Британська художниця Холлі Рінґроуз створила портрети жертв домашнього насильства. Таким чином вона вшанувала пам’ять жінок, убитих їхніми колишніми чи нинішніми партнерами. Вона малює кожну жінку лише по одній хвилині за кожен рік, який ця жінка прожила.
«Ці портрети неповні, оскільки жінкам ніколи не дозволяли жити повним життям», — пояснює Холлі Рінґроуз. Вона постійно розміщує портрети жінок з їхніми справжніми іменами в соціальних мережах.
У Великій Британії, як і в багатьох інших країнах, пандемія та карантинні обмеження спровокували сплеск домашнього насильства. Причиною є те, що жінки фактично опинилися в пастці вдома разом зі своїми кривдниками.
Британську художницю надихнули роботи американського художника Адріана Брендона, який створив проєкт «Викрадене життя» — серію незавершених портретів чорношкірих, убитих поліцією. Проєкт привернув увагу світової громадськості минулого року після смерті Джорджа Флойда.
Згідно з офіційними даними, у Великобританії близько 2 мільйонів людей на рік, переважно жінки, зазнають певної форми домашнього насильства. Спеціальна благодійна організація Femicide Census, яка збирає дані про жінок, убитих чоловіками, зазначає: кожні чотири дні у Великобританії жінка стає жертвою насильства від нинішнього або колишнього партнера.
Наймолодшою жертвою, яку намалювала Рінґроуз, є школярка Еллі Гулд. Їй було всього 17 років, коли у травні 2019 року однокласник завдав їй 13 смертельних ударів ножем у шию після того, як вона перервала з ним стосунки.
Найстаріша жертва — Еліз Стівенс, 50-річна мати трьох дітей та співробітниця служби соціального забезпечення, яку в березні 2019 року її партнер забив насмерть, вдаривши її 86 разів.
«Я хочу показати, що це може трапитися з ким завгодно. Це не залежить від того, скільки вам років, звідки ви родом. Це не залежить від вашої раси, етнічної приналежності чи економічного статку, — сказала Рінґроуз, яка є активісткою руху з протидії домашній жорстокості. — Для багатьох ця тема — все ще табу. Люди вважають, що сімейні конфлікти — це не їхня справа. Мені здалося, що це хороший спосіб показати, що про це треба говорити».
19-річна Рінґроуз активно розміщує портрети жінок-жертв домашнього насильства в Twitter. Вона сподівається, що її малюнки допоможуть підвищити обізнаність про проблему домашнього насильства і про те, наскільки гостро вона постала в період пандемії.
Рінґроуз працює в Reigate і Banstead Women’s Aid — організаціях, які на півдні Англії надають притулок жінкам, які страждають від жорстокого поводження. Художниця заявила, що попит на такі притулки зріс на 150% з початку першого карантину в березні 2020 року. За її словами, попит на притулки в країні в 10 разів перевищує наявний.
Уряд Великої Британії починає реагувати на такі сигнали. Так, прем’єр-міністр Борис Джонсон заявив, що всім, кому загрожує насилля, дозволено порушувати порядок перебування вдома.
Пропонуємо вам також переглянути ці шість кампаній з добірки Cannes Lions, присвячених боротьбі з домашнім насильством.