Нові арт-вітрини ЦУМ

ЦУМ продовжує успішну практику колаборацій з художниками і на початку вересня представив нові вітрини сезону осінь 2019.

Вісім талановитих українських арт-діячів разом з креативним департаментом ЦУМ розробили нові сюжети для вітрин універмагу і відкрили «галерею» для всіх жителів і гостей столиці. А вже сьогодні (18 вересня) заплановане проведення public talk «Краса у недосконалості», який буде присвячений запуску Арт-сезону в центральному універмазі. Слухачами public talk можуть стати всі бажаючі, попередньо зареєструвавшись за посиланням: https://tsum.ua/ua/events/public-talk-krasa-v-nedoskonalosti. Дізнатись детальну інформацію про програму заходу можна на Facebook-сторінці ЦУМ.

У нових вітринах ЦУМ вдалось об’єднати світ моди і мистецтва, додавши історію, урбаністичний контекст, соціальну відповідальність і усвідомленість, а також освітню функцію. У проект було запрошено художників різних напрямків і стилів, об’єднаних однією темою – «Краса у недосконалості». Відео розробки та запуску вітрин:

«Краса – це не ідеальні форми та прагнення до них. Унікальність це і є справжня краса і цінність. Знайти красу в недосконалому і мінливому головне завдання для сучасного мистецтва сьогодні. Можна нескінченно сперечатися про сумісність моди і мистецтва, звеличувати одне або інше. Проте, подібний вид співпраці захопив ці два світи і вже реалізовані численні проекти: Versace і Енді Уорхол в 1991, Louis Vuitton і Джефф Кунс в 2017, Dior і Kaws в 2019 та інші», – коментує Христина Юра, керівник креативного відділу ЦУМ.

Художниця та дизайнер Маша Рева, добре відома по роботі з костюмами для Королівської опери в Лондоні та іншим модним колабораціям, розробила унікальний принт для вітрин ЦУМ в своїй авторській стилістиці, а також зробила спеціальний перфоманс. Маша вже давно тісно співпрацює зі світом моди: участь в Milan Design Week 2019, серія капсульних колекцій з українським брендом Syndicate, співпраця з дизайнерами Симоном Жакмюсом і Рейчл Комі.

Вітрина, яка була створена Jolie Poly (Юлією Полященко), модним фотографом і художником, наповнена символізмом і корінням уходить в українську історію. Для ЦУМ художниця розробила інсталяцію «Мій скарб», яка є коментарем на тему любові людини до прикрашання самого себе, а також це пам’ятник цілком надійному джерелу впевненості в завтрашньому дні.

Текстильні роботи Оксани Левчені – це особливий синтез декоративно-прикладного та сучасного мистецтва. У вітрині ЦУМ вперше представлений один з її килимів і текстильна скульптура. Оксана володіє особливим художнім поглядом – вона бачить красу в повсякденних речах, її підхід до мистецтва і є мистецтво. Художниця створює килими ручної роботи, наповнені особливим змістом, а також є володаркою спеціальної премії за видатну майстерність – London Art Biennale.

BRATY ART – арт-дует братів-близнюків (Іван і Василь Костенко). Спеціально для вітрин ЦУМ брати розробили диптих, який інстальований в двох вітринах універмагу. У своїй роботі вони «говорять» про природу людини. Тіло – не тільки зовнішнє вираження людини, а й внутрішній ландшафт. Художники розробили два колажа, один з яких розміщений на екрані, а інший статичний. Композиція в вітринах розкриває творчий підхід братів, підкреслюючи їх відмінності і схожість.

Вова Воротньов – художник з графіті-бекграундом також представив свій проект в вітрині ЦУМ. Один із прийомів художника – тиражування в різних жанрах (графіті, графіка, живопис) зображення-логотипу, який символізує образ спортивного підлітка. Для оформлення вітрини Воротньов запропонував адаптацію одного з його відомих іміджів у вигляді інсталяції, що складається зі скульптури та малюнку.

Найтаємничішим та інтригуючим стало співробітництво з київською художньою арт-групою Pomme de boue, представники якої під час всього творчого процесу побажали залишитися інкогніто. Арт-група створює мозаїки по всьому місту, залишаючи свої знаки на будинках. Спеціально для вітрини ЦУМ була створена найбільша з їх робіт – унікальна мозаїка, де зображений один з перших в світі вантових мостів «Рибальський міст», на який падає метеорит. Дана споруда знаходиться на Подолі і зараз не функціонує за своїм первинним призначенням – переправа з одного берега на інший, але вона знайшла своє нове призначення і є місцем проведення неформальних зустрічей і заходів.

У співпраці з Юлією Бєляєвою креативна команда ЦУМ розробила дизайн останньої 8-ї вітрини. У вітрині представлена ​​серія скульптур, в яких художниця втілює модифікацію образу людини в момент використання сучасних технологій, відзеркалюючи внутрішнє бачення чи бажане прийняття себе. Автор звертається до класичних скульптурних форм. Для створення скульптур Юлія взаємодіє з реальними людьми, скануючи їх і потім друкуючи 3D форми, таким чином кожна скульптура максимально персоналізована.

 

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Реалізм, гумор і гострі теми: батьки та діти в креативних кампаніях

Ці шість робіт з архівів «Каннських Левів» показують, якими постають справжні батьки та діти в креативних кампаніях. Навіть якщо ті діточки чотирилапі.

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

X-RAY Marketing Awards. Огляд номінації «Соціальний проєкт року»

Розпочалось голосування за найкращі проєкти креативних індустрій у межах щорічної премії X-RAY Marketing Awards від онлайн-медіа MMR та бізнес/медіа бюро ...

Everydays – The First 5000 Days

Аукціонний дім Christie’s вперше виставив на аукціон цифровий витвір мистецтва

Аукціонний дім Christie’s вперше виставив на продаж цифровий витвір мистецтва — колаж «Everydays – The First 5000 Days» («Кожен день — ...

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

Розпочалось голосування за найкращі проєкти креативних індустрій у межах щорічної премії X-RAY Marketing Awards від онлайн-медіа MMR та бізнес/медіа бюро ...

Український діджей створив відеопроєкт, щоб допомогти малим виробництвам вина та їжі Північної Італії

Український діджей та засновник формації DJBuro Влад Фісун відібрав платівки італійських продюсерів та поєднав мікс із приватним відео, відзнятим торік ...

Banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС

Креативна агенція banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС, щоб привернути увагу до зникнення місць пам’яті. Мало хто знає, ...