Прем’єра «Нової симфонії Донбасу» в Берліні

22 січня о 21:00 (по Києву) у берлінському театрі P.A.N.D.A. відбудеться прем’єра музичного альбому «Нова симфонія Донбасу», створеного підлітками з прифронтових міст України спільно з німецьким музикантом та композитором Юрієм Гуржи.

Прем’єру можна буде переглянути онлайн на ютуб-каналі театру P .A.N.D.A.

«Нова симфонія Донбасу»

Работа над музичним альбомом тривала у рамках проекту «Misto to go – 2» – другої частини міжнародного театрального проекту зі школярами у шести містах Донбасу: Комишуваха, Троїцьке, Райгородок, Бахмут, Попасна та Миколаївка.

У цьому році команда «Міста з собою» відправилась у подорож музичним Сходом, щоб зібрати нову «Симфонію Донбасу» з його звуків, щасливих чи агресивних фраз, вже забутих або ще й досі модних пісень, голосів донбаських дітей, дідусів та бабусь і ритмів кожного міста. Все, що зараз відбувається на Донбасі — це і є музика. Яку ми беремо з собою.

Юрій Гуржи, музикант та композитор: «Свого першого ранку в Попасній я прокинувся від вибуху. Я не був впевнений, що саме відбувається, і вирішив подивитися новини в телефоні. Про вибухи на Донбасі там нічого не було. Це, мабуть, давно вже нікого не цікавить, подумав я. Зате прочитав, що у Києві святкують 90-річчя кінострічки Дзиґи Вертова «Ентузіазм. Симфонія Донбасу». Яка крута назва, подумав я, відкрив комп’ютер, знайшов папку з нашою новою музикою і перейменував її на «НОВУ Симфонію Донбасу».

Чи пише хтось про Комишуваху, Попасну, Райгородок? Троїцьке? Миколаївку? Виявилося, що пісень таких зовсім небагато. Насправді їх майже не існує. І ми вирішили виправити цю несправедливість. І тут почалося: жіночий футбол, крейдяні гори, клуб «Восток», карантинні обмеження, дрифт на шкільному автобусі донбаським автобаном – про все це ми записали 12 пісень.

Всі діти, з якими мені випала честь співпрацювати на Донбасі, – зірки. В кожній школі, де ми записувалися в кабінетах та холодних актових залах, – майбутні українські Spice Girls, Nicki Minaj, а може й Slipknot. Вихід цього альбому – це не крапка, а тільки початок. Принаймні, я на це сподіваюся».

Автори та виконавці проекту – нова музична група «Misto 2 Go»: учні шкіл Попасної, Комишувахи, Троїцького, Райгородка, Бахмуту та Миколаївки.

Режисер проекту: Георг Жено. Композитор: Юрій Гуржи

Художниця: Анастасія Тарханова Куратор: Ден Гуменний

Тьютори: Альбіна Бакуха, Єгор Макаренко, Віола Стороженко, Софiя Черевик

Більше інформації можна отримати на сайті проєкту: https://www.mistotogo.com/uk/home


Музична індустрія зазнала чималих втрат через пандемію коронавірусу: переноси або повна відміна концертів і музичних фестивалів — це тільки вершина айсбергу. Але тим не менш, вона може похвалитись і досягненнями. Читайте підсумки-2020 та прогнози-2021 від музичної індустрії.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

Анімація на пательні: режисери Wriggles&Robins спекли відео до Дня млинця

Яким би млинцям ви не надавали перевагу, певно ви оціните майстерність режисерів-аніматорів, які спекли 600 млинців, перетворивши їх на відео до Дня млинця.

Бренд морозива Magnum зняв короткометражні аніме про природу насолоди

Два короткометражних аніме для бренда Magnum поєднує та ідея, що пошуки насолоди – дуже людська риса, а розуміння насолоди у кожного своє.

Держкіно презентує онлайн-довідник національних фільмів

Онлайн-довідник «База національних фільмів України» – найповніша база даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України. Держкіно має на меті ...

Юлія Федів

Керівниця УКФ Юлія Федів: «Зміни неможливо запровадити, якщо в них не будуть зацікавлені безпосередні виконавці»

Керівниця УКФ (Український культурний фонд) Юлія Федів розповіла про те, як культурні та креативні індустрії країни пережили кризу та рухаються ...

«Алло, не спиш? Я тебе кохаю». TABASCO створило валентинки для українських брендів

Креативне агентство TABASCO створило валентинки, якими освідчилося своїм клієнтам, бізнес-, інформпартнерам, а також компаніям, з якими реалізовує соціальні проєкти. 14 ...