Усі ймовірно бачили крейзі-реклами снеків Gonzo. Це ось там, де кальмар у басейні або хлопець тікає від єті. Бренд завжди комунікував креативно та яскраво, але здебільшого використовував для диджитал-просування одну платформу — Ютуб.
Завдання
Креативна студія «Думи» почала з великого та детального дослідження ринку: мали визначитись, як правильно розпочати першу масштабну кросплатформенну кампанію. Gonzo не прості, а екструзійні: це така особлива технологія виготовлення, яка робить снек дууже хрустким та наповненим спеціями, тому й дослідження ринку снеків було не зовсім типовим.
Після дослідження та створення повноцінної стратегії стало зрозуміло, що найбільш релевантними платформами для кампанії 360 будуть ютуб, інстаграм, масштабна комунікація в блогерів та віральна активація в тіктоці з розіграшем. Комунікація в meta та ютубі вела на інтерактивний лендинг із розіграшем.
Креативна частина
Основною комунікаційною перевагою бренду завжди був смак, на цьому акцентувалися і всі рекламні креативи. Але жодна рекламна кампанія до цього не містила продуктову частину, не розкривала саме продуктові переваги й це не давало нам спокою, бо переваги є і вони справді унікальні.
Наша велика мета
Головні меседжі кампанії прозвучали так:
У ролику агенти Gonzo намагались розкрити таємницю смаку cнеків. Вони робили все, що можна: кликали екстрасенса, зменшували себе, видавали себе за голубів. Усе заради того, щоби «підгледіти» процес виробництва та розкрити таємницю цього смаку.
Ролик можна подивитися тут:
https://www.youtube.com/watch?v=E0Hp12jOuU8
Кампанія 360 з просування
Для кампанії було створено брендовану маску в Тікток, яка розкривала Gonzo-таємниці, щоб відео набирали мільйони переглядів та потрапляли в рекомендації. За це користувачі мали можливість виграти секретний бокс на лендингу.
Результат: створення 5000 UGC-відео з брендованою маскою та хештегом кампанії #Gonzoтаємниця
відео з маскою UGC-відео
Для SMM-підтримки запустили сторінку для бренду в інстаграм та підтримували всі виходи в блогерів, етапи конкурсу, створювали окремі активності в сториз. Це дозволило отримати 1500 нових фоловерів із нуля та 2300 учасників конкурсу в інстаграмі.
Чудово також спрацювала й комунікація в блогерів. В інста та ютуб блогери отримували чорні секретні бокси та «розігрували» загадкові сценарії, де розкривають таємницю секрету Gonzo. У Tікток завдяки зрозумілій концепції кампанії, блогери креативили так, що відео набирали мільйони переглядів та потрапляли в рекомендації.
відео тікток блогер
Результати
Більшість показників кампанії перевиконано або вони максимально наближені до запланованих значень (особливо враховуючи кількість інструментів та таймінг).
Висновки
У результаті можемо говорити про наступні інсайти:
— UGC-контент усе ще існує і працює, якщо кампанія пропрацьована грамотно та цікаво.
— У соціальних мережах відео працюють краще, ніж статичні формати, але гірше за відео формати YouTube.
— Інтерактивні лендинги — корисний інструмент, що дає гарну конверсію за підтримки блогерів. Особливо, якщо в бренду немає соціальних мереж на момент запуску кампанії.
— Обʼєднання всіх інструментів єдиною концепцією дозволяє отримати кращу впізнаваність бренду та рекламного меседжу.