Шкільна перекличка – цілком нормальне явище на початку уроку. Але у відео, яке було створене креативниками з Across the Pond для нової соціальної кампанії від Education Above All (EAA), ця перекличка набула дійсно жахливого вигляду. Коли вчителька називає одне за одним імена дітей, кожна дитина відповідає «тут!». От тільки відгукується вона не з класу.
Ця кампанія була запущена 9 вересня, у Міжнародний день захисту освіти від нападів, який було засновано ООН минулого року. Її мета – привернути увагу до понад 75 мільйонів дітей, від трьох до вісімнадцяти років, які живуть в 35 країнах, де відбуваються збройні конфлікти. Це, зокрема, Афганістан, Сирія, Філіппіни, Судан і Україна. Зараз ці діти особливо потребують допомоги, оскільки їх право на освіту опинилося під загрозою.
Слід віддати належне режисерові Натану Сему Лонгу – його «Шкільна перекличка» не обтяжена деталями, що відволікають увагу. А майстерність режисури різко контрастує із жахом того, про що йдеться у мініфільмі.
Організація Education Above All спільно з ЮНІСЕФ та ЮНЕСКО зараз поширює це відео по всім соціальним каналам. Вона сподівається залучити якомога більше людей до захисту права дітей на освіту, а також спонукати до дій тих, хто може вплинути на ситуацію, що склалася.
Війни, примусова праця, насильство, викрадення, вбивства, радикальна ідеологія – все це щодня становить перепону для навчання найбільш вразливих дітей світу. Це і намагається зупинити Education Above All.
Міжнародний день захисту освіти від нападів
Цей день з ініціативи ООН почали відзначати минулого року, під час пандемії COVID-19. Пандемія значно обмежила можливість здобувати освіту, що зачепило 1,6 мільярдів учнів, особливо учнів з малозабезпечених або конфліктних територій.
До минулорічного Дня захисту освіти креативники з Across the Pond теж, до речі, створили мініфільм, відзначений Олівцем на конкурсі D&AD.
Малейха Малік, виконавча директорка програми EAA Protect Education in Insecurity and Conflict, зазначила: «Ми всі знаємо, що освіта – одне з фундаментальних людських прав. Більше того, якісна освіта – основа терпимості, плюралізму та суспільної безпеки. Простіше кажучи, саме брак освіти є рушієм екстремістських ідеологій. У світі, де зараз існує стільки зон збройних конфліктів, як ніколи важливо, щоб у молоді був доступ до освіти. Вона дасть їм стійкість та навички, необхідні для того, щоб відмовитися від ненависті та насильства. Ось чому кампанія #UniteToProtect і відео на кшталт «Шкільної переклички» від Across the Pond є такими важливими».
ЮНІСЕФ нагадує, що не кожна дитина має можливість навчатися дистанційно.