Платформа Photocrowd оголосила 10 найкращих «картопляних» фото

Суддівська комісія, скликана онлайн-платформою для фотографів, обрала десять найкращих цьогорічних «картопляних» фото: від фотопортретів самих коренеплодів до практично документальних фото про те, як саджають картоплю.

Переможці конкурсу Potato Photographer of the Year (PotatoPOTY 2020) були обрані з тисяч робіт-претендентів. І перше місце здобула фотографія, на якій картоплі (вперше після карантину!) роблять стрижку та зачіску.

Конкурс, ініційований платформою Photocrowd, шукав «унікальні та креативні способи зобразити картоплю». Серед призів була камера Fujifilm XA-7 та річний абонемент на членство в Королівському фотографічному товаристві Великобританії. Кошти, зібрані в ході конкурсу, будуть перераховані на користь благодійної організації Trussell Trust, яка забезпечує харчами людей, потерпілих від пандемії COVID-19.

Перша десятка «картопляних» фото

Про роботу «Кінець карантину» Рея Спенса, що посіла перше місце, член журі Найджел Етертон (Nigel Atherton), редактор журналу «Amateur Photographer», сказав так: «Цій роботі вдалося перенести на картоплю одну з дуже типових карантинних тем. Потрібна неабияка уява, щоб побачити у порослій картоплі кошлату голову. І до того ж це фото створене з гумором».

End of Lockdown – Ray Spence

Друге місце отримала фотографія Девіда Вайта з простою назвою «Картопля», де цей коренеплід схожий, за словами Етертона, на інопланетну істоту.

Potato David White

Третє місце дісталося Емі Д’Агорн та її фото «Суворі ринкові критерії», яка являє собою колаж-автопортрет у масці з картопляних очисток. Ця робота є своєрідною критикою великих корпорацій у сільському господарстві. Як пояснює авторка фото: «Це зображення торкається теми народної медицини та традиційних сільськогосподарських практик і того, як великі корпорації користуються цими знаннями, щоб розширювати свій ринковий вплив».

Tight Market Specifications – Amy D’Agorne

Ще одна робота Д’Агорн увійшла в першу десятку «картопляних» фото, посівши дев’яте місце. Це також автопортрет під назвою «2030». У ньому вона досліджує тему тієї масової істерії, яка на початку карантину призвела до пустих полиць в магазинах.

2030 – Amy D’Agorne

На фото без назви Тови Кренцман можна побачити групу людей, які начебто всі разом, але водночас кожен на самоті, чистять картоплю. Тут дуже вміло використане освітлення маленької кухні і точно передане те відчуття клаустрофобії, яке багато кому довелося відчути під час карантину.

Tova Krentzman

Серед інших переможців є фото «Посадка картоплі на острові Джерсі» Пітера Губерта, яке було відзначено завдяки свої майстерній композиції. Одразу видно, яка це тяжка робота, зазначили судді.

Planting Jersey Royals – Peter Hubert

Фото Лаури Гібо є портретом картоплини, що скидається на дещо середнє між тюленем та єдинорогом. А фотограф Джастін Квінелл запхнув собі до рота крихітну врізну камеру 110, щоб зробити фото усміхненого чипса, який ось-ось опиниться на зубах.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Львівські стартапери відтворять 3D-моделі втрачених пам’яток Львова

Львівські фахівці працюють на створенням нового виду туризму — інтерактивний туризм. Команда Chameleon Age відтворює 3D-моделі втрачених пам’яток Львова. Зокрема, ...

Вакцина робить світ відкритим. Google випустив новий життєствердний ролик

Google опублікував на YouTube ролик, який закликає людей вакцинуватися. Використовуючи пошукові запити Google, ролик наочно демонструє повернення країн та людей від ...

Пошуки кращого. Hyundai запускає кампанію на користь електрифікації автомобілів

Hyundai та агенція Innocean Berlin запустили європейську кампанію з метою сприяння електрифікації своїх автомобілів. Ролик для кампанії знято Себастьяном Штрассером, ...

В Італії офіційно заборонили цензуру в кінематографі

Міністерство культури Італії остаточно врегулювало закон про цензуру в кінематографі. Згідно закону, в країні забороняється перешкоджати виходу фільму або намагатися ...

Фестиваль креативності Cannes Lions 2021 року пройде лише онлайн

Фестиваль креативності Cannes Lions 2021 року пройде лише онлайн

Організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions оголосили, що фестиваль цього року пройде лише онлайн, з 21 по 25 червня. Нагадаємо, ...

Французькі дизайнери запропонували робити з жувальної гумки коліщата для скейтів

Проєкт пропонує циркулярну систему, яка дозволяє збирати в містах шматочки жувальної гумки і робити з неї кольорові коліщата для скейтбордів.