шанувальникам відкривати та персоналізувати власні онлайн-магазини через WeChat, бренд KFC одним махом суттєво розширив свою мережу. Розпорядники таких «кишенькових магазинів» отримали можливість продавати замовлення KFC іншим споживачам, щоб їх лишалося просто забрати на швидкісній лінії обслуговування у офлайн-ресторані. Така гармонійна інтеграція електронної комерції та ресторанів сподобалася обізнаній в цифрових технологіях аудиторії й показала, як можна примножити продажі у сезон свят.

Hagglebot (Flipkart Internet PVT LTD, Dentsu Bangalore, 2019)

Як виключно цифровому ритейлеру передати характер свого бренда, не маючи офлайн-магазина? Компанія Flipkart для цього спільно з Google розробила спеціального чат-бота, дослідивши всі ті різноманітні способи поторгуватися, до яких індійці вдаються, коли хочуть накинути або збавити ціну. Компанія інтегрувала у голосового асистента Google вісім різних стратегій спілкування з покупцями, довівши, що вона розуміє культурні нюанси справжнього шопінгу по-індійськи.

Window Shopping (Adidas, TBWA Helsinki, 2013)

Якщо офлайн-магазин стоїть собі на місці цілодобово, чому б не знайти йому застосування навіть тоді, коли він зачинений? Саме таку логіку компанія Adidas реалізувала у своїх магазинах Neo, які дозволяли людям робити покупки, скануючи коди на вітринах, коли магазин зачинено. Такий оригінальний підхід зацікавив багатьох і позитивно вплинув на імідж компанії.

Pet Commerce (Petz, OGILVY Sao Paulo, 2019)

Аналогічно до кампанії Adidas, тут свіжість ідеї також стала ключем до успіху. Людям сподобалася можливість показувати своїм собакам товари для тварин на сайті, у той час як програма розпізнавання собачих «облич» відстежувала їх реакцію. Лояльність покупців та їх повторні візити до онлайн-магазину Petz одразу виросли.

Ship My Pants (Kmart, FCB Chicago, 2013)

Ще однією кампанією, що вирізняється творчим підходом до електронної комерції, стало відео, яке перевернуло уявлення аудиторії про магазини Kmart. Ідея була дуже проста: якщо ви не можете знайти в офлайн-магазині те, що вам треба, Kmart вам його замовить та доставить. Цей фільм розсмішив людей, став надзвичайно популярним і (найщиріша форма лестощів!) став джерелом численних пародій. Гумор, влучна фраза та реальна перевага пропозиції дозволили мережі Kmart вигідно вирізнитися на фоні конкурентів.

Джерело

Як не дивно, найперспективнішою аудиторією для електронної комерції найближчим часом буде не покоління Z, а міленіали.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Nebo ideas agency и магия кофе «Чорна Карта»

Nebo ideas agency выпустило новый магический ролик для бренда «Чорна Карта». В нем креативщики решили показать историю одного дворика итальянского ...

Сміття та футболки на все життя: що продавали британські екоініціативи у Чорну п’ятницю 2020

Ці три екоініціативи у Чорну п’ятницю 2020 скористалися нагодою привернути увагу до пластикового забруднення, вуглецевих викидів та вимирання диких тварин.

https://creativity.ua/wp-content/uploads/2020/11/Hotspot-Commercial-Just-Dont-2-scaled.jpgDon’t come to Hotspot. Вчителі не радять йти до своєї школи

Don’t come to Hotspot. Вчителі не радять йти до своєї школи

Arriba! створила ролик школи англійської мови Hotspot School of English, в якому відкрито заявила, в яких випадках не варто йти ...

На хвороби нема часу: Санофі в Україні та Publicis Ukraine нагадали українцям про важливість вакцинації

Publicis Ukraine створила для Санофі в Україні, зокрема для напряму вакцин Санофі Пастер, кампанію, що нагадує українцям про важливість вакцинації ...

Українські зірки закликають вийти з кола насильства: кампанія від UNFPA

Українські зірки закликають вийти з кола насильства: кампанія від UNFPA

Фонд ООН у галузі народонаселення UNFPA разом з рекламною агенцією Skykillers та командою Shootgroup створили проєкт, націлений на боротьбу з ...

Видання The Drum назвало кращу зовнішню рекламу 2020

Для зовнішньої реклами 2020 рік видався особливо складним, але вона лишається престижною та креативною сферою, не поступаючись діджитал своїми позиціями.