13 листопада відкриється виставка «Дачний щоденник. Хороша виставка. Супер». Учасниками виставки є митці з «ательє нормально» — спільнота й майстерня митців із/без синдрому Дауна. Виставка представить результати резиденції «Дачний щоденник», що відбувалась паралельно в Німеччині та України за підтримки Goethe Institut. Триватиме виставка до 23 листопада.
«ательєнормально» — створили у 2018 році після воркшопів в Goethe-Institut Ukraine спільно з TOUCHDOWN21 та Ohrenkuss (Бонн). За два роки художники та художниці «ательєнормально» стали учасниками багатьох виставок, кінопоказів, авторами проєктів і публікацій. Їхні роботи показували в Києві, Одесі, Кельні, Харкові, Ужгороді, Львові, Мукачеві та Кмитові.
Резиденція є продовженням минулорічної співпраці майстерень «ательєнормально» (Київ) та КАТ18 (Кельн), центру Touchdown21 та редакцією журналу Ohrenkuss з Бонна.Минулого року художники та асистенти працювали разом у режимі онлайн, а в кінці резиденції надіслали одне одному роботи та влаштували онлайн-розпаковку.
Цьогоріч кожна майстерня створила дослідницький центр, який існував під час резиденції. «ательєнормально» жили у Парку природи Беремицьке, на Чернігівщині, Touchdown21 та Ohrenkuss вирушили в екопоселення, а КАТ18 створили «дачу» в самому Кельні. 9 днів колективи досліджували простір навколо та самих себе, щодня влаштовуючи відеомости між Україною та Німеччиною. За посиланням можна подивитись, як відбувалась резиденція.
Окрім художніх робіт, на виставці можна побачити фотографії, створені під час резиденції, тексти художників та серіал від Каті Лібкінд про спільне проживання у парку Беремицьке.
- Адреса виставки: вулиця Попудренка, 34 (Водолікарня)
- Графік роботи виставки: пн-чт з 13:00 до 20:00, пт-нд з 12:00 до 20:00
- Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/301697195122081/
Учасники резиденції:
ательєнормально
Анна Сапон та асистентка Риба Вернер, Євген Голубєнцев та асистентка Валерія Тарасенко, менеджер та технічний асистент Богдан Бунчак та Анна Літвінова, асистент Стас Туріна та Валентин Радченко, асистентка Катя Лібкінд та Артем Ібадулаєв, Олександр Стешенко та асистент Тимур Ткаченко.
KAT18
Асистенти Лена Софі Біт, Камілло Греве, Ютта Пестгес, Себастьян Язура та художники_ці Ніко Рендель, Сюзанна Кюмпель, Анна Росса
Ohrenkuss (TOUCHDOWN 21)
Катя де Браґанца (координаторка), Анне Ляйхтфус (координаторка текстів), Юрґен Пашен (технічне забезпечення), Бріт Шіллінґ (фото), Вецель Ребах (асистент), Пері де Браґанца (асистентка), Клара Беллебаум (асистентка), Анґела Фрітцен (авторка), Даніел Рауерс (автор) Жан-Марі Мон (художник), Адріан Венцель (автор).
Трохи цитат про резиденцію
Анна Сапон (записано зі слів):
У нас багато різнокольорових квітів. Тут росте багато беріз. А ще можна побачити багато диких звірів. Але є й домашні тварини. Мені тут подобається. Я вже рік ходжу до ательє нормально. Чим я там займаюсь? Я багато рисую і малюю. Пишу тексти. А також вірші, куплети. Мені подобається бути і працювати в ательє нормально.
Наташа Зайбт (записано зі слів):
Вечірнє сонце насолода життям,
Спочиває в далині.
Я теж десь далеко.
Я під душем, щоб отримати задоволення від життя.
Дерева – це мої друзі.
А природа – також душа мого живого життя.
Природа робить все барвистим, насолода життям.
Світло вечірнього сонця падає на моє тіло.
А моя душа сповнена пристрастю
І я насолоджуюся здоров’ям свого життя.
Я немов художник-професіонал малюю життя.
Чую спів птахів знімає напругу життя.
Я хотіла б і залюбки зробила б художній твір для мистецького фестивалю,
Бо я добра художниця.
Слухати звуки природи, мову мистецтва.
Життя – це природа.
Природа кличе мене малювати.
Олександр Стешенко (записано зі слів):
В ательє нормально все добре. Я займаюся майстер-класом для сценаристів. Сам я — головний сценарист в ательє нормально. Вчора ми провели майстер-клас зі сценічної майстерності. А ще були курси з гриму й костюмів. І врешті решт ще й курс для сценаристів. А ще — виготовили логотип. Добрий день. Дякую.
Валентин Радченко (записано зі слів):
Молодці! Все, що я бачив (у Zoom), було добре. Я міг бачити все. Я бачив, як ви працюєте. І всі камери вас показували. Це все, що я хотів сказати. Я побачив усіх німецьких друзів, і це було добре. Мені добре. Я багато працював. І я дякую всім своїм друзям. Я побачив тут багато, і це — добре. Після всього цього я не хочу додому. Ось і все. Сумно, що всі друзі повинні їхати геть. Їх не вистачатиме. Ось так.
Жан-Марі Мон, (записано зі слів):
Гадаю, це добре, що я можу спілкуватися в Zoom з українцями. Будувати твори мистецтва. Я хочу збудувати твір мистецтва. Для початку – щось із звуку.
Жан-Марі Мон, (записано зі слів):
Мистецтво – це круто. Скажімо, виготовляти твори мистецтва. Мистецтво – це здорово.
Це – для знайомства. Я намалювала пані Лібкінд. Бо хотіла з нею познайомитися.
Фото: Катя Лібкінд
Читайте також:
Як волонтерство і менторство допомагає бізнесу та людині
Як компанії можуть покращити свою репутацію та чого очікують споживачі: статистика світових досліджень