Цього тижня в Європі запустили нову платформу під назвою «Netflix для італійської культури», яка транслює різноманітний контент, починаючи від живих опер і документальних фільмів, закінчуючи віртуальними екскурсіями та музейними виставками. Ініціатива спрямована на популяризацію італійської культури в усьому світі, вивчаючи нові джерела доходу для культурних закладів, які борються з пандемією.
За підтримки міністерства культури Італії, онлайн-платформа ITsART була відкрита 23 листопада і тепер доступна у 26 країнах Європи, перш ніж наступного року запуститься глобальне розширення в США та Китаї.
Бібліотека платформи налічує понад 1275 найменувань, розділених на три розділи: «сцена» для шоу сценічного мистецтва, «сайти» для віртуальних екскурсій історичними місцями та музеями, а також розділ «історії», де можна дивитися кіно та документальні фільми.
Значна частина його контенту береться від його партнерства з більш ніж 100 культурними закладами Італії. Не бракує відомих авторів, зокрема Галереї Uffizi, Галереї Borghese та Alleria d’Arte Moderna e Contemporanea di Roma, а також Peggy Guggenheim Foundation та Fondazione Prada. Глядачі також зможуть подивитися вистави таких театрів, як Teatro alla Scala та Teatro dell’Opera di Roma. Платформа також уклала угоду з Cinecittà, культовою італійською кіностудією, а також низкою кінокомпаній і кінофестивалів.
«Нашою метою було забезпечити спільну платформу, яка зможе охопити зростаючу аудиторію споживачів італійського мистецтва та культури в усьому світі, водночас підтримуючи сектор сценічного та візуального мистецтва», — сказав Мейда Гвідо Казалі, генеральний директор ITsART. Контрольний 51% акцій організації належить Cassa Depositi e Prestiti, інвестиційному банку уряду Італії. Частка, що залишилася, належить її технологічному партнеру Chili зі штаб-квартирою в Мілані.
Щоб стати учасником платформи, потрібна безкоштовна реєстрація, але деякі найменування доступні безкоштовно з рекламою. Інші доступні на основі оплати за перегляд, ціна від 2,90 євро (3,25 долара США) за фільм до 9,90 євро (11 доларів США) за живу оперу.
ITsART можна переглядати на більшості цифрових пристроїв, а його вміст доступний із субтитрами італійською, англійською, французькою, німецькою та іспанською мовами.
Платформа буде далі розширюватися шляхом більш оригінального вмісту, і планується можливе міжнародне розгортання в США та Китаї, хоча невідомо, чи буде платформа співпрацювати з місцевими установами в цих країнах.
Стан Італії під час світового карантину
Як і більшість місць у всьому світі, країна, відома чудовою їжею, культурою та пейзажами, сильно постраждала від пандемії, втративши 121 мільярд євро (161 мільярд доларів) у 2020 році через обмеження на поїздки. Через карантин заклади культури втратили мільйони відвідувачів.
Хоча туризм в Італії відновився цього літа, оскільки рівень зараження зменшився, індустрія ще не повернулася до рівня до епохи Covid. Також існує побоювання щодо невизначеності щодо чергового раунду карантину в Європі на тлі недавнього сплеску випадків Covid-19. Установи в Австрії та німецькій землі Саксонії були змушені закрити цього тижня.
Читайте також:
Як створити мистецькі середовища в регіонах, віддалених від обласного центру? Кейс проєкту «Фронтера»
Міланський музей del Novecento отримав позику, щоб показати приватну колекцію футуристичного мистецтва