• Про проєкт
  • Контакти
  • Логін
CreativityUA - Official CIAU Media
  • Ідеї
  • Інсайти
  • Ремесло
  • Бізнес
  • Люди
  • М’язи
  • Тренди
  • Натхнення
  • Більше
    • Всі новини
    • Відео
    • Спецпроєкти
      • LIONS Live
      • Креативний дайджест
      • Cannes Lions 365
      • Філософський Сад
      • Комунікації для культурних менеджерів
      • Знакові проєкти України
Немає результатів
Переглянути всі результати
Creativity Ukraine
  • Ідеї
  • Інсайти
  • Ремесло
  • Бізнес
  • Люди
  • М’язи
  • Тренди
  • Натхнення
  • Більше
    • Всі новини
    • Відео
    • Спецпроєкти
      • LIONS Live
      • Креативний дайджест
      • Cannes Lions 365
      • Філософський Сад
      • Комунікації для культурних менеджерів
      • Знакові проєкти України
Немає результатів
Переглянути всі результати
Creativity Ukraine
Головна Новини

Заява УКФ щодо конкурсного відбору 2021 року

25 Травня, 2021
Час прочитання: 2 хв.
A A
УКФ
Share on FacebookShare on Twitter

У мережі поширюється пулл історій під хештегами #занепідтримкиУКФ та #негодні: так представники проєктів-заявників на деякі грантові програми Українського культурного фонду висловлюють своє обурення відмовами у підтримці, які вони отримали від Наглядової ради Фонду.

Нагадаємо:

З п’ятниці, 21 травня, деякі проєкти-заявники на грантові програми УКФ (зокрема, проєкти, які подавались на програму «Знакові події», ЛОТ 1 «Знакові події в Україні») почали отримувати від Фонду лист-відмову в підтримці з одним і тим же формулюванням:

«Шановний Заявнику! У 2021 році ми реалізуємо вже четвертий конкурсний відбір на отримання державної підтримки культурно-мистецьких проектів. На 11 конкурсних програм Українського культурного фонду надійшло 3217 заявок. Відповідно до Порядку проведення конкурсу ваш проект було винесено на схвалення Наглядової ради. Відповідно до Закону про Український культурний фонд (ст. 7 п. 1) ваш проект після схвалення Дирекцією був винесений на розгляд Наглядової Ради Фонду. Наглядова Рада Фонду на засіданні 20.05.2021 року прийняла рішення не підтримувати ваш проект через невідповідність пріоритетом обраного ЛОТ-у та програми в цілому та/або через відсутність демонстрації потенціалу позитивної динаміки масштабування та/або не врахування загальних стратегічних цілей Фонду. Через велике навантаження Фонд не надає додаткових роз’яснень щодо причин відхилення та не приймає апеляції на рішення Наглядової Ради. Ми вдячні за ті зусилля, яких ви доклали для участі у конкурсній програмі Фонду. Фонд надзвичайно цінує вашу довіру до конкурсу УКФ та конструктивне сприйняття результатів конкурсу. Щиро сподіваємося на розуміння прийнятого рішення. Запрошуємо вас слідкувати за новинами на нашому сайті та долучатися до інших можливостей Фонду. Команда Українського культурного фонду».

Лист від УКФ
Скрін листа з відмовою, який отримав V Форум креативних індустрій: номер 6 у рейтинговому реєстрі програми «Знакові події», ЛОТ 1 «Знакові події в Україні», проєкт отримав 475 балів (із 500-та можливих) від експертів

Проєкти, які отримали відмову від Наглядової ради Фонду, займають топові позиції у рейтинговому реєстрі програми «Знакові події». Проєкти пройшли перші три етапи відбору і отримали високі бали від експертної ради. Так, максимальна кількість балів від одного експерта, згідно Порядку проведення конкурсного відбору проєктів 2020, — 100. Максимальна кількість балів після оцінювання проекту п’ятьма експертами — 500, що становить суму балів усіх експертів. Весь реєстр проєктів можна переглянути за цим посиланням. 

Сьогодні Український культурний фонд на своєму сайті опублікував заяву щодо конкурсного відбору 2021 року:

«Цьогоріч конкурсний відбір відбувається із запізненням, спричиненим великою кількістю проєктів, що були подані у Фонд (найбільша кількість за чотири роки). Команда Фонду злагоджено працює над тим, щоб грантовий сезон 2021 відбувся, попри те, що нині УКФ перебуває на етапі змін у її виконавчому та розпорядчому органі – Дирекції, чекає вступу на посаду новообраний виконавчий директор, який наразі проходить перевірки відповідно до вимог до цієї посади, розпочалася ревізія фінансово-господарської діяльності Фонду за попередні три роки. УКФ просить з розумінням поставитись до цих об’єктивних факторів. 

Наразі Дирекцією та Наглядовою Радою опрацьовано проєкти, подані на програми «Знакові події», «Культура. Туризм. Регіони», «Аудіовізуальне мистецтво», «Інклюзивне мистецтво». На черзі програми «Аналітика культури», «Навчання.Обміни. Резиденції.Дебюти», «Інноваційний культурний продукт». 

Наглядова Рада та Дирекція висловлюють свою консолідовану позицію щодо принципів відкритості та прозорості, які є засадничими для роботи Фонду. 

Відповідно до етапів конкурсного відбору проєкт (після експертного оцінювання та погодження Дирекцією) проходить схвалення Наглядовою Радою УКФ, якщо його бюджет перевищує або дорівнює 150 мінімальним заробітним платам. Проєкт розглядається членами Наглядової Ради, які беруть участь у засіданні за умов наявності кворуму. Під час ознайомлення із проєктами беруться до уваги пріоритети ЛОТ-у тієї чи іншої програми, інституційна спроможність заявників, їхня успішна попередня діяльність, а також доброчесність щодо поданої інформації та документів. 

Під час обговорення проєктів на засіданні члени Наглядової Ради зважали на відповідність таким критеріям: масштабність та потенційний вплив проєкту на цільову аудиторію, її кількість та реалістичність виконання заявлених цілей, перспективи розвитку проєкту, географію відібраних проєктів з потенційним залученням всіх регіонів України, актуальність ідеї проєкту, сталість розвитку як проєкту, так і організації, спроможність заявника щодо залучення власних коштів чи співфінансування, прозорість та доцільність формування витрат кошторису. Наглядова Рада також зважала на стратегічний підхід УКФ – розмаїття та наявність всіх культурних проєктів, а не лише одного напряму, наприклад, фестивалей.

Окремо наголошуємо, що процедура схвалення Наглядовою Радою кожного проєкту не є автоматичним процесом, а передбачає персональне голосування членів Наглядової Ради, присутніх на засіданні. Розглядаючи проєкти, Наглядова Рада враховує коментарі Дирекції та Комісії з розгляду проєктів. Якщо під час голосування присутніх на засіданні членів Наглядової Ради проєкт не набирає більшості голосів, він вважається відхиленим.

Крім того, необхідно розуміти, що переговорні процедури та робота експертів є одними з етапів конкурсу. А його завершення – це розгляд проєктів Наглядовою Радою за присутності Дирекції та голосування окремо по кожному проєкту. 

Економію коштів за тими програмами, які вже були розглянуті Наглядовою Радою і Дирекцію Фонду, буде спрямовано на оголошення додаткового конкурсу в ЛОТ-і 4 “Знакові події в історії України” (програма “Знакові події”) для підтримки масштабних подій, присвячених 30-річчю Незалежності України. 

Наглядова Рада УКФ цінує роботу експертів експертних рад Фонду, завдяки якій проєкти пройшли ґрунтовний аналіз незалежних представників професійного середовища. І просить зважати на повноваження, покладені на Наглядову Раду Фонду відповідно до ст. 7 Закону Про «Український культурний фонд». 

УКФ вдячний представникам культурної спільноти за небайдужість до діяльності Фонду та прагнення покращити процедуру конкурсного відбору».

Джерело

Теги: #занепідтримкиУКФгрантиконкурскреативні індустріїкультурамистецтвоскандалУКФ

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

Етика у дизайні: старт першого національного дослідження про професійні цінності українських дизайнерів
Аналітика

Етика у дизайні: старт першого національного дослідження про професійні цінності українських дизайнерів

26 Червня, 2025

Громадська організація Design for Ukraine оголосила про запуск першого в Україні масштабного дослідження, присвяченого професійній етиці у сфері дизайну. Через онлайн-опитування команда хоче з’ясувати, як українські дизайнери та дизайнерки сприймають...

Читати даліDetails

Фонд «Підтримай Третю штурмову» та Projector запустили відкритий бриф на створення постеру для всеукраїнської кампанії

В Україні з’явиться каталог креативних індустрій

РЕКОМЕНДОВАНО

Відповідальність

ВРК створює нову категорію в комунікаціях – Військова реклама (Military advertising)

20 Червня, 2025
Маркетинг і Комунікації

Оголошено переможців Київського Міжнародного Фестивалю Реклами 2025

2 Червня, 2025

БІЛЬШЕ МАТЕРІАЛІВ

Effie Ukraine 2025: 93 шанси на визнання ефективності
Інсайти

Effie Ukraine 2025: 93 шанси на визнання ефективності

25 Червня, 2025
Принципи понад процеси: новий посібник WFA та VoxComm щодо вибору агенції
Інсайти

Принципи понад процеси: новий посібник WFA та VoxComm щодо вибору агенції

25 Червня, 2025

Про медіа

CreativityUA – ми пишемо про креатив, що трансформує бізнес, змінює людину та розвиває суспільство. Надаємо можливість брендам та особистостям ділитись досвідом та цікавою інформацією. Тримаємо в курсі важливих новин креативних індустрій і надаємо майданчик для поширення свіжих думок.

Тематичні напрями

  • Творчість і дизайн
  • Бізнес та Інновації
  • Маркетинг і Комунікації
  • Культура і Життя
  • Наука і Технології
  • Розвиток і Ефективність
  • Суспільство та Держава
  • Фестивалі та можливості
  • Відповідальність

Контакти

Відділ реклами

Імейл редакції

+380 44 221 6131

Новини Каннських Левів в Україні

Cannes LIONS 365  |  LIONS Live

Подкаст Creative Digest

Soundcloud  |  Apple Podcasts |  Google Podcasts

Ми у соцмережах

© 2021 CreativityUA | Офіційне медіа Асоціації Креативних Індустрій України | CIAU

Політика конфіденційності

З поверненням!

Увійдіть з логіном Facebook
Увійдіть з логіном Google
OR

Увійти в обліковий запис

Забули пароль?

Відновіть свій пароль

Будь ласка, введіть своє ім'я користувача або адресу електронної пошти, щоб скинути пароль.

Увійти
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • РУБРИКИ
    • Ідеї
    • Інсайти
    • Ремесло
    • Бізнес
    • Люди
    • М’язи
    • Тренди
    • Натхнення
  • ТЕМАТИКА
    • Маркетинг і Комунікації
    • Бізнес та Інновації
    • Творчість і дизайн
    • Культура і Життя
    • Розвиток і Ефективність
    • Наука і Технології
    • Суспільство та Держава
    • Фестивалі та можливості
  • СПЕЦПРОЄКТИ
    • Cannes Lions 365
    • LIONS Live
    • Креативний дайджест
    • Філософський Сад
    • Комунікації для культурних менеджерів
    • Знакові проєкти України
  • ТИП МАТЕРІАЛУ
    • Новини
    • Добірки
    • Історії
    • Точка зору
    • Інтерв’ю
    • Аналітика
    • Відео
    • Події

© 2021 CreativityUA | Офіційне медіа Асоціації Креативних Індустрій України | CIAU

Цей вебсайт використовує файли cookie. Продовжуючи користуватися цим вебсайтом, ви даєте згоду на використання файлів cookie. Відвідайте сторінку Політика конфіденційності.