За даними Всесвітнього економічного форуму в 2050 році в океані буде більше пластика, ніж риби. Це – одна з причин, чому ООН, компанії Google та Tribeca Enterprises і агенція Goodby Silverstein & Partners створили короткий документальний фільм, озвучений відомим актором Морганом Фріменом. Цей фільм розповідає про нового мешканця океанських глибин – пластик, що «живе» в океані.
Відео під назвою «Life Below Water: The Arrival of a New Species» має всі риси, притаманні сучасним майстерно зробленим документальним фільмам про природу. Водночас воно пропонує зазирнути у те майбутнє, яке чекає на океани, якщо пластикове забруднення продовжуватиме й далі наростати такими темпами, як зараз. Режисером фільму став Браян Шульц з Tribeca.
«Забруднення океанів впливає на нашу їжу, повітря, яким ми дихаємо, землю, дику природу і загалом на наше здоров’я. Кожен аспект нашого життя залежить від чистоти океанів, тому ігнорування проблеми є набагато небезпечнішим, ніж може здаватися», – пояснила Кейт Бейнгем (Kate Baynham), креативна директорка GS&P.
Ця кампанія була запущена 4 серпня на YouTube і розгортатиметься впродовж наступних чотирьох тижнів, використовуючи алгоритм рекомендацій відеореклами. Кампанія включає в себе два тизери на 6 секунд, короткий фільм та чотири 15-секундні заклики до дії. Вона структурована таким чином, щоб глядачі YouTube ознайомилися з її контентом у певній, заздалегідь визначеній, послідовності.
«Оскільки обсяг уваги глядачів постійно зменшується, а YouTube зараз переглядають переважно з мобільних пристроїв, такий послідовний підхід до сторітелінгу дає можливість розповідати історії, дозуючи їх у вигляді легкозасвоюваних шматочків», – розповіла Крістін Чен (Christine Chen), директорка з питань комунікаційної стратегії GS&P.
Мета цієї кампанії – поінформувати людей про Цілі сталого розвитку ООН, і зокрема про ціль 14 – збереження морських ресурсів. Ініціатори кампанії сподіваються спонукати молодь до дії. Інакше у нашому житті зміняться не лише документальні фільми.
«Коронавірусне сміття»
На жаль, пандемія COVID-19 лише наблизила невтішний прогноз про пластик, що «живе» в океані. Так французька некомерційна організація Opération Mer Propre, яка регулярно чистить морські води вздовж Лазурового Берега, вже забила на сполох. Разом зі звичайним уловом пластикових стаканчиків та алюмінієвих банок дайвери витягли з води те, що вони назвали «коронавірусним сміттям». Тобто рукавички, маски та пляшки від дезінфектанту.
А оскільки в одній лише Франції уряд закупив два мільярди одноразових масок, існує цілком імовірний ризик, що в Середземному морі вже дуже скоро плаватиме більше масок, ніж медуз, застеріг речник Opération Mer Propre.
На цю ситуацію також нещодавно звернула увагу організація Sea Shepherd, у своїй кампанії Gloves.