Укрліт без журби: як портрети літературних класиків почали усміхатися

До Дня української мови та писемності запустився культурний проєкт «ЛітДвіж». Команда оновила портрети класиків української літератури і подарує готові постери у друкованому форматі всім школам Києва. На сайті можна завантажити всі портрети літературних класиків безкоштовно для будь-якої організації, або замовити комплект у школу свого міста. 

«ЛітДвіж» — некомерційний культурний проєкт, який заснувала команда піар-агенції HAVAS PR Kyiv за підтримки видавництва «Ранок» та громадської спілки «Освіторія».

Місія проєкту — формувати в молоді позитивне сприйняття української літератури та її авторів.

Для цього 9 листопада, у День української мови та писемності, запустився litdvizh.com, на якому можна почитати «двіжові» історії українських письменників. Кожна українська школа може зробити передзамовлення на постери з письменниками. А у шкіл Києва є можливість забрати переосмислені портрети літературних класиків уже з цього понеділка безкоштовно в «Освіторія хаб» за адресою Московська, 2.

На сайті «ЛітДвіж» можна знайти небанальні історії із життя 12-ти апостолів української літератури. Серед них: Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Олександр Довженко, Пантелеймон Куліш, Остап Вишня, Микола Хвильовий, Павло Тичина, Ольга Кобилянська та Іван Нечуй-Левицький. 

«”ЛітДвіж” було створено тому, що ми цінуємо культурну спадщину нашої країни та хочемо, щоб молоде покоління захоплювалося нашими письменниками. Ми віримо, що проєкт допоможе знизити рівень упередженості щодо української літератури. А також продемонструє, що українські автори це талановиті “двіжові” цікаві особистості, а не зажурені і сповнені скорботи похмурі обличчя в підручниках, — зазначає команда «ЛітДвіжу». — Адже українська література — це також про її кльових письменників, які обожнювали пармезан із вином, пранкерили друзів, придумували нові слова, творили-робили-страждали-закохувалися і не забували посміхатися».

Тарас Шевченко
Ольга Кобилянська
Леся Українка
Іван Франко
Григорій Сковорода

Проєкт планує залучати волонтерів та всіх охочих розвивати українську літературу.

Партнерами проєкту стало видавництво «Ранок», яке взяло на себе друк усіх комплектів. А також громадська спілка «Освіторія», яка здійснюватиме інформаційну підтримку та у хабі якої можна буде забрати друковані постери для школи. 

Дізнатися більше про проєкт, прочитати «‎двіжові історії» письменників, завантажити постери, а також стати волонтером проєкту можна на сайті «ЛітДвіжу».


Про любов до літератури та усвідомлений розвиток читайте в розмові літературознавиці, педагогині та журналістки Галини Пуліної та засновника Відкритого Університету U Дем’яна Ом в рамках проєкту «Філософський Сад».

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Львівські стартапери відтворять 3D-моделі втрачених пам’яток Львова

Львівські фахівці працюють на створенням нового виду туризму — інтерактивний туризм. Команда Chameleon Age відтворює 3D-моделі втрачених пам’яток Львова. Зокрема, ...

Вакцина робить світ відкритим. Google випустив новий життєствердний ролик

Google опублікував на YouTube ролик, який закликає людей вакцинуватися. Використовуючи пошукові запити Google, ролик наочно демонструє повернення країн та людей від ...

Пошуки кращого. Hyundai запускає кампанію на користь електрифікації автомобілів

Hyundai та агенція Innocean Berlin запустили європейську кампанію з метою сприяння електрифікації своїх автомобілів. Ролик для кампанії знято Себастьяном Штрассером, ...

В Італії офіційно заборонили цензуру в кінематографі

Міністерство культури Італії остаточно врегулювало закон про цензуру в кінематографі. Згідно закону, в країні забороняється перешкоджати виходу фільму або намагатися ...

Фестиваль креативності Cannes Lions 2021 року пройде лише онлайн

Фестиваль креативності Cannes Lions 2021 року пройде лише онлайн

Організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions оголосили, що фестиваль цього року пройде лише онлайн, з 21 по 25 червня. Нагадаємо, ...

Французькі дизайнери запропонували робити з жувальної гумки коліщата для скейтів

Проєкт пропонує циркулярну систему, яка дозволяє збирати в містах шматочки жувальної гумки і робити з неї кольорові коліщата для скейтбордів.