Екопроєкти 2020: острів-гребінець, віртуальний ліс та самосвітні сонячні панелі

Ці три нещодавно оприлюднені екопроєкти 2020 можуть стати хорошим прикладом того, як створювати щось з нуля, вдосконалювати наявні технології чи вести просвітницьку роботу.

Штучний острів для збирання пластику

Архітектор з Амстердаму Анджело Ренна волів би відчистити від пластику один з найбільш сповнених життя куточків світу – Пелагоський заповідник, що в Середземному морі. З цією метою архітектор спроєктував своєрідний острів-гребінець, поряд з яким могли б жити морські тварини і який водночас прочісував би воду, затримуючи часточки пластику. Такий штучний острів міг би стати справжньою плавучою лабораторією, надсилаючи науковцям в реальному часі дані про стан моря.

Прототип штучного острова складається з двох елементів: плавучої платформи і модульного колектора в формі корала. Платформа являє собою вкриту землею дерев’яну конструкцію, на якій зверху ростуть дерева і можуть гніздуватися птахи. А рельєфна підводна частина платформи має стати домівкою для рослин, мохів, губок тощо.

Колектор розташований на глибині 5 метрів, тобто там, де, як показали дослідження, скупчується найбільше пластику. Ця надрукована на 3D-принтері гілчаста структура має різну пропускну здатність: більшу по краях, де здатні пропливти морські тварини, і меншу всередині, де навіть часточки мікропластику затримуються.

Зміна клімату у віртуальному лісі

Ознаки зміни клімату не завжди очевидні, і їх буває складно собі уявити. Деякі відбуваються далеко, як зникнення дощових лісів, а деякі стануть помітними лише через десятки років. Тому, щоб наочно показати наслідки глобального потепління, науковці вирішили замість схем, графіків та мап задіяти віртуальну реальність.

Географи з Університету штату Пенсильванія створили віртуальний ліс, щоб кожен міг зануритися у симуляцію і побачити на власні очі, як різні моделі зміни клімату вплинуть з часом на дерева.

Пройшовшись віртуальним лісом можна візуалізувати, як зміниться місцевість залежно від зміни клімату: скільки дерев залишиться в тому чи іншому сценарії, наскільки високими вони виростуть, яким буде підлісок тощо. Місцевість можна охопити поглядом з різної висоти, зокрема з висоти пташиного польоту.

Сонячні панелі для хмарного дня

В плані відновлюваної енергії, сонячні панелі – це чудово. Їх ефективність поступово росте, а ціни зменшуються, і наближається той день, коли встановлення сонячних панелей стане способом заощадити на електроенергії. Але потім небо затягає хмарами…

Непередбачуваність погодних умов стала однією з найсуттєвіших перепон для цього джерела енергії. Але хоча хмарами ми не управляємо, новий винахід філіппінського інженера Карві Ерена Мейг’ю дозволяє зробити сонячну енергію надійнішою. Його сонячні панелі збирають невидимі ультрафіолетові промені, які пробиваються до нас незалежно від погоди.

Самосвітні сонячні панелі AuREUS (Aurora Renewable Energy & UV Sequestration) використовують органічні люмінесцентні частки, що вбирають ультрафіолет і перетворюють його на видиме світло. А тоді сонячна плівка конвертує це видиме світло в енергію. За словами винахідника, весь процес схожий на те, як ми вдихаємо кисень і видихаємо вуглекислий газ.

Джерело 1, 2, 3

Інші оригінальні екопроєкти 2020 включають в себе фарбування міст у абсолютно білий колір та виготовлення діамантів з повітря (тобто з вуглекислого газу, що в повітрі).

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Мистецтво і фешн: український бренд LITKOVSKAYA представив спеціальну зйомку «Будинок художника»

Український модний бренд LITKOVSKAYA вивчає мистецтво крізь покоління у новому лукбуці колекції «Artisanal» та представляє спеціальну зйомку «Будинок художника». Творча ...

Grammarly створила перший анотований GEC-корпус української мови і виклала його у відкритий доступ

Компанія Grammarly, анонсувала створення та публікацію у відкритому доступі першого анотованого GEC-корпусу української мови. Компанія розробляє онлайн-сервіс на основі штучного ...

Коли людей попросили намалювати кетчуп, вони намалювали Heinz

Більшість людей намалювали характерну пляшку кетчупу Heinz, хоча жоден з учасників експерименту не знав, що його ініційовано цим брендом.

Шість креативних кампаній, які завдячують своїм успіхом фанатам

Своїм розголосом кожна така кампанія завдячує саме суперфанатам. Це – приклад того, як можна активізувати та винагородити за лояльність своїх прихильників.

Nebo на культурній орбіті:

Nebo на культурній орбіті: знову про Netflix, хроніки Twitter та планета, яка має три сонця

Привіт, земляни! Святковий настрій потроху закінчується, чого не скажеш про новини і тренди. Доносимо коротко і по суті, аби не ...

Британська компанія Moodbeam розробила браслет для визначення емоцій співробітників

Британська компанія Moodbeam розробила гаджет, який допоможе керівникам контролювати емоційний стан співробітників. Щоб передати дані, користувачу гаджету потрібно натиснути одну ...