Разом із шеф-кондитером Карімом Бургі агенція MullenLowe MENA створила «шоколадні вибачення» від імені Інтернету, щоб привернути увагу до проблеми кібербулінгу.
Інтернет можна без перебільшень охарактеризувати як найжорстокіший ігровий майданчик світу. Тут цілі натовпи тролів безжально та безкарно цькують абсолютно незнайомих їм людей. Такий вже він темний бік соціальних медіа.
Втім, великий шматок шоколаду здатен виправити, якщо не всі проблеми, то принаймні їх частину, переконані креативники MullenLowe MENA та дубайський шеф-кондитер Карім Бургі. Разом вони вирішили привернути увагу до наслідків кібербулінгу за допомогою унікальних і продумано прикрашених плиток шоколаду Chocapologies.
Такі шоколадні вибачення від імені Інтернету, створені в трьох варіантах, порушують проблему бодішеймінгу, цькування та послань ненависті. Ідея цих солодких вибачень полягає в тому, що Інтернет стане приємнішим місцем, якщо його користувачі принаймні намагатимуться бути тактовнішими, тобто спробують трохи підсолодити свої слова. На це, власне, й вказує назва кампанії #SugarcoatIt.
MullenLowe та Бургі надіслали такі шоколадні вибачення тим, хто свого часу був мішенню для тролів. Серед цих жертв кібербулінгу є як звичайні люди, так і знаменитості, лідери думок, популярні геймери тощо. Отримувачів, у свою чергу, попросили поділитися в соцмережах своїми історіями про кібербулінг, щоб підсилити послання кампанії.
Наразі ця кампанія вже зібрала аудиторію в 261 мільйон осіб. Розпочалася вона як невеличка ініціатива, але швидко розрослася у масивну кампанію, яка, як сподіваються її автори, посприяє розумінню та чуйному ставленню до жертв тролингу.
Ця кампанія також заохочує людей ділитися своїми історіями в Інстаграм-акаунті @chocapologies, якщо ті вважають, що Інтернету слід було б вибачитися перед ними. Користувачі з найпереконливішими історіями також мають шанс трохи втішитися шоколадним вибаченням.
Чому саме шоколад?
А тому що цей чудовий винахід людства, як довели науковці, сприяє продукуванню «гормонів щастя» ендорфінів. Вони зв’язуються з опіатними рецепторами в мозку людини і викликають почуття ейфорії. А також зменшують больові відчуття і полегшують наслідки стресу.
Ще дві важливі речовини, які містяться в шоколаді, це триптофан, з якого виробляється серотонін, нейромедіатор радості та хорошого настрою, і анандамід, природна речовина, яку називають «молекулою блаженства».
Статистика кібербулінгу
І наостанок ще декілька фактів, які з’ясувалися в ході проведеного MullenLowe дослідження:
- Серед підлітків, які зіткнулися з онлайн-цькуванням, 61% зізнаються, що висміювалася насамперед їхня зовнішність.
- Загалом 80% Інтернет-користувачів стикалися з мовою ненависті онлайн. Для 40% таким місцем цькування були соцмережі.
- Троє з кожних п’яти дітей і сім з десяти підлітків стикаються з булінгом в соцмережах.
- Ризик самогубства є майже вдвоє вищим серед жертв кібербулінгу.
З огляду на все це креативники й вирішили вибачитися від імені Інтернету, якщо вже від самого Інтернету вибачень не дочекаєшся.
Читайте також:
У Фінляндії створили «ввічливий шрифт» для боротьби з кібербулінгом.
Інтернет насправді ще дитина, або Трохи доброти в місяць Рамадан.
Кіно, спорт та цькування: п’ять прикладів креативного використання GIF-зображень.