Ви раптом виявилися змушені працювати вдома. Замість кулера у вас капає кран, замість стола у вас власні коліна, а всі колеги обговорюють ваших дітей. Просто чудово! Але могло б бути ще краще. Для повного щастя вам потрібен домашній офіс – щось зручне, помірно серйозне і сповнене натхнення. І бути він може яким завгодно. Стильним! Унікальним! Як в кіно!
Тож замість того, щоб гортати журнали з інтер’єрного дизайну в пошуках ідей, як це зазвичай робиться, чому б не пошукати натхнення у улюбленого кінорежисера?
Відтак страхова компанія Budget Direct створила інтер’єри домашніх офісів у стилі семи відомих кінорежисерів, чиї фільми вирізняються своєю характерною естетикою.
1. Софія Коппола
В плані інтер’єрів Софія Коппола найбільш відома розкішним модернізмом готельних номерів з фільму «Труднощі перекладу». Але згодом в її інтер’єрах з’являється також витончений вінтажний стиль, барокові вигини ліній, пастельні кольори та біле тло.
2. Вес Андерсон
З кожним наступним фільмом цей режисер все більше бере на себе роль дизайнера. Його інтер’єрам властива симетрія, експресіонізм та певна театральність.
Щоб відтворити стиль «Родини Тененбаумів» дизайнери сполучили яскраві кольори та продуманий хаос з ретельно вивіреним розташуванням меблів.
Ця стіна наче каже: «Тут я був».
Книги кажуть: «Таким я є».
А масивний стіл каже: «Я тут надовго».
3. Сестри Вачовскі
Фільм «Матриця», який приніс Вачовскі славу, став визначальним для 1990-х років. Цій трилогії притаманна кіберпанківська естетика, яка стала цікавою та іконічною ще й тому, що, як виявилося, епоха інтернету насправді виглядає зовсім не так.
Домашній офіс в стилі Вачовскі символізує крах цивілізації: постіндустріалізм, старі офісні меблі 1980-х років… Такий офіс може стати непоганим проєктом для любителів вдихнути нове життя в старі речі.
4. Пон Чжун Хо
Світову славу цьому корейському режисерові приніс минулого року фільм «Паразити», який здобув чотири Оскари, але завзяті кіномани можуть також пригадати такі його фільми як триллер «Спогади про вбивство» та постапокаліптичний «Снігобур».
Попри всю різноманітність його фільмографії, цьому режисерові також притаманний власний візуальний стиль. Скляні панелі, трохи дикої природи і велика увага до джерел світла: від вікон до комп’ютерних екранів.
5. Девід Лінч
Всім відомо, як виглядає домашній офіс Девіда Лінча, але якщо вас цікавить щось просторіше та кольоровіше, то тут натхнення варто черпати, скоріше, з його фільмів.
Так, його перші фільми були чорно-білими, а «Дюна» сповнена чорного кольору. Але відтоді Девід Лінч наочно довів, що навіть яскраві кольори здатні бути водночас і стильними, і моторошними. Для домашніх офісів в стилі цього режисера візьміть червону кімнату з «Твін Пікс», додайте стилю Америки 1950-х і запишіть вітання на автовідповідач задом наперед для антуражу!
6. Жан-П’єр Жене
Світи Жана-П’єра Жене – часто не те місце, де ви б хотіли жити та працювати. Але це не робить їх менш цікавими.
Фільм «Амелі» взяв похмурі візуальні мотиви Жене, додав їм чарівності і помістив у Париж кольору сепії. Щоб створити інтер’єр домашнього офісу в стилі «Амелі», починайте з кольорової гами різдвяної ялинки, а потім ще прочешіть блошині ринки, Etsy та eBay у пошуках цікавинок.
7. Педро Альмодовар
Коли Альмодовар розповідав про свій фільм «Жінки на межі нервового зриву», він згадував, що якби у нього тоді були гроші та зв’язки, він би запросив дизайнером Девіда Гокні. Але 30 років та 14 фільмів по тому вже його власна естетика стала чимось легковпізнаваним і унікальним саме для нього.
Якщо всі елементи однаково кидаються в очі, жоден з них не вирізнятиметься з-поміж інших. Для домашніх офісів в стилі Альмодовара годиться все. Звісно, якщо це «все» достатньо претенціозне.
Дизайн офісу+дизайн фільму
Режисери, може, й не дизайнери інтер’єрів, але вони дійсно знають, як створити естетику фільму та що вони хочуть сказати своїм творчим доробком. Вони наділяють кімнату не лише стилем, але й історією, власним характером та драматизмом. Тож, якщо ви облаштовуєте свій домашній офіс на власний смак та розсуд, ось кілька варіантів, які ви не знайдете у каталогах меблів.