Нові арт-вітрини ЦУМ

ЦУМ продовжує успішну практику колаборацій з художниками і на початку вересня представив нові вітрини сезону осінь 2019.

Вісім талановитих українських арт-діячів разом з креативним департаментом ЦУМ розробили нові сюжети для вітрин універмагу і відкрили «галерею» для всіх жителів і гостей столиці. А вже сьогодні (18 вересня) заплановане проведення public talk «Краса у недосконалості», який буде присвячений запуску Арт-сезону в центральному універмазі. Слухачами public talk можуть стати всі бажаючі, попередньо зареєструвавшись за посиланням: https://tsum.ua/ua/events/public-talk-krasa-v-nedoskonalosti. Дізнатись детальну інформацію про програму заходу можна на Facebook-сторінці ЦУМ.

У нових вітринах ЦУМ вдалось об’єднати світ моди і мистецтва, додавши історію, урбаністичний контекст, соціальну відповідальність і усвідомленість, а також освітню функцію. У проект було запрошено художників різних напрямків і стилів, об’єднаних однією темою – «Краса у недосконалості». Відео розробки та запуску вітрин:

«Краса – це не ідеальні форми та прагнення до них. Унікальність це і є справжня краса і цінність. Знайти красу в недосконалому і мінливому головне завдання для сучасного мистецтва сьогодні. Можна нескінченно сперечатися про сумісність моди і мистецтва, звеличувати одне або інше. Проте, подібний вид співпраці захопив ці два світи і вже реалізовані численні проекти: Versace і Енді Уорхол в 1991, Louis Vuitton і Джефф Кунс в 2017, Dior і Kaws в 2019 та інші», – коментує Христина Юра, керівник креативного відділу ЦУМ.

Художниця та дизайнер Маша Рева, добре відома по роботі з костюмами для Королівської опери в Лондоні та іншим модним колабораціям, розробила унікальний принт для вітрин ЦУМ в своїй авторській стилістиці, а також зробила спеціальний перфоманс. Маша вже давно тісно співпрацює зі світом моди: участь в Milan Design Week 2019, серія капсульних колекцій з українським брендом Syndicate, співпраця з дизайнерами Симоном Жакмюсом і Рейчл Комі.

Вітрина, яка була створена Jolie Poly (Юлією Полященко), модним фотографом і художником, наповнена символізмом і корінням уходить в українську історію. Для ЦУМ художниця розробила інсталяцію «Мій скарб», яка є коментарем на тему любові людини до прикрашання самого себе, а також це пам’ятник цілком надійному джерелу впевненості в завтрашньому дні.

Текстильні роботи Оксани Левчені – це особливий синтез декоративно-прикладного та сучасного мистецтва. У вітрині ЦУМ вперше представлений один з її килимів і текстильна скульптура. Оксана володіє особливим художнім поглядом – вона бачить красу в повсякденних речах, її підхід до мистецтва і є мистецтво. Художниця створює килими ручної роботи, наповнені особливим змістом, а також є володаркою спеціальної премії за видатну майстерність – London Art Biennale.

BRATY ART – арт-дует братів-близнюків (Іван і Василь Костенко). Спеціально для вітрин ЦУМ брати розробили диптих, який інстальований в двох вітринах універмагу. У своїй роботі вони «говорять» про природу людини. Тіло – не тільки зовнішнє вираження людини, а й внутрішній ландшафт. Художники розробили два колажа, один з яких розміщений на екрані, а інший статичний. Композиція в вітринах розкриває творчий підхід братів, підкреслюючи їх відмінності і схожість.

Вова Воротньов – художник з графіті-бекграундом також представив свій проект в вітрині ЦУМ. Один із прийомів художника – тиражування в різних жанрах (графіті, графіка, живопис) зображення-логотипу, який символізує образ спортивного підлітка. Для оформлення вітрини Воротньов запропонував адаптацію одного з його відомих іміджів у вигляді інсталяції, що складається зі скульптури та малюнку.

Найтаємничішим та інтригуючим стало співробітництво з київською художньою арт-групою Pomme de boue, представники якої під час всього творчого процесу побажали залишитися інкогніто. Арт-група створює мозаїки по всьому місту, залишаючи свої знаки на будинках. Спеціально для вітрини ЦУМ була створена найбільша з їх робіт – унікальна мозаїка, де зображений один з перших в світі вантових мостів «Рибальський міст», на який падає метеорит. Дана споруда знаходиться на Подолі і зараз не функціонує за своїм первинним призначенням – переправа з одного берега на інший, але вона знайшла своє нове призначення і є місцем проведення неформальних зустрічей і заходів.

У співпраці з Юлією Бєляєвою креативна команда ЦУМ розробила дизайн останньої 8-ї вітрини. У вітрині представлена ​​серія скульптур, в яких художниця втілює модифікацію образу людини в момент використання сучасних технологій, відзеркалюючи внутрішнє бачення чи бажане прийняття себе. Автор звертається до класичних скульптурних форм. Для створення скульптур Юлія взаємодіє з реальними людьми, скануючи їх і потім друкуючи 3D форми, таким чином кожна скульптура максимально персоналізована.

 

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Ісландія запрошує туристів погорлати на її просторах

Настав час трохи випустити пару, вважає туристична рада Ісландії, для чого вона запрошує туристів погорлати у всю міць своїх легенів на просторах острова.

Новий Lexus UX таргетується на кожного по-своєму

Lexus і BBDO Ukraine створили таргетинг-кампанію про новинку в авторяду Lexus UX. Звичайно, можна було створити звичний шум навколо появи ...

Маша Єфросиніна і WOG відкривають «Дорогу добра»

З 15 липня мережа АЗК WOG пропонує купувати напої у фіолетових горнятках з єдинорогами. Саме так щороку розпочинається благодійна акція ...

Український інститут запускає програму Ukraine Everywhere

Український інститут розпочав нову онлайн-програму для представлення візуальної культури України за кордоном — Ukraine Everywhere. А також оголошує конкурс проєктних ...

MEGOGO розпочав власне виробництво аудіокнижок

На MEGOGO з’явились перші аудіокнижки власного виробництва. Медіасервіс триматиме фокус переважно на сучасній українській літературі, а також новинках українських видавництв. ...

Диригентка Оксана Линів: якщо ми нічого не створимо всередині — нам нічого буде демонструвати назовні

Оксана Линів — диригентка симфонічного оркестру, яка здобула світове визнання. Донедавна — перша в історії жінка-головна диригентка Опери та філармонійного оркестру в ...