Є люди, які ночами не сплять, вигадуючи імена своїм майбутнім дітям. А деякі щасливці з них тепер мають можливість дати ці імена справжнім акулам в рамках проєкта, спрямованого на захист та дослідження океану. Природозахисна організація Beneath The Waves випустила серію невзаємозамінних токенів, які дають покупцям доступ до маячків із камерами, які кріпляться на акул. У такий спосіб власник токена отримує впродовж певного часу можливість спостерігати за відповідною акулою.
Така колекція цифрового мистецтва позиціюється як перші в світі NFT, призначені для захисту океанів.
Ціни за кожний токен варіюються від 1000 до 10000 доларів. До кожного із них додається анімована колекційна картка, а покупець може дати ім’я акулі і отримати повідомлення щодо місця та часу запуску «свого» маячка.
Загалом організація Beneath The Waves створила 68 унікальних невзаємозамінних токенів. Деякі з них дозволяють поспостерігати за акулою протягом 48 годин. Але є серед них і маячки із супутниковим сигналом, за допомогою яких можна відстежувати місцезнаходження акули впродовж 180 днів.
Жоден токен з цієї колекції не може бути проданий двічі, оскільки на кожну акулу припадає лише один маячок.
Як повідомляє благодійна організація Beneath The Waves, ця кампанія зібрала 70000 доларів у перші 48 годин після свого запуску.
Невзаємозамінні токени та природа
Щоправда, попри всі ті добрі наміри, з якими було запущено цей проєкт, проблема вуглецевого сліду, який лишає по собі ринок NFT загалом, лишається відкритою. Більшість митців, що використовують NFT, створюють їх, використовуючи Ethereum, що генерує чималий обсяг викидів вуглекислого газу.
Звісно, способи пом’якшити ці наслідки також існують. Такі платформи як Aerial дозволяють підрахувати вуглецевий слід кожного мистецького криптотвору. Після чого його покупець може сплатити компенсацію вуглецю, але залежить все це виключно від сумління кожної людини.
Пропонуємо вам також переглянути креативні соціальні кампанії до Дня Землі 2021.