Екопроєкти 2020: острів-гребінець, віртуальний ліс та самосвітні сонячні панелі

Ці три нещодавно оприлюднені екопроєкти 2020 можуть стати хорошим прикладом того, як створювати щось з нуля, вдосконалювати наявні технології чи вести просвітницьку роботу.

Штучний острів для збирання пластику

Архітектор з Амстердаму Анджело Ренна волів би відчистити від пластику один з найбільш сповнених життя куточків світу – Пелагоський заповідник, що в Середземному морі. З цією метою архітектор спроєктував своєрідний острів-гребінець, поряд з яким могли б жити морські тварини і який водночас прочісував би воду, затримуючи часточки пластику. Такий штучний острів міг би стати справжньою плавучою лабораторією, надсилаючи науковцям в реальному часі дані про стан моря.

Прототип штучного острова складається з двох елементів: плавучої платформи і модульного колектора в формі корала. Платформа являє собою вкриту землею дерев’яну конструкцію, на якій зверху ростуть дерева і можуть гніздуватися птахи. А рельєфна підводна частина платформи має стати домівкою для рослин, мохів, губок тощо.

Колектор розташований на глибині 5 метрів, тобто там, де, як показали дослідження, скупчується найбільше пластику. Ця надрукована на 3D-принтері гілчаста структура має різну пропускну здатність: більшу по краях, де здатні пропливти морські тварини, і меншу всередині, де навіть часточки мікропластику затримуються.

Зміна клімату у віртуальному лісі

Ознаки зміни клімату не завжди очевидні, і їх буває складно собі уявити. Деякі відбуваються далеко, як зникнення дощових лісів, а деякі стануть помітними лише через десятки років. Тому, щоб наочно показати наслідки глобального потепління, науковці вирішили замість схем, графіків та мап задіяти віртуальну реальність.

Географи з Університету штату Пенсильванія створили віртуальний ліс, щоб кожен міг зануритися у симуляцію і побачити на власні очі, як різні моделі зміни клімату вплинуть з часом на дерева.

Пройшовшись віртуальним лісом можна візуалізувати, як зміниться місцевість залежно від зміни клімату: скільки дерев залишиться в тому чи іншому сценарії, наскільки високими вони виростуть, яким буде підлісок тощо. Місцевість можна охопити поглядом з різної висоти, зокрема з висоти пташиного польоту.

Сонячні панелі для хмарного дня

В плані відновлюваної енергії, сонячні панелі – це чудово. Їх ефективність поступово росте, а ціни зменшуються, і наближається той день, коли встановлення сонячних панелей стане способом заощадити на електроенергії. Але потім небо затягає хмарами…

Непередбачуваність погодних умов стала однією з найсуттєвіших перепон для цього джерела енергії. Але хоча хмарами ми не управляємо, новий винахід філіппінського інженера Карві Ерена Мейг’ю дозволяє зробити сонячну енергію надійнішою. Його сонячні панелі збирають невидимі ультрафіолетові промені, які пробиваються до нас незалежно від погоди.

Самосвітні сонячні панелі AuREUS (Aurora Renewable Energy & UV Sequestration) використовують органічні люмінесцентні частки, що вбирають ультрафіолет і перетворюють його на видиме світло. А тоді сонячна плівка конвертує це видиме світло в енергію. За словами винахідника, весь процес схожий на те, як ми вдихаємо кисень і видихаємо вуглекислий газ.

Джерело 1, 2, 3

Інші оригінальні екопроєкти 2020 включають в себе фарбування міст у абсолютно білий колір та виготовлення діамантів з повітря (тобто з вуглекислого газу, що в повітрі).

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Автомобілебудівник Volvo назвав головний креш-тест

Креативна команда справді вирушила за Арктичне полярне коло, щоб зняти для Volvo відео про головний креш-тест сьогодення.

Врятувати кролика Ральфа: голлівудські зірки озвучили відео проти випробувань на тваринах

Тайка Вайтіті, Зак Ефрон, Олівія Манн та інші голлівудські зірки разом із Humane Society International виступили проти випробувань косметики на тваринах.

Ребрендинг для чаю grace від banda

banda розробили нову бренд-стратегію та оновили айдентику для чаю grace. Не новачка на українському ринку чаїв потрібно було повернути у ...

Літнім людям є що розповісти: Cadbury ділиться історіями і закликає спілкуватися

Cadbury і благодійна організація Age UK вирішили нагадати всім, що чимало людей, на жаль, так і залишаються на самоті навіть після локдауну.

Передвісники весни: дев’ять велетенських арт-інсталяцій, що занурюють у природу

Білі круки, цифрові квіти та гриби зі стелі – пропонуємо вашій увазі кілька велетенських арт-інсталяцій, які дозволяють хоча б подумки зануритися у природу.

У Києві з’явилися постери, що закликають місцян звернути увагу на масове отруєння собак

Після зафіксованих масових отруєнь собак у центрі Києва креативна агенція ANGRY Agency розробила серію постерів, що закликають місцян звернути увагу ...