Австралійська агенція Performics Mercerbell запустила кампанію та сайт під назвою Background Blindspot. Ця кампанія ставить за мету навчити корпоративні команди розпізнаванню ознак стресу, які можуть бути помітними на тлі відеодзвінка під час робочого спілкування з колегами.
Проєкт був запущений до Всесвітнього дня психічного здоров’я. Базується він на тому факті, що за час локдауну для багатьох людей, які працюють віддалено, кількість часу, проведеного перед екраном, виросла просто захмарно. А це часто провокує надмірний стрес і призводить до виснаження через нескінченні відеоконференції.
Проконсультувавшись із психологинею Сабіною Рід, Performics Mercerbell провела своєрідний соціальний експеримент, в якому взяли участь восьмеро креативників цієї агенції та один з її клієнтів. Цей експеримент був покликаний продемонструвати, як душевний стан людини може проявлятися у її зовнішності або у її особистому просторі.
В ході експерименту кожен з його учасників впродовж п’яти днів поступово вносив зміни до інтер’єру своєї кімнати, який видно на тлі відеодзвінка. Там з’являлися нескладена білизна, брудний посуд тощо. А самі учасники час від часу імітували, наче вони відволікаються від робочої бесіди. Все, щоб побачити, чи помітять ці тривожні сигнали їхні колеги і чи вони хоч якось прокоментують такі зміни не на краще.
Але головне — діалог
Втім, соціальний експеримент не має на меті переконати людей робити висновки на основі самих лише інтер’єрів на задньому плані. Натомість він підкреслює, як важливо звертати увагу на зміни у онлайн-поведінці співбесідника, які цій людині зазвичай невластиві. Адже все це може вказувати на прогресування депресії.
Джейсон Тонеллі, старший креативний директор Performics Mercerbell, пояснює: «Кампанія Background Blindspot дала нашій агенції можливість поділитися з людьми інструментами, які допоможуть їм розпізнавати тривожні ознаки. А помітивши їх — розпочати діалог про психічне здоров’я. Зараз ми продовжуємо стикатися зі щоденними викликами, які ставить перед нами пандемія. Тож цією кампанією ми сподіваємося хоч трохи покращити повсякденне життя в Австралії».
Вебсайт кампанії своєю структурою нагадує типове вікно відеоконференції, спроєктоване так, щоб просвітити корпоративну Австралію щодо «цифрових ознак» стресу. Його основне завдання — спонукати відвідувачів замислитися над душевним станом своєї команди і, можливо, скористатися наданими агенцією ресурсами для психологічної підтримки.
На сайті можна знайти посилання на платформу R U OK? із порадами, як розпочати розмову про психічне здоров’я. А також рекомендації, як пережити онлайн-навчання, і блог Anytime Fitness, який радить фізичні вправи для покращення свого душевного стану.
Сайт кампанії можна переглянути тут.
Читайте також:
Український стартап EdTech запустив міжнародну соціальну кампанію до Всесвітнього дня психічного здоров’я.
Ороча психотерапія: організація Unga Lukas надає психологічну підтримку в грі World of Warcraft.