20 липня у соцмережах Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у партнерстві з комунікаційною групою Twiga Ukraine запустили соціальний флешмоб «Розриваю стосунки з пакетиком». Акція швидко спровокувала потужну хвилю розлучень з пластиковими пакетами та продовжує поширюватись у мережі щодня. Ініціатива покликана звернути увагу на закон про обмеження обігу пластикових пакетиків, змінювати старі звички українців та формувати нову культуру здійснення покупок.
У червні Президент України підписав Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який забороняє безоплатно розповсюджувати надтонкі, тонкі та оксорозкладні пластикові пакети. Цей закон вводиться в дію через 6 місяців з дня набрання ним чинності, крім окремих його положень. Тож заклади громадського харчування та компанії, що займаються роздрібною торгівлею, мають менше року на адаптацію до нових норм.
«Україна серед 87 країн світу, що обмежили обіг пластикових пакетів на своїй території. Це перший невеликий, але важливий крок до чистого довкілля, без сміття. Водночас, закон — не вирок для зручності щоденних покупок. Вже сьогодні є багато альтернатив: біорозкладні, паперові пакети чи тканинні сумки. Такий щоденний мікровибір кожного на користь довкілля дозволить захистити наші екосистеми від засилля пластику, зменшить попит на пластикові пакети та водночас підвищить попит на ринку більш екологічних альтернатив», — зазначає Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.
Пластикові пакетики накопичуються, забруднюючи планету сотні років, але розірвати це замкнене коло і стати частиною спільноти свідомих людей тепер можна за кілька хвилин у соцмережах. Віднедавна Пакетик Пластиковий має профілі у Facebook та Instagram, що створені як особиста сторінка людини. Саме тут з ним розривають свої стосунки компанії та люди.
Соціальну ініціативу розпочав Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України й одним з перших підтримав великий національний ритейлер Епіцентр-К. Вони публічно заявили про наміри попрощатися з пластиковими пакетиками на своїх сторінках, водночас Епіцентр-К ще й розповів що вже зробив в цьому напрямку та які має плани на майбутнє. А компанія robota.ua заявила на своїх сторінках в соцмережах, що звільнила Пакетик Пластиковий через грубе порушення екології на робочому місці.
Також флешмоб вже підтримали заступники міністра Руслан Стрілець та Роман Шахматенко й інші співробітники Міндовкідля, народний депутат Верховної Ради України Ярослав Юрчишин, депутатка Запорізької обласної ради Ірина Славова, експерт з комунікацій у офісі Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ярослав Литвиненко, ведучий каналу М1 Андрій Чорновол, популярні блогери такі як Ledboy1, Орест Мурій, Тетяна Ніколенко, Ірина Симчич, Євген Бондаренко, співзасновник Мамахохотала Женя Янович, працівниця в METRO Cash & Carry Ukraine Христина Генсіровська, режисерка фільму «Віддана» Христина Сиволап, співзасновник та CEO у FFFACE.ME Дмитро Корнілов, співачка та акторка Карина Аввакумова та інші публічні лідери думок України.
Усі вони поділилися своїми історіями токсичних стосунків з Пакетиком та заявили, що цьому настав кінець.
До проєкту вже долучилося понад 10 тисяч людей. Окрім публікацій на сторінках, вони активно ставлять тематичну рамку на головне фото Facebook-профілю, а також використовують AR-маску в Instagram.
До флешмобу можуть приєднатися всі охочі. Для цього потрібно просто розірвати стосунки зі сторінкою Пакетика Пластикового через інструмент «життєві події» у Facebook або поставити на свою аватарку особливу рамку, яку можна знайти за словами «Розриваю стосунки з пакетиком». Також підтримати акцію можна в Instagram, зробивши публікації про це у профілі чи розповідях із позначкою Пакетика Пластикового.
Фото на головній: Джон Камерон, https://unsplash.com/
Читайте також:
Новий тип пластику, розроблений дослідниками в Китаї, може безпечно розкладатися за тиждень під сонячним світлом і повітрям
Америкою гастролює «Магазин пластикових пакетів»