Tree Canopy Lab Google створює мапу зелених насаджень у містах

Вчора компанія Google оприлюднила новий інструмент, який здатен вирахувати, де саме в містах не вистачає дерев. Зазвичай міста тепліші, ніж території навколо них, оскільки будівлі та асфальт накопичують тепло. Але є досить простий спосіб дещо зрівняти температуру міста і заміських територій – просто посадити дерева, там де їх у місті замало. Тому Tree Canopy Lab Google використовує аерофотозйомку та штучний інтелект, щоб з’ясувати, де розташоване кожне дерево в місті. Після чого ця інформація переноситься на інтерактивну мапу разом із додатковими даними про щільність заселення та температуру повітря в різних районах.

Розробники сподіваються, що нові зелені насадження допоможуть містам адаптуватися до умов глобального потепління і навіть врятують життя під час аномальної спеки влітку.

Пілотна версія такої мапи зелених насаджень була запущена в Лос-Анджелесі, але компанія Google стверджує, що вона готує аналогічні мапи для сотень інших міст. Експерти в галузі містобудування, зацікавлені в такому інструменті, можуть надіслати свій запит у Google за допомогою цієї форми.

Google стверджує, що цей інструмент допоможе містам заощадити час та гроші, які вони б витратили на оцінку стану зелених насаджень. Адже зазвичай для цього доводиться відправляти людей обходити район за районом. В тому ж Лос-Анджелесі свого часу спробували застосовувати технологію LIDAR для автоматичного нанесення зелених насаджень на мапу, але це виявилося недешево і доволі повільно. Натомість новий інструмент Tree Canopy Lab Google є безкоштовним і регулярно оновлюватиметься за допомогою аерофотозйомки, яка й так ведеться для Google Карт.

Міський тепловий острів

Аномальна спека – один з найбільш задокументованих наслідків зміни клімату. В США через таку спеку гине більше людей, ніж у будь-якому іншому погодному катаклізмі. Ефект міського теплового острову робить міста особливо небезпечними, оскільки вони виявляються щонайменше на 3 градуси Цельсія тепліші, ніж сільська місцевість. А вночі цей розрив може становити понад 12 градусів Цельсія. Тобто на якусь суттєву прохолоду після спекотного дня у містах розраховувати не доводиться.

Є кілька способів, у які дерева можуть охолодити розпечене місто. Вони дають тінь від сонця і випускають вологу, коли температура повітря піднімається. Аналогічно, шляхом потовиділення, охолоджується й тіло людини. За даними Управління з охорони довкілля США це дозволило б знизити максимальну температуру влітку десь на 5 градусів Цельсія.

Зокрема, в Лос-Анджелесі Tree Canopy Lab Google показала, що найспекотнішими є зазвичай ті райони, де проживає найбільше людей. Водночас саме там зелених насаджень найменше. Тобто люди, які потерпають від спеки найбільше, не мають способу їй протидіяти.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Терміново! Фестиваль Cannes Lions 2021 року буде лише цифровим

Організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions оголосилив, що фестиваль цього року буде лише в Інтернеті, відмовившись від свого січневого оголошення ...

Французькі дизайнери запропонували робити з жувальної гумки коліщата для скейтів

Проєкт пропонує циркулярну систему, яка дозволяє збирати в містах шматочки жувальної гумки і робити з неї кольорові коліщата для скейтбордів.

Нові та чудернацькі модні колекції: вбрання для людей, тварин і рослин

Щось із такого вбрання для людей, тварин і рослин є жартом, щось – результатом розвитку товарів для домашніх улюбленців, а щось – високим мистецтвом.

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...