Навіть авторам, які створюють вигадані пейзажі, іноді потрібні вказівки. Це стає зрозуміло з «Mapping Fiction», нової виставки в бібліотеці Хантінгтона, художньому музеї та ботанічному саду в Каліфорнії, яка досліджує, як автори та картографи створювали карту фантастичних світів, схожих і не схожих на наш.
Виставка збігається зі столітнім ювілеєм творчості Джеймса Джойса «Улісс » і, безперечно, кільком реліквіям, пов’язаних із книгою, включаючи копію першого видання, машинописну чернетку одного з її розділів та різні глибокі відбитки Дубліна.
Але не лише річниця роману Джойса надихнула на створення шоу, пояснила Карла Нільсен, куратор літературних колекцій Huntington, яка організувала цю роботу.
«Джойс категорично не хотів, щоб „Улісс“ був опублікований зі схемою, картою Дубліна чи будь-яким типом пояснень, — сказав Нільсен у заяві. — Його опір спонукав мене задуматися про те, як функціонують карти, коли вони вставлені в друкований роман. Як вони впливають на те, як читачі уявляють оповідь?»
Близько 70 предметів, зібраних із колекції музею, пропонують глядачам відповіді на підказку куратора. Серед визначних моментів — складні карти, які супроводжували ранні видання трилогії Дж. Р. Р. Толкіна «Володар кілець», «Острів скарбів» Роберта Луїса Стівенсона та «Викрадені» та «Гра престолів» Джорджа Р. Р. Мартіна. Тим часом намальовані Октавією Е. Батлер — і неопубліковані — діаграми її власних уявних пейзажів дають змогу зазирнути в процес написання «Притчі про таланти» та «Притчі про трюктера » (які ніколи не були опубліковані).
Для шанувальників рідкісних книг є багато особливих пропозицій, як-от ранні видання «Ель Інгеніозо Ідальго Дон Кіхот де ла Манча » Мігеля де Сервантеса, «Подорожі Гуллівера» Джонатана Свіфта та «Навколо світу за 80 днів» Жуля Верна. Остання представлена поряд зі старовинною настільною грою, натхненною Неллі Блай, журналісткою, яка сама обійшла навколо світу після публікації роману Верна. (Їй знадобилося всього 72 дні).
Дивіться більше зображень із «Mapping Fiction» нижче.
Читайте також:
Interscope Records та LACMA об’єдналися для показу творів, натхнених музикою