Вважається, що «Edinburgh Milkmaid with Butter Churn» (близько 1785 р.) художника Девіда Аллана є одним із перших зображень чорношкірої жінки, коли-небудь створених у Шотландії. Тепер у нього є дім: Національні галереї Шотландії, консорціум з п’яти шотландських галерей в Единбурзі.
Картина була придбана в артдилера, яка перебувала в приватній колекції протягом багатьох років, і, наскільки відомо NGS, ніколи не виставлялася на загальний огляд.
Оскільки про картину ще багато чого невідомо, NGS заявила, що буде рада інформації, коментарям або відгукам про неї.
Починаючи з 1785 року, Аллан створив серію картин і малюнків, де він описав звичайних жителів Единбурга, від солдатів до вантажників-седанів і збивачів масла. На той час, коли Аллан розпочав цей проєкт під назвою «Единбурзькі персонажі», він уже став відомим, малюючи класичні сцени, такі як «Клеопатра, яка плаче над попелом Марка Антонія» (1771) та «Прощання Гектора з Андромахою» (1773).
Проживши за кордоном, у Римі та Лондоні більшу частину свого життя, він повернувся до Шотландії в 1780 році, де зобов’язався ілюструвати звичайні народи та химерні сцени й вірші. У цей період він переважно працював аквареллю та акватинтою, технікою гравюри, на відміну від олії.
Девід Аллан був одним із перших шотландських художників, які малювали сучасне життя та звичаї. За підтримки своїх покровителів, лорда і леді Каткарт з Шоу-парку, поблизу Аллоа, близько 1767 року він подорожував Італією і зацікавився малюванням сцен з вуличного життя. Цей досвід надихнув його застосувати подібний підхід після того, як він повернувся до Шотландії в 1779 році й він звернувся до сучасного життя для своєї теми.
На цій акварелі жінка стоїть босоніж посеред старої шотландської вулиці, ніжно посміхаючись, поклавши одну руку на стегно. У Національній галереї Шотландії повідомили, що мало відомо про картину або того, кого вона зображує, але музей шукає більше інформації. Після деяких реставрацій картину можна буде побачити в музеї.
Крістофер Бейкер, директор європейського та шотландського мистецтва Національної галереї Шотландії, сказав у своїй заяві: «Це неймовірно дивовижна та особлива робота, яка, на нашу думку, сподобається багатьом і, ми сподіваємося, призведе до нових досліджень про її передісторію і, головне, історію зображеної жінки».
Фото на головній: britannica.com
Читайте також:
Портрет Frida Kahlo продали за рекордні 35 млн доларів на Sotheby’s
Гобелени Chromarama: мистецтво для людей із колірною сліпотою