Щороку ми створюємо і постимо десь трильйон цифрових зображень. А найпопулярнішою категорією таких зображень є селфі на тлі різноманітних відомих об’єктів, місцевостей, монументів тощо. Тому компанія Meta і берлінська художня галерея Alte Nationalgalerie спільно з продакшн-компанією Make Me Pulse розробили VR/XR активацію, яка пропонує ступити всередину картини.
Кампанія під назвою Magical Reflections сполучає образотворче та віртуальне мистецтво, перетворюючи відомі картини старих майстрів на популярні локації для віртуальних фото.
Кінематографічна 3D-галерея Magical Reflections демонструє численні картини художника Йоганна Гуммеля, що є в експозиції Alte Nationalgalerie. Найвідомішою з них є «Гранітна чаша», на віртуальну площу з якою Alte Nationalgalerie і запрошує ступити своїх відвідувачів, перенісшись всередину картини. Зображеною на картині локацією можна пройтися, оминаючи застиглих в часі перехожих, і, скориставшись можливостями віртуальної фотографії, зробити своє селфі, так би мовити, із зануренням в мистецтво.
Ось тут можна спробувати й собі зробити «селфі в картині».
Віртуальна фотографія — це рух, який стрімко набуває популярності. Свій початок він бере з відеоігор. Спершу скріншоти були задумані розробниками ігор як спосіб поділитися ігровим контентом в соцмережах, додавши грі популярності. Але, як багато хто стверджує, поступово все це привело до зародження справжньої нової форми мистецтва.
Тому кампанія Magical Reflections і дозволяє відвідувачам поглянути на картину буквально під новим кутом.
Основний простір віртуальної галереї наслідує реальну Alte Nationalgalerie, дозволяючи масштабувати картини і обертати камеру, спостерігаючи, як змінюється зображення залежно від кута освітлення. Все, як у житті.
Ніколас Раджабалі, співзасновник компанії Make Me Pulse, так прокоментував цей задум: «Компанія Meta дала початок новій діджитал-культурі, яка відкриває перед нами численні захопливі можливості. Magical Reflections дозволяє не лише створити імерсивну кампанію для художньої галереї, художника та його творів, але й інтегрувати в неї елемент соцмереж, сполучивши її з віртуальною фотографією».
Читайте також:
Віртуальна фотографія: фотографи, що працюють з відеоіграми.
Реалізм відеоігор: Activision задіяла військових фотографів у промокампанії Call of Duty.